Re: Donez fertilizanti pentru plante

fara suparare da daca poate din motive personale k sa scape de produse s-a hotarat sa le doneze ...care e problema ??? sincer eu nu vad care este problema sincer poatge le avea pregatite si daca a fost obligat sa isi inchida ..fortat postarea ce sa faca cu ele ???? si apropo TATICU verifica si celelante situri de acvaristica sa vezi ce face domnu marian pe acolo...ca peste tot vrea exclusivitate

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Nu incerc sa creez nici o polemica, vreau doar sa ne lamurim in privinta userului Cristi!
1. Fiind un forum de acvaristica, insusi prin denumirea lui, este un lucru public, fara exclusivitate!
2. Nu cred ca cineva isi bate joc de banii lui, mai ales acum pe praful asta cand 10 lei de paine conteaza mult, un lucru care l-a costat bani acum sa-l doneze cum spui: in bataie de joc!
3. Daca se percep taxe pt diferitele tranzactii, am dori sa stim sa ne putem indrepta catre alte site-uri unde acest lucru se poate face in liniste si in mod placut!
4. Rog toti userii, fara a incita la nimic, care il cunosc pe cristi si doresc ca el sa-si continue activitatea aici, sa revina pe forul cu aceasta rugaminte!
Eu unul personal, il sustin! Cu deosebit respect, Marian C.

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Din pacate pe mine nu ma pasioneaza alte siteuri, eu am unul si imi ajunge. lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Balamuc MAC A scris:

Nu incerc sa creez nici o polemica, vreau doar sa ne lamurim in privinta userului Cristi!
1. Fiind un forum de acvaristica, insusi prin denumirea lui, este un lucru public, fara exclusivitate!
2. Nu cred ca cineva isi bate joc de banii lui, mai ales acum pe praful asta cand 10 lei de paine conteaza mult, un lucru care l-a costat bani acum sa-l doneze cum spui: in bataie de joc!
3. Daca se percep taxe pt diferitele tranzactii, am dori sa stim sa ne putem indrepta catre alte site-uri unde acest lucru se poate face in liniste si in mod placut!
4. Rog toti userii, fara a incita la nimic, care il cunosc pe cristi si doresc ca el sa-si continue activitatea aici, sa revina pe forul cu aceasta rugaminte!
Eu unul personal, il sustin! Cu deosebit respect, Marian C.

Stimate domn Domnul Cristi nu va mai fi pe acest forum cat eu voi fi in viata, dupa decesul meu ii poate cere acordul fiului meu, poate el va sustine prezenta Domnului Cristi  lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Pana in clipa de astazi am sustinut acvarii de vis si am indemnat unii oameni sa apeleze la dumneavoastra dar de astazi nu o voi mai face . Si eu il sustin  :fok pe Cristi pentru ca este un tip de nota 10+  si cum spune si Marian sa ne spuneti  si noua daca se vor da bani(comisioane) pe tranzactii. Multumesc anticipat Cristian B.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Sa inteleg ca daca noi dorim ca el sa=si continuie activitatea aici va trebui sa.... te omoram?!! smile)   smile)   smile)

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Balamuc MAC A scris:

Sa inteleg ca daca noi dorim ca el sa=si continuie activitatea aici va trebui sa.... te omoram?!! smile)   smile)   smile)

asta fara sa afle fiul meu, fiinca daca va afla de ce a murit tatal lui cu siguranta  nici el nu isi va da acordul.  lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

28

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Imi place....mai domnilor nu-s eu maetrul polemicilor si nici al politicii dar la mine-n ograda nu intra nimeni fara acordul meu, iar daca cineva isi "castiga" dreptul de persoana non grata cu atat mai putin va scapa neimpuscat smile. Asa ca lasati-o balta, daca sefu'zice ca nu are ce cauta aici nu va apucati voi de revolutie, ca nu se cade. Cautati naibii numarul lui de telefon si vedeti daca va da ceva degeaba, daca insa doneaza doar cu o conditie aceea nu se numeste donatie, va duce mintea atat?
Acum ma poate bana taticu si pe mine ca prea i-am luat partea, daca o face va trimit pe voi la origini, ca voi m-ati intaratat, eu sunt om de treaba in rest smile

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Off! Sincer, regret aceasta situatie de cacao, dar nici nu m-a da banii afara din casa sa-mi permit sa iau 0,5kg de C4, in fata la Coralis, sa <scapam> de tatic! Eu m-a retrag aici, o seara placuta tuturor!

