1 Editat de d4nu7z (2012-01-20 01:07)

Subiect: Feedback negativ andrei_

salut tuturor fiti atenti ceam patit.  am un anunt prin care vand femele de gupi bun ma suna andrei_ si zice ca vrea 4 bucati eu ai zic casunt la munca si scap pe la 19 sau 20 nimic rau pana aici zice ok ajung acasa pe la ora 21 sil sun ai zic ca acum am ajuns daca vrea sa ma duc ma duc sai duc la care individu zice ok ne vedem la metro la nicolae grigorescu bun pun pesti in punguta si plec ajung acolo al sun raspunde si zice eu am venit la 8 ca asa ai zis este prea tarziu nui mai vreau pa. vi se pare normal din moment ce eu lam sunat la 21 si iam zis ca acum plec de acasa si zice ok eu zic ca este un mare nesimtit si asfel de oameni ar trebui ocoliti multumesc ca mati ascultat si las la aprecierea voastra.


Edit d4nu7z : Ti-am editat eu titlul subiectului .

2

Re: Feedback negativ andrei_

De aia, cel mai bine cand dai pesti, este bine sa chemi partenerul la tine acasa sau in fata blocului, ca sa nu te plimbi cu pestii aiurea prin oras.

Re: Feedback negativ andrei_

sa nu fie vreo neintelegere la mijloc,v-ati inteles gresit sinu v-ati gasit!nu stiu ce sa zic.de obicei aici sau facut cam toate tranzactiile puse la bataie.noi sa fim sanatosi

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

4

Re: Feedback negativ andrei_

neintelegera e urmatoarea : am stabilit o ora , si el a venit dupa o ora si jumatate.  am stabilit la 20 si el ma suna la 21:30 ca a venit.   daca vrei , pun poza de pe telefon cu apel de la tine la 21:37.  am fost nesimtit ca ai modificat ora unilateral, te-am pedepsit . ai facut un drum in plus.

Re: Feedback negativ andrei_

andrei_ A scris:

am fost nesimtit ca ai modificat ora unilateral, te-am pedepsit . ai facut un drum in plus.

   Dar tu ai asteptat in casa la caldurica... nu mi se pare corect, foarte urat!

6 Editat de aLLLx (2012-01-20 01:23)

Re: Feedback negativ andrei_

andrei_ A scris:

...... am fost nesimtit ca ai modificat ora unilateral, te-am pedepsit . ai facut un drum in plus.

Da, exact asa ai fost daca ai facut omul sa vina cu pestii in punga pe frigul asta si tu nu ai venit, mai ales ca te-a sunat inainte.

7

Re: Feedback negativ andrei_

sa va vad eu pe voi cum l-ati fi pedepsit.  eu , acei 4 guppy ii promisesem unui copil de 8 ani. eu nu aveam femele guppy.   si copilul nu a putut sa stea la mine decat pana la ora 20:30.     el a modificat ora unilatera, a facut un drum degeaba.  macar de zicea din timp , ma duceam la un pet shop.  mare drum , in punga la metrou, nu au stat pestii pe jos , stati linistiti.   

si se pare ca unii nu au inteles.  era stabilita intalnirea la ora 20.   si el ma suna la 21:37 ca a ajuns.

8

Re: Feedback negativ andrei_

Din ce am inteles eu, la 21 te-a sunat @Adrian 10  ca a ajuns acasa si sa vi sa iei pestii si tu i-ai zis ca vi "ca sa il pedepsesti" si " sa faca un drum in plus".

Faza asta mi se pare foarte urata. @Adrian 10   a fost retinut la munca, daca nu te-a sunat ca nu ajunge la 20 era gestul lui urat.

Gestul lui Andrei_ am inteles cu totii ca a fost ....., dar ce as fi eu curios :
Adrian 10, l-ai anuntat inainte de ora 20 cand inteleg ca trebuia sa va intalniti ca intarzii ? Ca sa fie clara toata treaba..

Ofera sfaturi nu jigniri!

9

Re: Feedback negativ andrei_

andrei_ A scris:

sa va vad eu pe voi cum l-ati fi pedepsit.  eu , acei 4 guppy ii promisesem unui copil de 8 ani. eu nu aveam femele guppy.   si copilul nu a putut sa stea la mine decat pana la ora 20:30.     el a modificat ora unilatera, a facut un drum degeaba.  macar de zicea din timp , ma duceam la un pet shop.  mare drum , in punga la metrou, nu au stat pestii pe jos , stati linistiti.   

si se pare ca unii nu au inteles.  era stabilita intalnirea la ora 20.   si el ma suna la 21:37 ca a ajuns.


Pedeapsa despre care vorbesti putea fi un feed-back negativ cum ai primit tu...Nu stiu cati ani ai dar fi mai responsabil cu ce promiti, daca nu tine de tine, nu promite.. O seara frumoasa

Ofera sfaturi nu jigniri!

