1

Subiect: la pescuit

Fiind in cm am profitat si am ajuns pe balta si ca dovada am pus niste poze cu ce am prins. Prima poza este facuta cand am fost ac trei saptamani prizand 2 crapi la 4 respectiv 13 kg spre ghinionu nostru nu am avut aparat fot la noi iar celalante doua sunt de acum doua saptamani

2

Re: la pescuit

daca nu dai si numele  :crap baltii :of  si taxa :bf  -   :frogp

catalos

Re: la pescuit

ai grija ca daca te prind astia ca nu stai sa te refaci la domiciliu, o sa ai probleme  big_smile

Pescar hoinar

Re: la pescuit

Ce balta?
Momeala?
.......

5

Re: la pescuit

boaba de porumb fundulea

6

Re: la pescuit

hehehe

pescar "otz" - nu oricum, suspans pan` la final

fundulea cat ?

catalos

7

Re: la pescuit

Care dintre bazine , ca sunt opt ,eu am fost pe 2  acum 2 saptamani si crap luau doar cei cu barcute la plantat , nu mi se pare o balta extraordinara din punct de vedere al capturiilor .
Daca poate sa imi dea si mie cineva un pont pentru o balta buna raman dator cu o bere  :fbr  :fbr  :fbr

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

8

Re: la pescuit

MARCO555 A scris:

Care dintre bazine , ca sunt opt ,eu am fost pe 2  acum 2 saptamani si crap luau doar cei cu barcute la plantat , nu mi se pare o balta extraordinara din punct de vedere al capturiilor .
Daca poate sa imi dea si mie cineva un pont pentru o balta buna raman dator cu o bere  :fbr  :fbr  :fbr

fundulea 1

9 Editat de dumi (2011-07-01 12:28)

Re: la pescuit

dumi A scris:
MARCO555 A scris:

Care dintre bazine , ca sunt opt ,eu am fost pe 2  acum 2 saptamani si crap luau doar cei cu barcute la plantat , nu mi se pare o balta extraordinara din punct de vedere al capturiilor .
Daca poate sa imi dea si mie cineva un pont pentru o balta buna raman dator cu o bere  :fbr  :fbr  :fbr

fundulea 1

referitor la o balta buna valtar maracineanu la plantat  merge bine dar trebuie sa sti locurile eventual mers cu o zi inainte pentru cercetat

10

Re: la pescuit

Am fost acum o luna pe Walter si am luat 3 kg de caras dar si acolo am inteles ca sunt mai multe bazine eu am fost pe cea care intri direct din sat , nu am barcuta momentan  mad  mad  mad  dar sper sa imi iau una cat de curand  :pls  :pls  :pls
Multumesc oricum pentru sugestie  :noroc

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

11 Editat de dumi (2011-07-01 14:08)

Re: la pescuit

MARCO555 A scris:

Am fost acum o luna pe Walter si am luat 3 kg de caras dar si acolo am inteles ca sunt mai multe bazine eu am fost pe cea care intri direct din sat , nu am barcuta momentan  mad  mad  mad  dar sper sa imi iau una cat de curand  :pls  :pls  :pls
Multumesc oricum pentru sugestie  :noroc

prima paremise ca nu e cu plata iar aia de 50 12h  pt crap trebuie sa sti locurile care sunt inspre capatul celalant al balti unde e apa mai adanca

12

Re: la pescuit

sa ma laud si eu cu ceva, imi pare rau ca poza nu e facuta in mediu deoarece aparatul foto l-am uitat acasa, un amur de 7.8 kg, prins pe somes

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

13

Re: la pescuit

si mai am ce am luat nu de mult, 2 crapi

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

Re: la pescuit

Ce amuri ,frumosi a prins dumi !!

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !