1

Subiect: acvariu 60l plantat

Buna dupa cum am spus am deschis un topic mai amanuntit.Acvariu 60l hailea f60 .pesti:10 neoni,8 guppy ,5 scalari,2 corydoras,5 sae,2 labeo ,2 vaduva neagra ,,cred,,10 xifo,1 ancistrus si cam atat. Instalati:lumina 1-24w hailea, 1-9w aquael,incalzitor resun 50w,co2 tetra optimat cu butelie de 11g reincarcabila, filtru hailea btp-600,1 priza programabila,plante:,echinodorus,cabomba aquatica,si inca vreo 3-4 speci nu le stiu denumirea,substrat tetra complate substrate si nisip cu granulatie 2-3mm,tetmometru,bakround.si ceva poze

2

Re: acvariu 60l plantat

scz da nu am reusit sa pun poze incerc acum

3

Re: acvariu 60l plantat

ii dau alegeti fisierul si dupa aceea zice ca se incarca da tot se incarca si nu merge ce are ce sa fac

4

Re: acvariu 60l plantat

[img][/img]

5

Re: acvariu 60l plantat

solutii apasera aquatan si sera toxivec,fertilizare jbl kugen7+13 bals,jbl florapol,jbl feratabs,sera florena mancare pesti jbl granocolor,sera vipan,sera vipagran, test 6in1 tetra:no3,no2,gh,kh,ph,cl2

6 Editat de adilupu (2011-08-03 17:30)

Re: acvariu 60l plantat

vezi ca ai cam multi pesti in bazin
mai rareste i ca o sa faci ciorba cu guppy cand o sa ti mai si nasca pui
mai renunta la ei lasa ti un peste la 3 l de apa macar
si atentie la guppy se inmultesc repede
toate bune si ape limpezi

7

Re: acvariu 60l plantat

yikes  yikes  yikes deci cum se pun pozele

Re: acvariu 60l plantat

Cand creezi un mesaj nou ai un buton "Browse" (vezi poza), apesi pe el si selectezi cate poze vrei, dar cate una, pe rand :sok

9

Re: acvariu 60l plantat

am reusit sa pun poze si am uitat sa zic mai am 5 gurami albastri

10

Re: acvariu 60l plantat

Spune-mi te rog, la care din subiecte renunti, ai deschis mai multe, pe aceeasi tema!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

11

Re: acvariu 60l plantat

aa da auzi bitanu pe youtube ai avut mai multe videoclipuri ala cu puii de scalari tiau trait puii ii mai ai ca am si eu pui mici de 3 zile de la eclozare si ceva sfaturi pls si pt pui si pt acvariu

12

Re: acvariu 60l plantat

da stiu ca ma deschis 2 subiecte pe aceeasi tema primul era numai de incercare ca pana acuma nam mai deschis topicul si am vrut sa vad cum este dar primul se anuluaza asta este cel valabil

13

Re: acvariu 60l plantat

Pop Remus A scris:

da stiu ca ma deschis 2 subiecte pe aceeasi tema primul era numai de incercare ca pana acuma nam mai deschis topicul si am vrut sa vad cum este dar primul se anuluaza asta este cel valabil

   Clientul nostru... stapinul nostru! Il sterg pe primul! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

14

Re: acvariu 60l plantat

multumesc mult de tot acvariul cum zici ca este

Re: acvariu 60l plantat

bitanu A scris:

  Mi-e teama ca tu, la stadiul tau in experienta acvaristica si cea materiala nu vei avea rezultate prea curand (poate dura chiar ani).
  Sfatul meu este: citeste, informeaza-te si apoi pune in practica.

Colegul, nu descuraja noii veniti, ca dau bir cu fugitii daca le tai craca direct de sub picioare cu termen din astea gen "ani de experienta". Spune mai degraba "cand o mai acumulezi experienta"  lol  lol ...

16

Re: acvariu 60l plantat

ok

17 Editat de Ancistrus (2011-08-17 17:51)

Re: acvariu 60l plantat

adilupu A scris:

ok

   De curiozitate, tu la ce sau cui ai raspuns cu "ok"? lol

Re: acvariu 60l plantat

Bitane, daca dai de un instabil psihic ca si mine, cu asemenea replici il faci sa incerce sa inlocuiasca anii de experienta cu investitii majore  lol  lol si sa ii modifici cursul vietii, inclusiv posibilitatea unui divort  lol.