41 Editat de mirceajifcu (2011-08-18 03:52)

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:


Aveam de ales intr a face o ciclare corecta, asteptand o gramada, fix cand juniorului i se pusese pata  lol , sau a risca 100 ron, banii dati pe pesti.

Bai Becali, sa ma exprim la nivelul tau, nu am zis ca ai dat kix sau ai facut un dezastru, doar ca ai facut ciclarea repede repede, in jumate de ora, ceea ce reiasa din ce ai spus tu (acvariu nou, pesti pusi imediat in el, graba pustiului etc). Asa ca incearca sa tragi concluziile plecand de la argumentele existente, nu de la viviparii, scuze pasarelele din capul tau.  :stupid

42 Editat de Adrian_ (2011-08-18 03:56)

Re: Salutare tuturor

mirceajifcu A scris:
Adrian_ A scris:


Aveam de ales intr a face o ciclare corecta, asteptand o gramada, fix cand juniorului i se pusese pata  lol , sau a risca 100 ron, banii dati pe pesti.

Nu am zis ca ai dat kix sau ai facut un dezastru, doar ca ai facut ciclarea repede repede, ceea ce reiasa din ce ai spus tu.

Desigur  roll

mirceajifcu A scris:

Legat de valorile alea, ale NO2, INCA e ok, am bagat si eu pesti, apa, plante, repede, repede si masuram valorile, cu schimburi de apa saptamanale, si ma gandeam "doamne ce prostii vorbesc astia de pe forum cu ciclatul lor, ca uite, merge si asa" si dupa ceva vreme, cand substratul a inceput incet incet sa se umple cu mizerie pe care nu o poti curata, pe plante, peste tot, ai sa vezi unde stai cu no2 ala, desi sunt sigur ca esti prea mandru sa recunosti, dupa discutiile avute cu ancistrus, ca ai dat-o in bara.

Cred ca discutia cu un asemenea "interlocutor" nu are sens. Sau poate esti ca-n bancul ala, ai privirea inteligenta dar nu poti a te exprimi...

Apropo

mirceajifcu A scris:

Bai Becali, sa ma exprim la nivelul tau, nu am zis ca ai dat kix sau ai facut un dezastru, doar ca ai facut ciclarea repede repede, in jumate de ora, ceea ce reiasa din ce ai spus tu (acvariu nou, pesti pusi imediat in el, graba pustiului etc). Asa ca incearca sa tragi concluziile plecand de la argumentele existente, nu de la viviparii, scuze pasarelele din capul tau.  :stupid

Exprimarea cu "bai" si altele asemenea cred ca arata foarte clar care dintre noi doi este mai apropiat de nivelul intelectual al lui Becali. Din punctul meu de vedere ai ignore din momentul asta, "dialogurile" cu asemenea indivizi nu prezinta interes pentru mine.

43

Re: Salutare tuturor

Ancistrus A scris:

   Pai dupa 3 luni se cicla si mama acvariilor lol

Iar faptul ca in acest interval am avut mortalitati practic nule iar viviparii s-au inmultit fara probleme nu arata cumva ca teoriile tale despre imposibilitatea efectuarii ciclarii "din mers" erau incorecte?  roll


 

Ancistrus A scris:

  Inca odata ai facut dovada ca la tine pestii de acvariu sunt catalogati dupa pret, iar discusii sa stii ca la temperatura apei la care se intretin, si modul in care se cresc (ideal), sunt pesti considerati pretentiosi nu sensibili wink

Inca odata ai facut dovada faptului ca nu poti urmari argumentele interlocutorului.  Mai citeste odata:

Pentru acvariul asta si pestii care sunt in el n-as fi dat in veci 190 de lei pe trusa de teste, pentru simplul motiv ca n-a fost nevoie. Si asta deoarece cu un minim bun simt si un pic de experienta nu ai nevoie de vreun test de apa ca sa cresti vivipari si sa tii pe langa ei cativa neoni si o pereche de Betta.

Apropo, daca reuseai sa renunti la sapca cu Ancistrus din poza de la avatar aproape ca te-as fi putut lua in serios. Asa, te rog sa ma ierti, dar mi-e practic imposibil, ma buseste automat rasul cand vad imaginea aia  lol .
Sigur ca, la polul opus, ai putea sa-ti faci si un blazon cu doi Ancistrusi pe fond auriu, ceva gen stema Dobrogei  roll .

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

Desigur  roll

Adrian_ A scris:

Cred ca discutia cu un asemenea "interlocutor" nu are sens.

Adrian_ A scris:

Din punctul meu de vedere ai ignore din momentul asta, "dialogurile" cu asemenea indivizi nu prezinta interes pentru mine.

