61 Editat de Pop Remus (2012-04-17 19:27)

Re: Wild Angels !

yikes  :omfg  yikes  Oauuuuu asa de mari cresc specia asta  :sok  mno fain,imi plac ff mult si eu am 3 fire in acvariu cam de 15 cm astept sa se face de vreo 30-40 cm big_smile

Re: Wild Angels !

Reusit setup-ul  :apl Imi plac foarte mult scalarii , ma gandesc sa iau si eu cativa.

63

Re: Wild Angels !

Poi Marius cum pui scalari ca iti manaca creveti  lol  adika poate nu ti manca pe toti dar sigur lol  va manca din ei eu leam pus asa de curiozitate un crevete mort la scalari mei de vreo 10cm si cum lam pus in acvariu lau inghitit direct(avea 2.5cm crevetele) big_smile

Re: Wild Angels !

Am mai avut scalari in acvariu si imi placeau tare mult , apoi au aparut pui de guppy si scalarii  :frog drept pentru care i-am dus inapoi . In momentul de fata numarul de creveti din acvariul meu este in scadere drastica motivul fiind MG care imi mananca puietul .Achizitia de scalari este o posibila varianta in situatia in care raman fara creveti (ar fi a patra sau a cincea oara )
Scuze de off-toping.

65

Re: Wild Angels !

Multumesc pentru incurajari  wink ... mie sincer mi se pareau niste pesti banali scalari dar de cand i-am luat pe ai mei mi-am schimbat radical parerea, ce e pacat la mine e, ca din cate am observat eu am 4 masculi care se cam bat toata ziua  lol

Re: Wild Angels !

Mai adauga femele sau schimba doi din masculi cu  femele .Asa am patit si eu cu neonii , se bateau toata ziua si am mai luat cateva femele si de atunci s-au mai potolit .

67

Re: Wild Angels !

Eu la scalari am 2 acum care sunt pereche si au depus cam de 11-12 ori pana acum  lol  dar pacat... neutral  sad  neutral  pentru ca dupa ce eclozeaza pui nu prea am in ce ii tine si le trebuie artemia proaspat eclozata sa le dau... etc... dar macar sunt pereche si nu se bat  :sok big_smile

68

Re: Wild Angels !

Pe mine nu ma deranjeaza daca se mai bat din cand in cand  lol , oricum nu ma intereseaza sa-i imultesc iar daca se prapadesc ma apuc de guppy  lol

69

Re: Wild Angels !

Chiar frumoasa tufa de Cryptocoryne.
   
PS: De ce ai denumit flmuletul "Wild Angels"... pentru ca se bat scalarii? big_smile

70

Re: Wild Angels !

Da da  lol

in clipul de mai jos va arat cum se "pupa" ei cateodata  :stupid

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PXf00SJkn30[/youtube]

Re: Wild Angels !

Frumosi scalarii, felicitari!
Vad o singura problema....nu ar trebuie sa se mai numeasca HZ jungle...nu crezi?

72

Re: Wild Angels !

Multumesc...Sincer nici nu am sesizat lucrul asta  ...daca poate un admin sa modifice in Wild Angels ar fi perfect big_smile

73

Re: Wild Angels !

bogdivaio A scris:

Multumesc...Sincer nici nu am sesizat lucrul asta  ...daca poate un admin sa modifice in Wild Angels ar fi perfect big_smile


O poti face chiar tu, editand primul post al topicului.  :sok

74

Re: Wild Angels !

In asteptarea finalei Champions League  lol  am tras 2-3 poze desi nu prea am cu ce ma lauda....acvariul merge deja de cateva luni fara CO2 (nu resusesc sa ajung nicium sa incarc butelia, firar ea sa fie), easy carbo m-a lasat si el si sa nu mai vorbesc de timpul acordat acestui acvariu pe care-l vad cam din doua in doua saptamani, cand il mai bibilesc asa putin.  :stupid
Da vorba multa, saracia omului...asa ca, pozele:

75

Re: Wild Angels !

Mai pun si un crevete, pentru culoare  lol

76

Re: Wild Angels !

Superbe culori ! Bravo  :apl
Ce neoane folosesti bogdanele ?!

Multi vad, putini cunosc !

77

Re: Wild Angels !

Multumesc, mai Gabitza combinatia care o am acum este :
2X24W Osram 880
1X18W Sylvania Growlux
1X18W Osram Floura

78

Re: Wild Angels !

Nu mai fiti rai asa... mie chiar imi place acvariul lui Bogdan :hug

79

Re: Wild Angels !

Ancistrus A scris:

Nu mai fiti rai asa... mie chiar imi place acvariul lui Bogdan :hug

lol  Multumesc Cristi.  :noroc

80

Re: Wild Angels !

Salutare,
am reusit sa surprind doi "vampiri" la lucru  lol , noutati nu prea am decat ca am plantat putin echinodorus tenellus cu speranta ca se va prinde, dar cum am niste gradinari de exceptie in acvariu, nici o buruiana nu scapa de scalari   mad  lol