Subiect: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Salutare la Acvaristi si pescari.Am promis ca va tin la curent,in noul drum inceput langa specia Pygocentrus nattereri.
Dupa mici modificari,printre care si pestii,ca deh,romanu vinde o capra si zice cai bou,mi-am luat teapa de rigoare cu pacu,pesti asemanatori cu pirahna,pe care ochiul meu de incepator in ale "pirahnit-ului" nu a stiut sa-i diferentieze.Magazinul de la obor parter,cel de acvaristica (si da...asta e antireclama) vinde pacu convingand clientii ca sunt piraha,si alte gainarii care.....nu isi au locul .Singura problema este , ca nu eu sau pseudo acvaristul ala ,avem de suferit,ci pestii pana la urma pentru ca se fac de zeci de kile...deci clar nu ii apuca viata buna in acvarii noastre,au o alimentatie ciudata(dat fiind faptul ca "baga " in ei carne ca sa-i vanda ca pirahna,ei de fapt fiind omnivori ----vegetarieni mai mult).Dar nu asta conteaza.
Am reusit sa fac un biotop amazonian pentru 10 Pygocentrus nattereri,un inceput de Black water...insa care mai trebui modificat....completat ,mai mult.Acavriul 200l ,plante Giganteea ,echinodorusi,sagitarii,valisnerii,anubisi,neoane 10w-pentru efect Blackwater si 50w pentru efect Daylight.2 filtre Jewel .

Astept pareri si opinii,si tin sa multumesc foarte mult colegilor acvaristi experti in pirahna care m-au ajutat sa inteleg aceasta specie superba din punctul meu de vedere.Nu vreau sa dau nume dar se stiu cei in cauza.MUltam fain.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Salut Dane, foarte misto acvariul :apl
   Astept sa apara si pestii... inca sunt prea micuti, nu prea se vad.

3 Editat de dan.matei26 (2011-12-03 20:56)

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uPk5MHijobs[/youtube]

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Gata!i-am urcat si pe dansii smile!cat sa putut ca inca is mici!fara un ciolan nu isi fac aparitia.:)

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

interesant acvariu :apl

6

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

:apl  :apl  :apl  :apl Superb acvariul. Felicitari!

7

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

foarte tare acvariu, felicitari smile

The woman- not every monster live in the wild

8

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Foarte frumos :apl

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Felicitari!

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Mersi mult de aprecieri si voi revenii cu poze dupa ce voi aduce completari!multam fain

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

foarte frumos. bravo!

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

12

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Foarte frumos prin faptul ca reproduce aproape fidel biotopul. Bravooooooo!!! :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

13

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

frumos, bravo  :apl

Multi vad, putini cunosc !

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

wizardd007 A scris:

foarte frumos. bravo!

tare

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Salutare!Mersi furmos de aprecieri ,si asa cum am zis va voi tine la curent cu update-urle acvariului.Asa ca ,intr-o zii,avand concediu...am zis sa incerc sa schimb ceva la acvariu,sa accentuez biotopul lor....un peisaj amazonian si efectul blackwater.mai sunt multe de facut..dar sunt pe drumul cel bun sper.Cu tainul stau putin prost..astept sa se mai acumuleze.Si pestii s-au mai marit..interesant este ca nu prea accepta inima de vita sau alte nebunii..dar cand vad piept de pui..turbeaza.Cred ca au host hraniti la KFC.Astept sugestii.
Sa auzim numai de bine.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nLSAvH6Y0pc[/youtube]

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Acvaristi din braila sunt pe aici?

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

up

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

19

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

dan.matei26 A scris:

up

Up, la ce?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariu Blackwater Pirahna 200l

Am zis ca o sa gasesc vreu compatriot in ale acvaristicii din braila pe aici.:) never mind.Cred ca rezprezint singur orasul acesta smile

Gratis nu exista,ieftin nu rezista