21

Re: .

Alex23geageac A scris:

OFF: Si eu accept donatii ... dar nu mai putin de 10.000€.

http://www.turnbacktogod.com/wp-content/uploads/2008/12/the-beggar-and-his-dog.jpg

On:  !!! DONATIILE se fac nu se cersesc !!!

eu vreau 1 mil de dolari poate primesc si eu

CARPE DIEM

22

Re: .

buna seara eu m-am gandit sa donez 10pui de moly pt primul tau acvariu ... dar cred ca pana primesti donatia ceruta se fac puii lor  maturi .....si nu vreau sa suprapopulez  :acv altuia  ....asa ca anuna-ma cand primesti acvariu si poate te ajutam sa il populezi....

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

23

Re: .

Si eu am ceva geamuri prin pivnita....stau langa neoanele luate din Obor...alea pentru baie, sau parca erau pentru debara, nu mai tin minte. Nu ar fi frumos sa il si ciclam inainte de a fi donat ?  :-  Zic si eu.... :smoke

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

24 Editat de nightmare (2014-08-29 19:54)

Re: .

.

Un om bogat, nu este decat un SARAC cu bani ( W. Fields).

25

Re: .

Disperati, romanii au ajuns sa cerseasca si online

Saracia ii determina pe romani sa nu mai cerseasca doar in spatiul real, ci si in cel virtual, pe Internet.

Cei care vor sa scape de bunurile vechi si vor sa faca in acelasi timp si o fapta buna le pot dona utilizatorilor site-urilor www.cerseste.ro si www.dasiprimeste.ro.

Utilizatorii acestor portaluri pot cere orice, de la piese de mobilier, haine, animale de companie, pana la idei si sfaturi, scrie Evenimentul Zilei.

Pentru a fi siguri ca impresioneaza, utilizatorii folosesc clisee lingvistice si incerc sa fie cat mai convingatori.

"Fii dragut(a) si ofera ceva ce nu iti mai trebuie. Stii cum spun americanii: gunoiul unui om este averea altuia" sau "Nu te sfii. Pentru orice om in nevoie exista un bun samaritean. Aici il poti gasi", sunt replicile celor care cersesc online.

In mod neasteptat, cererile sunt indeosebi pentru carti. Mai sunt cerute insa si componente PC, incaltaminte, ondulatoare pentru o nunta sau o cumetrie, animale.

Cu toate acestea, exista si o forma de comert pe aceste site-uri: trocul. O jacheta din piele se da la schimbul unor bijuterii de argint.

Cei mai disperati romani ajung sa ceara si o casa. "Stau cu chirie si casa este a unui patron si vrea sa ma dea afara si nu am unde sa locuiesc. Sunt casatorita, am doi copii mici. Va multumesc", suna o cerere postata pe unul din site-uri.

Altii iau mai in gluma acest site postand anunturi cel putin haioase, precum cel "donez soacra"....

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

26 Editat de nightmare (2014-08-29 19:55)

Re: .

.

Un om bogat, nu este decat un SARAC cu bani ( W. Fields).

27

Re: .

nightmare,ar fi fost mai frumos sa spui:imi place acvaristica foarte mult,dar nu imi permit un acvariu,nu ca vrei acvariu pe degeaba.Poate cineva are un acvariu mai vechi care nu ilo foloseste,dar tu ai si pretentii despre marimea acvariului.Accept si eu donatie de filtru extern eheim ecco 200,jbl e700,cu mediile filtrante incluse si deja colonizat cu bacterii :stupid nimic altceva

28

Re: .

nightmare asculta aici !
tu ai cersit practic prin ce ai spus acolo !
daca vedeai pe cine va care zicea "donez acvariu 50 60 litri" puteai sa te bagi si ti-l dadea tie
in schimb tu ai cersit ! "accept donatie acvariu" cum ti se pare ca suna asta ?!  :stupid
eu personal cand am vazut titlul in cafenea si am dat click sa intru pe topic mi-am spus"cred ca o sa rad"

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

29

Re: .

nightmare ai trecut la metoda - ma dau ranit, astept mila -  mai citeste-ti o data anuntul cu voce tare, uita-te la felul in care ai pus problema, la cum ai scris si dupa comenteaza. E vorba aia - cand doi iti spun ca esti beat te duci si te culci - nu cred ca are nimeni de aici ceva personal cu tine. Ai putea sa spui ok am gresit formularea si totul ar fi ok..in schimb ce spui tu - "VA CREDETI MARI ACVARISTI..".. mda...te pricepi sa-ti faci prieteni..