Incercam sa facem o propozitie? Un argument? CEVA? Cheama-ti fiul, pune-l sa citeasca si poate te ajuta sa faci un argument logic, sa iti explice el ce am incercat sa spun.

45

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

Iar faptul ca in acest interval am avut mortalitati practic nule iar viviparii s-au inmultit fara probleme nu arata cumva ca teoriile tale despre imposibilitatea efectuarii ciclarii "din mers" erau incorecte?

   Eu nu am sustinut asa ceva big_smile, imi esti asa drag cand vad ca nu intelegi nimic :hug

Adrian_ A scris:

Apropo, daca reuseai sa renunti la sapca cu Ancistrus din poza de la avatar aproape ca te-as fi putut lua in serios. Asa, te rog sa ma ierti, dar mi-e practic imposibil, ma buseste automat rasul cand vad imaginea aia  lol .
Sigur ca, la polul opus, ai putea sa-ti faci si un blazon cu doi Ancistrusi pe fond auriu, ceva gen stema Dobrogei  roll .

   Apropo poza aia este facuta acum 11 ani lol, ma gandesc ce barbat bine erai tu atunci, mai ales ca nu te-am vazut in nici o poza ^:)^ , ca sa nu mai vorbim de ce sifo frumosi cred ca aveai... sincer tu la ce varsta ti-ai incheiat ciclarea? lol

46

Re: Salutare tuturor

mirceajifcu A scris:

Bai Becali, sa ma exprim la nivelul tau

Nu-mi irosesc argumentele pe asemenea specimene, sorry. Ar fi o uriasa pierdere de timp.

47 Editat de Adrian_ (2011-08-18 04:42)

Re: Salutare tuturor

Ancistrus A scris:

   Eu nu am sustinut asa ceva big_smile, imi esti asa drag cand vad ca nu intelegi nimic :hug

Eu cred ca nu mai stii de mult ce ai sustinut  big_smile . Ia reciteste un pic din urma.

Ancistrus A scris:

    Apropo poza aia este facuta acum 11 ani lol, ma gandesc ce barbat bine erai tu atunci, mai ales ca nu te-am vazut in nici o poza ^:)^ , ca sa nu mai vorbim de ce sifo frumosi cred ca aveai... sincer tu la ce varsta ti-ai incheiat ciclarea? lol

Adica de acum 11 ani aveai sepcuta cu numele de razboinic Ancistrus?   big_smile  Esti tare omule, ce pot sa zic, ti-ai facut si imn?  lol  Steag ai?  lol

Nu mai bate campii, ca nu m-am luat de cum arati sau nu arati dpdv fizic (ar fi stupid, doar nu e forum de culturism sau de topmodele) m-am luat de ideea absolut ridicola de a-ti face sepcuta cu nickname-ul pe care-l folosesti pe net. Asta, orice ai zice tu, e deosebita   roll  .

Re: Salutare tuturor

"Practic mortalitatile sunt nule". Si teoretic? (Mortalitatea e o statistica, indivizi morti / populatia raportata).
"Practic mi-e imposibil...". Si teoretic?

Hai sa iti arat eu o propozitie unde acest practic e folosit corect, nu doar de dragul de a pune cuvinte sa pari destept:
Teoretic, tu ai putea purta o conversatie ca ai 32 de ani si ai creier, practic nu poti, pentru ca acel creier nu e suficient dezvoltat datorita traumelor comunismului, decat pentru supravietuire, stat la cozi si raspunsuri de genul "desigur" "nu am ce discuta cu tine" sa nu fi arestat de militie.
PS: Teoria ciclarii nu este inventata de Ancistrus sa te enerveze pe tine, cum probabil crezi tu, ci chiar a fost studiata in timp, pacat ca tu esti cu creierul inca in 1980 si ceva si te-ai trezit in 2011 plangand dupa termoplonjonul cu care iti incalzeai apa in vana. Imi pare rau pentru traumele tale, pentru eventualele suparari, si ca sa te binedispun, esti un pionier in ale acvaristicii, sper sa gasesti discusi care isi cicleaza singuri acvariul.

49

Re: Salutare tuturor

Asta saracu' chiar nu pricepe ce inseamna ignore  lol 
Fii atent, inteleg ca suferi de afectiunea aia care iti CERE, ba chiar TE OBLIGA sa faci totul ca sa ai ultimul cuvant  roll . Nu vreau sa chinuiesc oameni bolnavi, scrie tu ceva ce in capul tau este o replica zdrobitoare si culca-te fericit  lol . Iti promit ca n-o sa raspund  :-

50 Editat de Ancistrus (2011-08-18 04:50)

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

m-am luat de ideea absolut ridicola de a-ti face sepcuta cu nickname-ul pe care-l folosesti pe net. Asta, orice ai zice tu, e deosebita   roll  .