10

Re: Feedback negativ andrei_

andrei_ A scris:

neintelegera e urmatoarea : am stabilit o ora , si el a venit dupa o ora si jumatate.  am stabilit la 20 si el ma suna la 21:30 ca a venit.   daca vrei , pun poza de pe telefon cu apel de la tine la 21:37.  am fost nesimtit ca ai modificat ora unilateral, te-am pedepsit . ai facut un drum in plus.

L-ai fi putut pedepsii spunadu-i ca nu mai doresti pestii de la el sau cu un feedback similar primit de tine smile , nu sa-l pui sa faca un drum aiurea pe "caldura" aceasta .. Din punctul meu de vedere meriti sa fii ocolit pe viitor pentru eventuale tranzactii si meriti cu prisosinta acest feedback .

Doua culori ce le ador

11

Re: Feedback negativ andrei_

Ca simplu cititor al acestui forum as avea de adaugat cateva lucruri, zic eu importante, despre acest thread deschis ca si feedback negativ pentru colegul andrei_ :

1. andrei_ incalci prima regula a acestui forum care spune : ''-va rugam ca primul post sa fie la rubrica'' Prezinta-te si prezinta-ti acvariul '' pentru a putea stii ceea ce detineti dumneavoastra si pentru a va putea acorda ajutorul in cel mai scurt timp ''
2. modul tau de a scrie contine foarte multe ''lipsuri''
3. din ceea ce sa scris strict aici sunt absolut sigur ca meriti acest feedback

Multi vad, putini cunosc !

12

Re: Feedback negativ andrei_

va multumesc tuturor pentru suport. cea ce doresc sa adaug este ca, la primul telefon primit de la andrei iam specificat destul de clar ca scap de la munca undeva an jur de ora 19sau cel tarziu 20 si al sun cand ajung acasa cea ce am si facut. si lam si antrebat daca nu este prea tarziu sau vrea sa vin a doua zi. mam suparat foarte mult datorita faptului ca fimea plangea dupa mine ca ,nu ma vazuse toata ziua si eu am plecat doar casa,ma tin de promisiune. va multumesc anca odata pentru suport si nu an ultimul rand tie andrei pentru lectia oferita care pe vitor ami va fi de bun augur 
       ape limpezi tuturor si numai tranzacti reusite

13

Re: Feedback negativ andrei_

prietene , mi-ai spus ca scapi la 19 si la 20 esti la mine. eu mi-am facut planuri pe vorba ta. nu te-ai tinut de cuvant, te-am trimis o plimbarica cu metroul. asa am considerat eu atunci ca meriti.

14

Re: Feedback negativ andrei_

bine las-o ca tine ca nu vreau sa degenereze altceva si vezi ca nu suntem prieteni   
si nici nu doresc astfel de prieteni si apropo te-am sunat si cand am plecat de la munca si nu mai mintii ca ai fost acolo ca mi-ai zis sa te sun cand ajung ca tu faci un minut pana la metrou deci nici macar nu ai venit.  si stii ce doare mai tare decat teapa pe care am luato faptul ca ma minti cu nerusinare in fata ca pe un copil si ai cam dat-o in bara ca dintre toate lucrurile rele de pe acest pamant cel mai mult urasc minciuna   
         sa-ti fie rusine !

15

Re: Feedback negativ andrei_

singurul lucru pentru care  userii `tin` cu tine, e pentru ca tu ai plans pe forum. daca faceam eu un topic despre analfabetul care esti tu ,  ca zici una si faci alta  , era altceva.

16

Re: Feedback negativ andrei_

@andrei_ ti-am oferit dreptul la replica , dar daca continui cu astfel de jigniri , o sa ne parasesti in mod sigur smile , nu-i tinem partea pentru ca a "plans" pe forum , foarte bine a facut, ca sa stim si noi ca nu esti om de incredere si cum l-ai TEPUIT pe el sa nu-si mai ia nimeni teapa cu tine ..

Doua culori ce le ador

17

Re: Feedback negativ andrei_

Imi pare rau pentru tine dar chiar nu ma plang ba chiar am invatat ceva mai exact ca nu poti avea incredere chiar in toata lumea oricum ce a fost a fost asta este nu mai conteaza ai grija de tine si te rog frumos daca se poate fara jigniri. 
     In viata toti gresim dar ce trebuie sa invatam este sa iertam.

18

Re: Feedback negativ andrei_

nu stiu cum moderezi tu forumul  dar `analfabet` nu e o jignire , e o constatare,  o insusire.

19

Re: Feedback negativ andrei_

si daca eu zic ca esti un tepar tot constatare este nu?

20

Re: Feedback negativ andrei_

daca eu zic ca tu ai zis ora 20  si ai venit la 21:37  esti mincinos?