30

Re: .

nu mai fiti rai ca a fost funny topicu...chiar ne a distrat pe unii dintre noi...si eu am inceput cu stangul(fara prezentare dar vroiam piranha:))  aici,dar mi am revenit pe parcurs...poate o sa l vedem mai tarziu printre noi si ca are acvariu cu discusi sau apa sarata...o seara buna la toti...

0749.650.678

Re: .

RaduSb A scris:

nightmare,ar fi fost mai frumos sa spui:imi place acvaristica foarte mult,dar nu imi permit un acvariu,nu ca vrei acvariu pe degeaba.Poate cineva are un acvariu mai vechi care nu ilo foloseste,dar tu ai si pretentii despre marimea acvariului.

Tocmai asta am vrut si eu sa ii sugerez ... :sok

Re: .

nightmare A scris:

CAND VEDETI OMUL LA PAMANT, IN LOC SA-L AJUTATI, VOI TOTI DATI IN EL! :stupid. ASA-I ROMANUL! :apl .VA MULTUMESC TUTUROR. ^:)^ CEEA CE A-TI SPUS DESPRE MINE, O PUTEATI SPUNE SI IN ALT MOD.VA CREDETI MARI ACVARISTI... NU A-TI DEMONSTRAT ASTA PRIN FELUL IN CARE A-TI SCRIS... IN REGULAMENT SE SPUNE CA NU SE ACCEPTA JIGNIRI, DAR VOI A-TI FACUT-O! CU SUBANTELES...  A SE VEDEA IN MOD SPECIAL MAFIOSO SI ALTII...E ADEVARAT CU SUBANTELES...AAAA AM UITAT! VOI AVETI VOIE SA SPUNETI ORICE... MA SCUZATI... AM UITAT... REGULAMENTUL ESTE NUMAI PENTRU UNII... INCA O DATA SUNTETI CEI MAI BUNI! BRAVO VOUA! ASTA VRETI SA AUZITI, ASTA VA FACE FERICITI... AM CREZUT CA SE POATE VORBI SI FRUMOS PE FORUMUL ASTA, DAR M-AM INSELAT... EU NU AM JIGNIT PE NIMENI... INTR-ADEVAR DACA DISPUNEAM DE BANI IMI CUMPARAM EU SINGUR, NU MAI APELAM LA VOI SA MA AJUTATI... DE ACEEA AM VRUT SA FAC SCHIMB CU ALTE OBIECTE SAU DONATIE DIN PARTEA VOASTRA! EXCEPTIE FACE DE LA CEEA CE AM SPUS, BOSS(FLORIN).NOTA 10+. STIMA BOSS! :sok  MERCY DE GAZDUIRE BOSS. :noroc . SE POATE INCHIDE. STERGE-TI MI SI CONTUL! O ZI BUNA! hmm

Ai grestit pt. a doua oara, se pare.
In limbajul internetului atunci cand scrii cu litere mari inseamna un strigat de disperare.
Asa ca te rog sa nu mai folosesti litere mari pe acest forum, merci de intelegere.
Cat despre jignire, tu ce crezi? Nu cumva chiar tu ne-ai jignit pe toti cei care suntem pe acest forum prin atitudinea ta?
Ai avut 2 posturi in care nu ai facut nimic altceva decat sa cersesti. Acest lucru mi se pare o jigna adusa fiecarui utilizator al acestui forum.
Ca sa nu mai zic ca din mesajul tau situat putin mai sus inteleg ca ne cunoastem, cu atat mai mult este o problema, nu?
Si acum te intreb pe tine. TU CE CREZI?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

33 Editat de nightmare (2014-08-29 19:56)

Re: .

.

Un om bogat, nu este decat un SARAC cu bani ( W. Fields).

Re: .

cred ca deja ne lungim aiurea, eu as sugera sa se inchida acest topic.

