Re: Acvariu Nano

Ai dreptate daca tot ma apuc sa fac brem sa fac ceva calumea, dar de actualul acvariu nu ziceti nimic  :omfg

Satul de Romania !!!

42

Re: Acvariu Nano

Edisonjohn86 A scris:

Ai dreptate daca tot ma apuc sa fac brem sa fac ceva calumea, dar de actualul acvariu nu ziceti nimic  :omfg

   Imi cer scuze, nu sint un fan al fenomenului "nano", las colegii care se pricep sa comenteze!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariu Nano

Mare lucru nu e de comentat, fiind foarte mic nu prea ai ce sa faci in el

Satul de Romania !!!

44

Re: Acvariu Nano

Eu am pentru ciclide 120 x 40 x 35. Si este mic. Ce poti sa faci tu cu acel acvariu, daca vrei neparat ciclide, orienteaza-te spre dwarf cichlids, gen apistograme in randul ciclidelor americane, iar in randul africanilor sunt unele ciclide de Tanganyika de dimensiuni mici, cum se numesc nu stiu cum sa-ti spun.

Re: Acvariu Nano

Renunt la ciclide din lipsa de spatiu, ma orientez spre un acvariu plantat,desi cred ca este mai greu de intretinut decat unu de ciclide

Satul de Romania !!!

46

Re: Acvariu Nano

Doar in aparenta este mai usor, in realitate este pe dos. Ciclidele fac foarte multa mizerie. Filtrarea de care ai nevoie la un plantat cu acelasi volum de apa, trebuie sa fie aproape dubla la ciclide.

Re: Acvariu Nano

Daca ar fi vorba numai de filtrare nu cred ca ar fi o problema mare, as luat un filtru extern mai mare, dar o sa ma documentez mult mai bine, o sa fac un acvariu plantat de 140-160 litri sa ma mai obisnuiesc nitel cu ideea, pestii mei din acvariu sunt mega jucausi si se simt foarte bine

Satul de Romania !!!

48

Re: Acvariu Nano

Te inseli colegu`. Avem chiar foarte multi colegi care trimit plante prin posta, la preturi foarte bune. Cauta bine, imi vin acum in cap insomnia, mariuszzet sau bobi, plante frumoase, curata si preturi ok.

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Acvariu Nano

Ai perfecta dreptate Cezara sunt citiva colegi de nota 10 care vând plante la preturi ok.Colegi sunt Insomnia,Codrut,Bobi,Mariuszzet,Marian si multi alti care au plante deosebit de frumoase si fara alge. :sok

50

Re: Acvariu Nano

Asta, ce ai zis tu legat de plante, e ca si povestea cu vulpea si strugurii acrii wink Daca nu stii la ce ma refer, da-mi de stire.

Re: Acvariu Nano

air A scris:

Asta, ce ai zis tu legat de plante, e ca si povestea cu vulpea si strugurii acrii wink Daca nu stii la ce ma refer, da-mi de stire.

Dane de stire air wink

Re: Acvariu Nano

Da corect, nici eu nu inteleg,o sa fac comanda de niste plante , acu ma uit ce si cum au la vanzare

Satul de Romania !!!

Re: Acvariu Nano

Un nou setup cu plante multe rau, am laut mai multe pentru ca sambata imi  cumpar un acvariu de 150 litri sa ma dau si eu in randul lumii, scuze pentru calitate pozelor, am DSLR la studio.....

Satul de Romania !!!

54 Editat de Ancistrus (2011-02-10 21:27)

Re: Acvariu Nano

Salut @Edisonjohn86, simpatic miniacvariul, pacat ca ai lipit termometrul ala in fata asa... Sa stii ca cichlidae poti creste si in acvariul asta mic, evident nu cichlidae africane, cichlidae indiene (de fapt foste cichlidae, actuale badidae) tongue Dario dario (ex Badis bengalensis) http://www.youtube.com/watch?v=aRc7w3ma … re=related uite la el cun se bate parte in parte cu tubi lol

Re: Acvariu Nano

Nu are rost sa ma mai complic cu alte specii de pesti, sambata am acvariu de 150 litri  :noroc  si apropo, planta aia care am luato de la izvor se vede in poza :frogp

Satul de Romania !!!