   5 euro costa sa-ti faci o sapca d-asta pe loc, la un magazin de plaja undeva prin Murcia (Spania), si am facut-o la misto... si cum eu sunt un tip misto, s-a potrivit la fix lol... chiar crezi ca nu stiam de Discus pe vremea aia? Totusi Ancistrus mi s-a parut mai misto lol
PS: Eu ma retrag din discutii - o seara buna!

51 Editat de mirceajifcu (2011-08-18 04:53)

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

Nu-mi irosesc argumentele pe asemenea specimene, sorry. Ar fi o uriasa pierdere de timp.

Era o subtilitate la 100 de ron vs ciclarea acvariului. wink. Evident, ca in tot topicul tau, tu nu prea intelegi mare lucru despre nimic, si daca iti trebuie timp sa compui un raspuns, te las in pace, il scrii mumos pe foaie si cand esti pregatit rediscutam. Am sa incerc sa nu ma abat de la subiect, sa nu "aberez", ca iar te incurci si iti curge din gura pe tastatura  :noroc .

Pana acum ai tot raspuns, ce sa iti povestesc, lasa-ma te rog sa am eu ultimul cuvant lol  lol . Ma bucur ca ai inteles ca te-am zdrobit pana acum si ca ultimul cuvant il am inca de cand am inceput, ca ce ai spus tu pe aici , "nu merita, desigur, ignore, sorry" e cam 0(a se citi zero, nu o ca sa aiba logica in caputzul tau).

52 Editat de Adrian_ (2011-08-18 04:50)

Re: Salutare tuturor

Ancistrus A scris:
Adrian_ A scris:

m-am luat de ideea absolut ridicola de a-ti face sepcuta cu nickname-ul pe care-l folosesti pe net. Asta, orice ai zice tu, e deosebita   roll  .

   5 euro costa sa-ti faci o sapca d-asta pe loc, la un magazin de plaja undeva prin Murcia (Spania), si am facut-o la misto... si cum eu sunt un tip misto, s-a potrivit la fix lol... chiar crezi ca nu stiam de Discus pe vremea aia? Totusi Ancistrus mi s-a parut mai misto lol
PS: Eu ma retrag din discutii - o seara buna!


Nu de numele ales era vorba, putea fi orice. E vorba de faza in sine, daca nu sesizezi ridicolul ei nici dupa ce ti-am atras atentia nu te pot ajuta, sorry.
Sunt curios daca "prietenii" ti-au spus ce idee misto ai avut sa-ti faci sepcuta cu numele folosit pe net, in vreme ce pe la spate se cracanau de ras wink .

53 Editat de Ancistrus (2011-08-18 04:56)

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

Nu de numele ales era vorba, putea fi orice. E vorba de faza in sine, daca nu sesizezi ridicolul ei nici dupa ce ti-am atras atentia nu te pot ajuta, sorry.
Sunt curios daca "prietenii" ti-au spus ce idee misto ai avut sa-ti faci sepcuta cu numele folosit pe net, in vreme ce pe la spate se cracanau de ras wink .

    Nu intelegi ca sapca am facut-o acum 11 ani? De fapt nici nu o mai am de mult lol, ce nick sa folosesc pe net, hai ca deja imi esti drag :kiss
PS: Se simte ca esti baut seara asta, ca vad ca nu prea intelegi mai nimic... deci chiar te las sa-ti mesteci monologul ^:)^

54 Editat de mirceajifcu (2011-08-18 05:00)

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:

E vorba de faza in sine, daca nu sesizezi ridicolul ei nici dupa ce ti-am atras atentia nu te pot ajuta, sorry.
Sunt curios daca "prietenii" ti-au spus ce idee misto ai avut sa-ti faci sepcuta cu numele folosit pe net, in vreme ce pe la spate se cracanau de ras wink .

Vai, l-ai spart man, ce dume ai in tine!! Cristi, sorry ca iti zic, te-a spart!! Stie si ce prieteni ai, man!
Baiatul nostalgic acum o da in "sorry, nickuri, net, misto".
Bro' da ia gaseste un cuvant "cool" pentru termoplonjon si incalzit apa in vana cu ibric de voiaj.

