41 Editat de alynn (2011-07-29 23:45)

Re: salutari din salaj

nu vezi filtrul,vezi doar bulele cat is de mici, incat curentul de la suprafata apei le trimite catre fundul acvariului.oricum multumesc pentru bascalie,sunteti oameni de exceptie,o sa incerc sa ma feresc pe viitor de astfel de pesoane,si daca aveti de gand sa continuati tot asa v-as sfatui sa stati si voi deoparte de topicurile deschise de mine,multumesc pentru intelegere

ignoranta doare cel mai tare:)

42

Re: salutari din salaj

alynn A scris:

nu vezi filtrul,vezi doar bulele cat is de mici, incat curentul de la suprafata apei le trimite catre fundul acvariului.oricum multumesc pentru bascalie,sunteti oameni de exceptie,o sa incerc sa ma feresc pe viitor de astfel de pesoane,si daca aveti de gand sa continuati tot asa v-as sfatui sa stati si voi deoparte de topicurile deschise de mine,multumesc pentru intelegere

   Nu ai simtul umorului, pacat, multi manelisti il au si pentru asta merita apreciati!
   Crede-ma ca stiu despre circuitul ideal al bulelor de CO2, metoda ta nu este o noutate pentru mine, de aceea nu am fost consternat.
   In chestiunea cu abtinutul, este un pic mai dificil, fiind "bagaret" prin natura lucrurilor (administrator), mai degraba te adaptezi tu atmosferei, nu eu stilului tau!
   Sper sa nu-ti cedeze nervii si sa renunti, inainte de a pricepe ceva din hobby-ul asta, renunta la atitudinea asta "batzoasa" si accepta ideea ca mai trebuie sa si glumim, nu neaparat din dorinta de a jigni pe cineva!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

43 Editat de alynn (2011-07-29 18:44)

Re: salutari din salaj

pai tu faci bascalie,nicidecum nu e vorba de-o gluma,glumele le inteleg si eu;)...si daca ascult manele inseamna ca-s manelist?uite o noutate pentru tine,ascult aproape orice gen de muzica,dar atunci ascultam manele.pentru tine nu este o noutate,dar vezi,tot n-ai inteles nimica din acel clip.
era doar un clip in care am vrut sa arat cat de mici pot sa iasa bulele cu filtru de tigara,dar n-am cui explica,asta e...
cine vrea sa priceapa ceva se uita si baga la cap
am invatat multe despre acest hobby,chiar foarte multe intr-un timp foarte scurt,asa ca speri degeaba,daca e pana acolo,renunt la forumul asta si plec pe altu,nu-s obligat sa indur bataia ta de joc.
un admin ar trebui sa-si vada de lungul nasului,nu sa faca glume pe seama cuiva,dar asta tine de personalilatea fiecaruia:D

ignoranta doare cel mai tare:)

44

Re: salutari din salaj

alynn A scris:

pai tu faci bascalie,nicidecum nu e vorba de-o gluma,glumele le inteleg si eu;)...si daca ascult manele inseamna ca-s manelist?uite o noutate pentru tine,ascult aproape orice gen de muzica,dar atunci ascultam manele.pentru tine nu este o noutate,dar vezi,tot n-ai inteles nimica din acel clip.
era doar un clip in care am vrut sa arat cat de mici pot sa iasa bulele cu filtru de tigara,dar n-am cui explica,asta e...
cine vrea sa priceapa ceva se uita si baga la cap
am invatat multe despre acest hobby,chiar foarte multe intr-un timp foarte scurt,asa ca speri degeaba,daca e pana acolo,renunt la forumul asta si plec pe altu,nu-s obligat sa indur bataia ta de joc.
un admin ar trebui sa-si vada de lungul nasului,nu sa faca glume pe seama cuiva,dar asta tine de personalilatea fiecaruia:D

