1 Editat de DiannaVasilescu (2011-12-16 16:48)

Subiect: Rocky si acvariul meu

Buna ziua!Ma numesc Diana Vasilescu si am 10 ani si sunt in clasa a 4-a.Pe pestele meu care e cel mai tare il cheama Rocky si e un peste Betta istet,frumos. cool Mai am si 2 melci foarte buni:unul pe care il cheama BoBo .El este galben si foarte,foarte,foarte mare.El se afla in  :acv de cand a venit si ROcky in acvariul meu si un melc vargat pe nume TYTY care e foarte siret!In acvariul meu se dezvolta foarte bine plantele!Parca nu mai pot sa le opresc!!! :scry. Acvariul meu are 10 litri big_smile  :crap  si contine si niste Crevety rosii si frumosi!

RocKy E cel May Tare!

2

Re: Rocky si acvariul meu

bine ai venit si sa iti traiasca

The woman- not every monster live in the wild

3

Re: Rocky si acvariul meu

Foarte frumoasa Descrierea!.Frumosi.Bine ai venit.Si eu am 13 ani si 1 peste betta si 6 neoni;) :acv

4 Editat de Pop Remus (2011-12-16 18:25)

Re: Rocky si acvariul meu

Salut si bine ai venit, si eu am 13 ani  smile  si uite acvariul meu daca vrei sa te inspiri:     http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/11519/my-small-island/
Destul de frumusel acvariu, crevetii aia rosii mici se numesc red chery iar melci ala mare si galben pomacea si celealt cu dungi neritina  :sok

5

Re: Rocky si acvariul meu

Cred ca dupa anul nou, o sa deschidem o sectiune speciala pentru cei mici! Sa vedem cit de repede cresc si daca nu cumva devin peste noapte maturi! lol
   Bun venit Diana, pina acum ai reusit sa scrii mai coerent si mai corect decit colegii de virsta ta, de pe acest forum! Ai grija, Remus obisnuieste sa repete ce spun altii si de cele mai multe ori, o face gresit. Tu ai spus corect Betta, el a repetat beta. Melcul se numeste Neritina, nu niretina.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

6 Editat de Pop Remus (2011-12-16 18:17)

Re: Rocky si acvariul meu

Ups m-am gandit ca nu este bine niretina dar nu am stiut cum big_smile  big_smile  ^:)^  scuze diana :sok

7

Re: Rocky si acvariul meu

Salut si bine ai venit.Foarte frumos acvariul tau.Cine te-a ajutat sa amenajezi acvariul?

Un singur sfat, daca se poate.Scoate pietrele alea albastre lucioase care se vad in primele poze.Sunt prea tipatoare si-ti pune acvariul intr-o lumina proasta. :fcool

8

Re: Rocky si acvariul meu

Pop Remus A scris:

Ups m-am gandit ca nu este bine niretina dar nu am stiut cum big_smile  big_smile  ^:)^  suze diana :sok

Nu-i nimic Remusica, ai nimerit-o in schimb cu "suze" lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9

Re: Rocky si acvariul meu

Mare om,mare caracter.Sincere felicitari d-le Radu "Baracuda".Sunt sigur ca sunteti un bunic de nota 10 (daca sunteti bunic).
Jos palaria in fata dvs. :apl

10

Re: Rocky si acvariul meu

Sincer, n-am inteles, asa ca nu stiu daca sa-ti multumesc sau nu!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

11

Re: Rocky si acvariul meu

Am corectat smile  se mai intampla sa mai scriu cate un cuvant gresit deoarece scriu repede la tastatura si mai apas cate o tasta nepotrivita  :sok  :sok  ^:)^

12

Re: Rocky si acvariul meu

Administrator de nota 10.Imi palce modul dvs de a corecta greselile,indruma si ajuta pe cei aflati la ananghie.
Repet: Jos palaria! :apl

Re: Rocky si acvariul meu

Va multumesc dl. Administrator ,pentru: -complimentele si  sfaturile dumneavoastra!Deabia astept sa intru in acel "CLUB'' de copii!Chiar as vrea sa vad cati copii de varsta mea,au un hobby minunat ca acesta sau iubesc un peste si s-au atasat de el foarte ,foarte tare si vor sa se mandreasca cu el! :hug  big_smile  wink  :acv  :sbr  :sok ! Il iubesc pe RocKy :s)  :flove !   Multumesc!!! :fok

RocKy E cel May Tare!

14

Re: Rocky si acvariul meu

Bine ai venit Diana!

Re: Rocky si acvariul meu

Va multumesc tuturor!Mai ales lui Pop Remus,lui tabaks,lui pestebetta,Ancistrus si mai ales Administratoului! big_smile

RocKy E cel May Tare!

Re: Rocky si acvariul meu

Cine e de varsta mea sa spuna! :pls  :pls  :pls  :pls  :pls  :pls  :pls  :pls  :pls

RocKy E cel May Tare!

Re: Rocky si acvariul meu

Descifrati propozitia:                                                                                                      eu  :s) pe Rocky!

RocKy E cel May Tare!

18

Re: Rocky si acvariul meu

bine ai venit ,esti cumva fata lui vastelian?
imi place si mie acvariul tau

Toti iti vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia!
telefon 0751 055 202

Re: Rocky si acvariul meu

DA,tata ai uitat? :omfg  :omfg

RocKy E cel May Tare!

Re: Rocky si acvariul meu

Ei, acum am deslusit misterul cu amenajarea acvariului smile). Bine ai venit Diana si sa iti traiasca acel  :sevil Rocky. Sa ii cumperi candva si o fetita ca barza nu se ocupa de problemele legate de mititeii pestilor, trebuie sa te ocupi tu  lol .