35

Re: .

deci numai femeile au nevoie de prietenia barbatilor, e bine de stiut, barbatii intre ei nu sunt prieteni, cool  :smoke isi dau in cap cand se vad pe strada, caci sunt masculi feroce  cool
nu stiu unde se practica lucrul acesta in alte locuri, mie mi se pare penibil sa apar sa cer ceva pe gratis unor necunoscuti, chiar si cunoscutilor nu prea poti sa le ceri asa, pe "moca" cate ceva.

dar desigur, daca unora cu "coloana vertebrala" li se pare normal... ce pot spune eu  :smoke

poate doar... citeste regulamentul inainte sa intri pe un forum necunoscut si vei evita situatii de genul. intre schimb si donatie diferenta este imensa!

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

36 Editat de maphioso (2011-01-30 20:57)

Re: .

tu nu ai nevoie de prietenia nimanui, esti impotriva tuturor, ai nevoie doar de acvariu si sa te lase in pace smile..ma rog nu mai insist ca vad ca e mai greu cu priceputul..ma refeream doar ca uita-te cata lume e aici si unul singur nu ti-a dat dreptate..nu te pune si pe tine un pic pe ganduri? smile
recapitulare scurta - acvariu doar 50,54,60, doar in bucuresti, stare buna nu orice home made, sa te caute ei pe tine ca tu nu ai timp sa verifici forumul si doar ai "coloana vertebrala".. etc smile si eu cred ca ar trebui sa se inchida ca nu are rost..

Re: .

Asa cum am spus si cu alte ocazi pe acest forum oricine are dreptul la replica. Asa mi se pare normal, sa ne putem exprima liberi fara sa fim ingraditi. Nimic nu este mai adevarat ca suntem obisnuiti sa fim banati, sau stersi atunci cand ne luam de staful unui site, dar pe acest forum nu veti avea aceiasi satisfactie din pacate. Cu siguranta acest post nu are ce sa caute intr-un forum civilizat, dar cu aceasta ocazie fiecare dintre noi va primi ce merita, fiecare dintre noi trebuie sa isi asume cele spuse, cu atat mai mult locuitorii din centrul capitalei, am vazut ca acolo locuiti.
Eu nu pot intra in polemici cu nimeni. Va multumesc pe aceasta cale pentru intelegerea de care ati dat si dati dovada.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

38

Re: .

nightmare A scris:

de prietenia ta mafioso oricum nu am nevoie, ca nu sunt femeie... iar Boss sa stii ca nu am cersit... spuneam doar ca accept, nu m-am referit la x sau la y ca vreau de la ei acvariul, dar daca asta s-a inteles... spuneam doar ca accept, deci se intelegea ca daca vreodata cineva are vreun acvariu de 50 sau 54 sau 60 litri de donat sa ma tina si pe mine minte, asta se intelege, eu nu pot urmari in permanenta acest forum, si de aceea vroiam asa... pentru ca pana intram eu pe forum sa caut asa ceva, oricum il lua altcineva inaintea mea... la asta m-am referit...iar literele mari le-am folosit special ca sa atrag atentia... am vrut sa fac si vreau sa fac si schimb de obiecte diverse pe un acvariu, deci nu pe degeaba! de aceea am avut posturi si la donatii, si la schimburi... poate se ivea ceva...ori de la donatii, ori de la schimburi...  nu vad nimic rau in asta... am vazut ca si altii practica asa ceva pe acest forum, de aceea am incercat si asa si asa...  iar mafioso, sa stii ca nu ma dau nici ranit, si nici nu am nevoie de mila ta sau a altora...  pentru ca nu sunt nici schiop, nici chior, si am coloana vertebrala, ai inteles? Mercy ca mi-ai lasat dreptul la replica, Boss. O zi buna.

  p.s.   spre bucuria si satisfactia lui andrei sorin si eu propun sa inchideti topicul, sa fie linistit...

daca zici ca nu ai timp sa stai pe acest forum...de ce ti-ai mai facut cont ?! .ca sa ceri acvariu? si dupa aceea sa nu sti sa ti-l faci pentru ca nu ai timp a stai pe forum sa citesti ? pai omule drag recapituleaza putin !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: .

:stupid Nu stiti vorba din popor: Capra dupa ce ca e plina de raie mai tine si coada sus  :frogp

Satul de Romania !!!

40 Editat de Baracuda (2011-02-01 14:57)

Re: .

Scuze pentru editarea gresita!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!