   Serios, imi pare rau ca esti hipersensibil, inca o data, stiu cum ies bulele de CO2 dintr-un filtru de tigara, inainte sa stii tu ca exista CO2, nu trebuie sa te superi ca nu ai reusit sa vii cu o noutate autentica. Citeste forumul, asa cum trebuie si ai sa vezi, de cite ori s-a discutat acest subiect! Este ca si cum ne-ai comunica ca noutate sistemul de aerare al apei.
   Ai dreptate, daca-ti place acvaristica, nu inseamna ce esti acvarist, asa cum daca-ti plac manele, nu inseamna ca esti manelist, am gresit!
   Inca o data, nu-si bate nimeni joc de tine, este vorba de divertisment numai, se pare ca esti un "material didactic ideal", te aprinzi mai rau ca... benzina! lol
   Daca ramii sau nu pe acest forum, este decizia ta, cine pierde si cine cistiga din asta, incearca sa aflii pina luni, pina atunci nu mai ai "placerea" sa ma ai partener de dialog. Poate in week end te mai calmezi un pic! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

45 Editat de clau_74 (2011-08-02 16:34)

Re: salutari din salaj

Trebuie sa apreciem efortul colegului Alynn , este un mare pas pentru el co2 , credeam ca daca voi schimba al 4 -lea Forum de acvaristica , gasesc aici acvaristi seriosi , care nu se vor lega de micile greseli gramaticale , literele care ,,le mancam din graba de a scrie ,, uni care cred ca le stiu pe toate (care navigeaza pe sait-uri straine si culeg informati , unele mai putin obiective ) si ne da peste nas cand vor .Aceste forumuri exista datorita noua ACVARISTILOR , nu a 5 s-au 6 ACVARISTI .Daca va uitati am putine interventi
DECE !!!

M-am saturat de-atata lasitate in poporul asta !

46

Re: salutari din salaj

clau_74 A scris:

credeam ca daca voi schimba al 4 -lea Forum de acvaristica , gasesc aici acvaristi seriosi , care nu se vor lega de greselile gramaticale , literele care ,,le mancam din graba de a scrie ,, uni care cred ca le stiu pe toate (care navigeaza pe sait-uri straine si culeg informati , unele mai putin obiective ) si ne da peste nas cand vor .Aceste forumuri exista datorita noua ACVARISTILOR , nu a 5 s-au 6 ACVARISTI .

   clau_74 acvaristi seriosi gasesti oriunde, si pe forumurile alea 4 unde ai fost, si aici smile, fiecare om in felul lui este serios sau nu, dar asta nu inseamna ca ii si reprezinta pe ceilalti colegi de forum... nu? Este gresit modul tau de a generaliza.
   Scrisul corect iti ajuta colegii cand vor sa inteleaga ce ai scris, deci daca nu vrei sa inteleaga lumea ce ai scris, bravo tie... este un pic cam rusinos dar merge lol, problema apare cand intra si invitati straini pe acest forum, iar ca sa inteleaga ce scriem noi aici in romana, vor incerca sa traduca cu un translator online... iti dai seama in cazul unei fraze de slaba calitate ce ii apare la traducere?
   Internetul este o extraordinara sursa de informare, este deranjant pentru tine ca cineva sa vrea sa se informeze si sa caute pe internet? Mie mi se pare foarte normal... sursa ta de informare in cazul de fata (acvaristica) sincer care este?

clau_74 A scris:

Daca va uitati am putine interventi
DECE !!!

   Chiar, de ce?

47 Editat de clau_74 (2011-08-02 16:33)

Re: salutari din salaj

Doresc sa am ultima discutie taioasa de pe acest forum , nu este locul ei aici ,,Prezinta-te si prezinta-ti acvariul ,, Riscul este al meu dar am dreptul la replica si
incep prin a m-a reproduce ,,Aceste forumuri exista datorita noua ACVARISTILOR , nu a 5 s-au 6 ACVARISTI . Faceti parte din cei 5 s-au 6 ???
Domnilor fiti BARBATI !! lasati partea feminina a personalitati ACOLO .
Pentru Domnul din Navodari-Cta , pozele cu acvariul meu le voi arata pe forum cand cred de cuvinta , NU am nici o datorie fata de nimeni , mai ales fata de tine!
Eram inscris de 5-6 zile pe acest forum si TU ce ai facut ,,ai sarit pe mine ,, dece ?
poate acum intelegi sensul cuvantului scri de mine  ,,DECE ,,