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

30

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Florin, parerea mea despre toata aceasta situatie o ai in PM.
Cu tot respectul,
George

Re: Donez fertilizanti pentru plante

nickvvv A scris:

Imi place....mai domnilor nu-s eu maetrul polemicilor si nici al politicii dar la mine-n ograda nu intra nimeni fara acordul meu, iar daca cineva isi "castiga" dreptul de persoana non grata cu atat mai putin va scapa neimpuscat smile. Asa ca lasati-o balta, daca sefu'zice ca nu are ce cauta aici nu va apucati voi de revolutie, ca nu se cade. Cautati naibii numarul lui de telefon si vedeti daca va da ceva degeaba, daca insa doneaza doar cu o conditie aceea nu se numeste donatie, va duce mintea atat?
Acum ma poate bana taticu si pe mine ca prea i-am luat partea, daca o face va trimit pe voi la origini, ca voi m-ati intaratat, eu sunt om de treaba in rest smile

Colegule nickvvv, eu nu am jignit, desi puteam face asta, dar bunul simt nu m-a lasa! Daca crezi ca te tine sa m-a trimiti la origini asa cum spui, fi amabil si lasa-mi intr-un pm adresa din Medias de unde stai si vin personal in timp util. Promit!

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Balamuc MAC A scris:
nickvvv A scris:

Imi place....mai domnilor nu-s eu maetrul polemicilor si nici al politicii dar la mine-n ograda nu intra nimeni fara acordul meu, iar daca cineva isi "castiga" dreptul de persoana non grata cu atat mai putin va scapa neimpuscat smile. Asa ca lasati-o balta, daca sefu'zice ca nu are ce cauta aici nu va apucati voi de revolutie, ca nu se cade. Cautati naibii numarul lui de telefon si vedeti daca va da ceva degeaba, daca insa doneaza doar cu o conditie aceea nu se numeste donatie, va duce mintea atat?
Acum ma poate bana taticu si pe mine ca prea i-am luat partea, daca o face va trimit pe voi la origini, ca voi m-ati intaratat, eu sunt om de treaba in rest smile

Colegule nickvvv, eu nu am jignit, desi puteam face asta, dar bunul simt nu m-a lasa! Daca crezi ca te tine sa m-a trimiti la origini asa cum spui, fi amabil si lasa-mi intr-un pm adresa din Medias de unde stai si vin personal in timp util. Promit!

daca am inteles eu bine pana la origini erau multi de  "daca"  iar printre acei "daca" se aflau multe  lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Florine, nu cred ca-ti amintesti, dar noi ne-am cunoscut acum vreo 2 ani. Am inteles ca incerci sa destinzi situatia creata aici in aceasta seara, e alegerea ta, dar sa se degenereze discutia pana la jigniri, e lucrul pe care nu-l suport! Personal, cu tine nu am nimic, e site-ul tau, e alegerea ta de a face modificari dupa bunul plac, nu eu voi ramane fara colegi forumisti! Dar chiar astept sa rezolv situatia cu nick asta www-u!

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Ideea este foarte simpla, nu trebuie sa fim multi, ci oameni de caracter. :hug

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Extrem de simpla, dar...un om de caracter, asa cum spui tu, daca te vede la Moghioros cazut pe bordura, nu-ti da mana sa te ridici, se uita cu dispret crezand ca este beat si pleaca mai departe! Ca de, are caracter si nu decade atat de jos incat sa ajute pe cineva! Asta e parerea mea, atentie sa nu am dreptate ceva mai tarziu...

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

36 Editat de nickvvv (2012-09-19 03:01)

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Ai inteles bine( @taticu), doar  colegul(@balamuc) n-a prea inteles, il rog sa mai citeasca o data ce am scris si de-abia apoi daca se simte vizat sa ma pm-easca sa-i dau adresa...ii dau si o bere sa aibe curaj, desi la cat is eu de sfrijit nu stiu daca are nevoie, cum insa nu stiu ce intentii are nu ma hazardez sa fac primul pas, poate vrea sa-mi dea niste plante sa vada cum le merge cu alti fertilizanti.
Daca insa am inteles eu bine ce vrea,mai bine mai chibzuieste,  nu cred ca-i face rau sa mai dea pe acasa(originile cam la asta se refera), eu ii vizitez pe ai mei aproape zilnic, ca merg copiii la bunici si trec sa-i iau de acolo si nu imi strica smile.
Oricum mai bine luati o limonada si va mai racoriti, domnilor...cred ca berea e cam mult, mai ales ca da frigul si nu se mai potriveste cu temperatura de afara.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Timpul are grija de noi toti, o seara buna ca maine ma pandeste munca  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Mda...Am fumat o tigare, la sfatul colegului m-am calmat, desi nu am inghitit galusca cu <originili>, dar asta este... Florine, odihna placuta, Nickvvv, ai grija de tine iar restul care doar au citit, s-au amuzat si nu au dorit sa intervina din motive stiute doar de ei, lecturare placuta! Numai bine tuturor!  :fok

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

39

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Fiecare dintre noi este pus in fata unor decizii. Si se pare ca si eu, indirect, sunt pus in fata uneia si e momentul sa spun bun ramas acestui forum.

Ape limpezi!

40

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Deocamdata "no comment"! Probabil ca voi avea ceva de spus dar numai dupa ce vorbesc cu Florin Racovita.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!