21 Editat de valentinonik (2011-07-29 01:37)

Re: E Gestanta?

daca schimb o parte din apa din acvariul maternite are ceva???

Lume multa, oameni putini....

22

Re: E Gestanta?

pai daca a fatat bag-o in acvariu

ignoranta doare cel mai tare:)

23

Re: E Gestanta?

alynn A scris:
bradraqua A scris:
alynn A scris:

cand vezi ca e slaba si vezi ca nu mai fata:)

Aspectele astea le-ar putea prezenta si in cazul unei boli?  wink

pai dupa ce termina de fatat...nu era vorba nicidecum de boala:)

   
   Pentru ca suntem pe un forum de acvaristica, iti propun o formulare, care in viziunea mea, era mai aproape de raspunsul corect:
   Incheierea nasterii puilor, in cazul unei femele vivipare, poate fi identificata prin disparitia/micsorarea semnificativa a petei de culoare inchisa, care marcheaza gestatia, insotita de reducerea considerabila a volumului abdomenului.
   Ce zici?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24

Re: E Gestanta?

eu cred ca a inteles foarte bine si din formularea mea,important e sa inteleaga,mai putin importanti is termenii folositi :sok

ignoranta doare cel mai tare:)

25

Re: E Gestanta?

alynn A scris:

eu cred ca a inteles foarte bine si din formularea mea,important e sa inteleaga,mai putin importanti is termenii folositi :sok

   Ai dreptate, la fel au gindit si miile de candidati de la Bacalaureatul de anul asta, sarmanii profesori au inteles ce au scris elevii dar felul in care au scris... a fost apocaliptic lol Sa nu exageram, nu este cazul tau!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

26

Re: E Gestanta?

nu inteleg care e legatura...nu suntem la niciun examen...e cu totul altceva,sa nu incurcam capra cu varza

ignoranta doare cel mai tare:)

27

Re: E Gestanta?

alynn A scris:

nu inteleg care e legatura...nu suntem la niciun examen...e cu totul altceva,sa nu incurcam capra cu varza

   Iti mai spun un singur lucru si cu asta incheiem divagatiile: constient sau nu, omul da examene in fiecare clipa vis a vis de semenii sai, prin tot ce face si tot ce spune. Multa sanatate!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

28

Re: E Gestanta?

daca e pana acolo se puteau folosi termeni mult mai stiintifici,si atunci poate omul nu intelegea nimica:)asa ca mai bine o lasam balta :crap

ignoranta doare cel mai tare:)

29

Re: E Gestanta?

:apl

alynn A scris:

daca e pana acolo se puteau folosi termeni mult mai stiintifici,si atunci poate omul nu intelegea nimica:)asa ca mai bine o lasam balta

^:)^

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: E Gestanta?

ce fel de peste este asta??ca imi cam alearga guppy:( si pana nu scap de ei nu pot da drumu guppylor in acvariul mare:(

Lume multa, oameni putini....

31

Re: E Gestanta?

valentinonik A scris:

ce fel de peste este asta??ca imi cam alearga guppy:( si pana nu scap de ei nu pot da drumu guppylor in acvariul mare:(

   Daca te referi la specie, este Macropodus Opercularis (mascul), sau mai simplu (cum le place unora lol ) Pestele Paradis.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: E Gestanta?

aha si asa sunt ei mai agresivi??

Lume multa, oameni putini....

33

Re: E Gestanta?

valentinonik A scris:

aha si asa sunt ei mai agresivi??

   Ce ar fi, daca ai face marele efort lol  si ai da o cautare pe Google? Sint sigur, ca ai afla tot ce vrei despre acest peste... Ce zici, incerci?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

34

Re: E Gestanta?

imi puteti spune va rog daca este gestanta.....sunt incepatoare.....va multumesc....... big_smile

35 Editat de valentinonik (2011-08-12 18:20)

Re: E Gestanta?

alina,pestoaica nu pare a fi gestanta..... hmm

Lume multa, oameni putini....

36

Re: E Gestanta?

valentinonik A scris:

alina nu pare a fi gestanta..... hmm

Daca mai sus se vorbea de bac  formulari nefericite si gramatica , cind am ajuns la acest mesaj am inteles asta : - ca alina nu este gestanta - !!!!!?

--- pe undeva in Rahova ---

37

Re: E Gestanta?

dara tunci de ce este atat de umflata?:D:D:D

38

Re: E Gestanta?

valentinonik A scris:

alina nu pare a fi gestanta..... hmm

   Chiar asa de la primul mesaj, nici eu nu cred ca este... lol
   Bine ai venit Alina, sau bine ne-ai gasit... depinde ce te intereseaza mai mult big_smile.

alina_18 A scris:

dara tunci de ce este atat de umflata?:D:D:D

   Pestoaica aia poate fi la fel de bine si satula wink

39

Re: E Gestanta?

mersi......poi nu stiam de ce este atat de grasa:)))

40

Re: E Gestanta?

Dar de ce ai pus-o in recipientul ala? Sa nu spui ca ala este acvariul in care o tii...