Al doilea ACVARIST , o intrebare simpla daca este acvarist de multi multi ani - de cate ori ai ciclat acvariile impreuna cu pesti ??? Niciodata !!! Si acum dam lecti cum se cicleaza acvariile  , din carti !! VOI le stiti pe toate  , NOI nu stim nimic !!!
O seara buna acvaristilor!!!

M-am saturat de-atata lasitate in poporul asta !

48 Editat de Ancistrus (2011-07-29 22:41)

Re: salutari din salaj

clau_74 A scris:

VOI le stiti pe toate  , NOI nu stim nimic !!!

   Eu chiar nu inteleg de unde supararea asta... cine te-a suparat clau_74? Cine sunt "VOI" si cine "NOI"? Succes clau_74 in incercarea de a gasi un forum, sau orice tip de comunitate virtuala sau nu, care sa accepte si suparaciosii lol

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zO-v5Iit3IE&feature=related[/youtube]

49 Editat de clau_74 (2011-07-29 22:44)

Re: salutari din salaj

Te rog , nu vreau sa lungim  ,,boala ,, DAR de cele mai multe ori  ,,multi ,,  nu vrem sa vedem  anumite lucruri ........   din cauza nasului !!!

ESTE pacat sa descurajam multi acvaristi din cauza unora !!!

M-am saturat de-atata lasitate in poporul asta !

50 Editat de alynn (2011-07-29 23:42)

Re: salutari din salaj

prea departe s-a ajuns..prefer sa nu mai comentez nimica...sa fiu primul care cedeaza...stiti voi zicala aia (:|

ignoranta doare cel mai tare:)

51 Editat de alynn (2011-07-29 23:58)

Re: salutari din salaj

:-

ignoranta doare cel mai tare:)

52 Editat de alynn (2011-07-29 23:59)

Re: salutari din salaj

postare gresita :fmad

ignoranta doare cel mai tare:)

53

Re: salutari din salaj

clau_74 A scris:

Trebuie sa apreciem efortul colegului Alynn , este un mare pas pentru el co2 , credeam ca daca voi schimba al 4 -lea Forum de acvaristica , gasesc aici acvaristi seriosi , care nu se vor lega de greselile gramaticale , literele care ,,le mancam din graba de a scrie ,, uni care cred ca le stiu pe toate (care navigeaza pe sait-uri straine si culeg informati , unele mai putin obiective ) si ne da peste nas cand vor .Aceste forumuri exista datorita noua ACVARISTILOR , nu a 5 s-au 6 ACVARISTI .Daca va uitati am putine interventi
DECE !!!

   
   Dragule, chestiunea cu vorbitul si scrisul corect, s-a discutat de zeci de ori, daca pina acum nu ai realizat utilitatea acestor deziderate, fa cum crezi tu ca este bine, nu lua in seama toate prostiile spuse de 5-6 ACVARISTI care traiesc "pe spinarea" altora, isi justifica existenta prin numarul mare al "celorlalti" si care se strofoaca sa va impartaseasca cunostintele, atit despre acvaristica, cit si despre cerintele  minimei civilizatii.
   Te provoc sa-ti pui doua intrebari:
   1. Cum ar arata un forum, constituit in exclusivitate din useri campioni ai ignorantei si care ramin vesnic in stadiul de incepatori, facind schimb de experienta numai cu semeni de-ai lor, asemanatori din cele doua puncte de vedere?
   2. Care din cele doua categorii, ignorantii sau cei care pot servi drept exemplu acestora, prin cunostintele lor, contribuie la ridicarea valorii unei societati?
   P.S. Asa cum eu nu sint profesor de limba romana, pentru ca respect niste reguli, nici persoanele la care faci referire nu sunt acvaristi, pentru simplul motiv ca au in posesie un acvariu.
   Daca nu ti-ai dat seama, scopul unui astfel de forum este de a ridica userii, de la stadiul de posesor de acvariu, la stadiul de acvarist, evident prin contributia celor pe care ii numeri pe degetele de la cel mult doua miini, acei 5-6, atit de dispretuiti si minimalizati de tine.
  Dintotdeauna, celui de jos i s-a parut mult mai comod, sa-l traga la nivelul lui pe cel de sus, decit sa incerce sa ajunga la nivelul acestuia...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

54 Editat de alynn (2011-08-01 18:57)

Re: salutari din salaj

gata...ce e in topicul meu?(out) abtine-te,ca esti administrator

ignoranta doare cel mai tare:)

55

Re: salutari din salaj

alynn A scris:

gata...ce e in topicul meu?(out) abtine-te,ca esti administrator

Sper ca glumesti, tonul ultimativ ma contrariaza. Tocmai pentru ca sint administrator, imi permit sa scriu orice, oricind si oriunde cred de cuviinta, pentru bunul mers al lucrurilor.
   Daca vei continua pe tonul asta, imi rezerv dreptul la o replica superioara ca duritate!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

56 Editat de alynn (2011-08-01 19:11)

Re: salutari din salaj

s-o aplici..ca a devenit totul o salata datorita tie
si pentru bunul mers al lucrurilor trebuia sa stii cand sa te opresti,dar ce sa faci,nu toti au aceasta calitate big_smile

ignoranta doare cel mai tare:)

57 Editat de bogdivaio (2011-08-01 19:27)

Re: salutari din salaj

Multi vad, putini pricep!
Bafta pe mai departe cu acvariul.  :smoke

58 Editat de clau_74 (2011-08-01 20:23)

Re: salutari din salaj

Succesc Alynn !!! Sa fi optimist este o mare calitate cum este si modestia .

M-am saturat de-atata lasitate in poporul asta !

Re: salutari din salaj

alynn A scris:

pai tu faci bascalie,nicidecum nu e vorba de-o gluma,glumele le inteleg si eu;)...si daca ascult manele inseamna ca-s manelist?

Pai nu? Si mai ales când le asculţi acasă si când te exprimi ca tine!   :omfg

Re: salutari din salaj

clau_74 A scris:

Doresc sa am ultima discutie taioasa de pe acest forum , nu este locul ei aici ,,Prezinta-te si prezinta-ti acvariul ,, Riscul este al meu dar am dreptul la replica si
incep prin a m-a reproduce ,,Aceste forumuri exista datorita noua ACVARISTILOR , nu a 5 s-au 6 ACVARISTI . Faceti parte din cei 5 s-au 6 ???
Domnilor fiti BARBATI !! lasati partea feminina a personalitati ACOLO .
Pentru Domnul din Navodari-Cta , pozele cu acvariul meu le voi arata pe forum cand cred de cuvinta , NU am nici o datorie fata de nimeni , mai ales fata de tine!
Eram inscris de 5-6 zile pe acest forum si TU ce ai facut ,,ai sarit pe mine ,, dece ?
poate acum intelegi sensul cuvantului scri de mine  ,,DECE ,,

Al doilea ACVARIST , o intrebare simpla daca este acvarizst de multi multi ani - de cate ori ai ciclat acvarile impreuna cu pesti ??? Niciodata !!! Si acum dam lecti cum se cicleaza acvarile  , din carti !! VOI le stiti pe toate  , NOI nu stim nimic !!!
O seara buna acvaristilor!!!

Tu eşti un asasin al limbii române, amice, in primul rând, şi in al doilea rând forumurile există ca indivizi inculţi ca tine si nu numai sa înveţe de la acei "5-6" lucruri noi, cum ar fi ca de ce se scrie despărţit si in contextul in care tu l-ai folosit după el se pune semnul întrebării! Lasă tu acvaristica ca nu ai timp de aşa ceva, pune-te serios pe citit si daca vei face sau ai deja copii nu ii ajută la teme ca le distrugi viitorul!