55

Re: Salutare tuturor

Cred ca de data asta nu voi interveni, nu voi inchide topicul, nu voi face apel la ratiune (care?). Dimpotriva, in cazul in care nu veti atinge paroxismul, va voi lasa sa lucrati in continuare la imaginea pe care v-o construiti cu o sirguinta demna de alt scop... Bravo voua!
   Pariurile sint deschise: care va fi primul din voi, care va parasi ringul penibilului?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

56

Re: Salutare tuturor

Moartea unui pestisor de 100ron/buc este o tragedie, moartea a 100 de pestisori de 0.5 ron bucata este statistica.

57

Re: Salutare tuturor

cassian20 A scris:

Moartea unui pestisor de 100ron/buc este o tragedie, moartea a 100 de pestisori de 0.5 ron bucata este statistica.

Este o adaptare a uneia din filozofiile apartinind lui Stalin?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

58

Re: Salutare tuturor

bradraqua A scris:

Cred ca de data asta nu voi interveni, nu voi inchide topicul, nu voi face apel la ratiune (care?). Dimpotriva, in cazul in care nu veti atinge paroxismul, va voi lasa sa lucrati in continuare la imaginea pe care v-o construiti cu o sirguinta demna de alt scop... Bravo voua!
   Pariurile sint deschise: care va fi primul din voi, care va parasi ringul penibilului?


Serios vorbind, tie ti se pare vreun pic ca mesajul in care prezentasem parametrii apei justifica in vreun fel textele de client permanent la spitalul 9 pe care le-a revarsat aici mirceajifcu?  roll

Tocmai ca s-ar fi putut discuta obiectiv ce si cum, dar na, daca lui ii sopteau vocile ca trebuie sa iasa la lupta...  lol  Din punctul meu de vedere discutia e incheiata, omul mi se pare evident tacanit si il voi ingnora orice ar debita pe-aici. 

Decizia ta de a pastra mesajele in care individul se rafuia pe topicul meu de prezentare cu un alt user (Lupul moralist) ( dupa care isi exhiba complexele de emigrant care crede ca actul de a pleca din tara creste IQ-ul  lol ) mi se pare insa ciudata, iti zic sincer.

59

Re: Salutare tuturor

Adrian_ A scris:
bradraqua A scris:

Cred ca de data asta nu voi interveni, nu voi inchide topicul, nu voi face apel la ratiune (care?). Dimpotriva, in cazul in care nu veti atinge paroxismul, va voi lasa sa lucrati in continuare la imaginea pe care v-o construiti cu o sirguinta demna de alt scop... Bravo voua!
   Pariurile sint deschise: care va fi primul din voi, care va parasi ringul penibilului?


Serios vorbind, tie ti se pare vreun pic ca mesajul in care prezentasem parametrii apei justifica in vreun fel textele de client permanent la spitalul 9 pe care le-a revarsat aici mirceajifcu?  roll

Tocmai ca s-ar fi putut discuta obiectiv ce si cum, dar na, daca lui ii sopteau vocile ca trebuie sa iasa la lupta...  lol  Din punctul meu de vedere discutia e incheiata, omul mi se pare evident tacanit si il voi ingnora orice ar debita pe-aici. 

Decizia ta de a pastra mesajele in care individul se rafuia pe topicul meu de prezentare cu un alt user (Lupul moralist) ( dupa care isi exhiba complexele de emigrant care crede ca actul de a pleca din tara creste IQ-ul  lol ) mi se pare insa ciudata, iti zic sincer.

   Parerea mea este inclusa in mesajul precedent, cam greu de deslusit dar este... Nu te grabesti sa parasesti ringul, faci un pas inainte si doi inapoi... lol
   Ciudatenia deciziei mele as pune-o mai degraba pe seama faptului ca, cinic vorbind, mesajele e bine sa ramina, poate are cineva ceva de invatat despre procesul de maturizare al unora... Voi sterge numai daca recurgeti la "mascari", in rest... razboi placut, va urez! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

60 Editat de Adrian_ (2011-08-18 14:20)

Re: Salutare tuturor

Nu m-ai inteles. Eu ma refeream la faptul ca mesajul #39 era unul perfect normal, pe baza caruia se putea purta civilizat o discutie constructiva, din care, cine stie, poate invatam cu totii cate ceva.

Mesajele #41 si #42 scrise de mirceajifcu au fost pur si simplu o explozie de anormalitate, si, fiind tolerate, discutia nu putea s-o ia decat la vale. Asadar nu fugi de partea de raspundere care iti revine wink

Eu recunosc ca puteam sa-l las in plata Domnului de la prinmele doua mesaje pe care le-a scris aici, pentru ca diagnosticul era evident de acolo  lol .  Asuma-ti si tu eroarea de moderare  big_smile .