141

Re: Useri cu drept de vot.

Sunt de acord domnule Radu cu asa ceva si 10 speci de plante si 10 pesti in 5 minute cu cea mai mare placere,le cam stiu ca tatal nostru astept propunerea pe pm  smile
O sa votez bitane wink

142

Re: Useri cu drept de vot.

OK! Regula este: din momentul in care apare postul meu pe forum, ai exact 5 minute sa enumeri plantele si pestii. Nici o secunda in plus sau in minus. In cazul in care vei nominaliza toate plantele si toti pestii, primesti drept de vot, in caz contrar, la o singura greseala... adio si-un praz verde! lol
Cind esti pregatit, imi spui.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

143

Re: Useri cu drept de vot.

Ce faci Remus, iti mobilizezi toate cunostintele (prietenii, rudele)? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

144 Editat de Pop Remus (2012-06-14 13:13)

Re: Useri cu drept de vot.

Gata sunt pregatit, astept pm sau cum vom proceda???

145

Re: Useri cu drept de vot.

Decalam pentru altadata! Ramii in priza! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

146

Re: Useri cu drept de vot.

Pentru cand??? mi le puteti trimite pe pm sau aici sau cum doriti dvs.  ^:)^

147

Re: Useri cu drept de vot.

Esti gata?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

148

Re: Useri cu drept de vot.

DA  wink

149

Re: Useri cu drept de vot.

Incepem!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

150

Re: Useri cu drept de vot.

Start, ai 5 minute, tic, tac... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

151 Editat de Pop Remus (2012-06-14 14:22)

Re: Useri cu drept de vot.

1.Limnobuim laevigatum
2.Anubias barteri var.angustifolia
3.Ceratopteris cornuta
4.Staurogoyne sp.
5.Din cate stiu eu nu este planta acvatica,dar poate ca se poate adapta submers
6.Ciclida africana
7.Gurami pearl
8.Botia
9.Ciclida americana
10.Tetrazone

152

Re: Useri cu drept de vot.

Nasooooooooooool! lol Ne vedem la toamna... poate! lol
Acum, fara limita de timp, ai ocazia sa faci corecturi. Daca ar fi fost numai "cursa" cu chlorophytum bichetii, as mai fi zis dar asa...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

153 Editat de Pop Remus (2012-06-14 14:20)

Re: Useri cu drept de vot.

Deci nu este bine unde am gresit???,cand am dat la mesaje noi la votarea acvariilor postul a aparut la 12:01 eu am vazut postul abia la 12:03 am corectat barbus titea cu tetrazone fiindca mie imi plac foarte mult barbus titea care sunt rosii dar m-am incurcat si eu dar dupa ce am dat trimite masaj m-am dus la editat atat,multumesc

154

Re: Useri cu drept de vot.

1. Limnobium Leavigatum
2. Anubias Lanceolata
3. Bolbitis Heudelotti
4. Staurogyne
5. Chlorophytum Bichetii (intr-adevar nu este planta de acvariu)
6. Cyphotilopia Frontosa (nu este suficient sa spui "ciclida africana")
7. Trichogaster Leeri
8. Botia Macracanthus
9. Herotilapia Multispinosa (nu este suficient sa spui "ciclida americana")
10. Puntius Tetrazona

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

155 Editat de Pop Remus (2012-06-14 14:30)

Re: Useri cu drept de vot.

Ok la 3 m-am gandit ca nu este Ceratopteris cornuta ci un fel de feriga acvatica dar denumirea nu am stiut-o fiindca este foarte rara si nu prea se foloseste in acvarii asa de des,la 6 si 9 nu am acvariu cu africani ci acvarii plantate deci nu prea stiam axact denumirea stintifica fiindca ciclidele nu prea ma pasioneaza,oricum eu votam acvariile plantate,la 7 din cate stiu este corect Gurami pearl sau lerii,sau Trichogaster Leeri ,la 8 la botia recunosc ca am gresit fiindca am scris ca este Labeo bicolor daca erau specii mai "uzuale" le mai stiam dar la ciclide si la celalte nu prea ma pricep,deci astept un raspuns cu DA sau NU sau daca mai acceptati sa mai imi dati inca 10 poze  lol  lol  lol

156

Re: Useri cu drept de vot.

Remus, te rog sa ma crezi ca imi esti simpatic dar nu te vad inca intr-un juriu, care sa "judece" acvariile unui narcis, bitanu, marian4232, etc.
   Cit despre decalarea de "fus orar" intre Bucuresti si Baia Mare, ai depasit limita de timp cu cel putin 2 minute. Trebuie sa recunosti ca testul a fost unul simplu, daca mi-as fi dorit, crede-ma ca nu recunosteai nici o planta si nici un peste.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

157

Re: Useri cu drept de vot.

Ok cum doriti  :noroc

158

Re: Useri cu drept de vot.

Baracuda pe mine de ce nu ma pui la socoteala? lol  lol  lol
2 neoane,apa si 100 kg pietre,vorba dvs ciclidele Malawi sunt pentru oameni puturosi si aveti dreptate

159

Re: Useri cu drept de vot.

b37dra A scris:

Baracuda pe mine de ce nu ma pui la socoteala? lol  lol  lol
2 neoane,apa si 100 kg pietre,vorba dvs ciclidele Malawi sunt pentru oameni puturosi si aveti dreptate

   In ce sens sa te pun la socoteala? Era vorba despre acvarii plantate, care, vezi Doamne, ii sunt foarte accesibile lui Remus, din punct de vedere al jurizarii.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

160

Re: Useri cu drept de vot.

Ok Bitanu,tot vreau sa acumulez mai multe informatii despre acvaristica
@Baracuda-daca Bitanu s-a blocat si el la unele denumiri si el este maestru in acvaristica,si este si adult apoi eu ce sa mai vorbim  lol ,desii numai la vreo 2 denumiri m-am incurcat inafara de ciclidele alea  tongue