61

Re: buna ziua

atata timp cat o sa fie bine  :noroc

62

Re: buna ziua

revin cu o intrebare:

Am tot citit despre raportul litri/peste dar parca tot nu sunt sigura. Am citit ca xifo, daca au spatiu si nu sunt inghesuiti, cresc  mai mari, decat cei inghesuiti si vroiam sa stiu daca este adevarat.
Pe lanaga pestii de acum, as mai vrea sa iau inca 2 sau 3 xifo (1 mascul si 2 sau 3 femele) – am inteles ca este recomandat sa fie 2-3 femele de mascul.
In cazul in care ar fi deja prea multi pesti as renunta la xifo si as mai lua un cory, este mai bine asa?

63

Re: buna ziua

Suprapopularea poate sa fie mai nociva decit crezi. Eu in 380 litri am 12 neoni, si tot nu-s multumit de filtrarea biologica

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

64

Re: buna ziua

bobi A scris:

Suprapopularea poate sa fie mai nociva decit crezi. Eu in 380 litri am 12 neoni, si tot nu-s multumit de filtrarea biologica

am inteles. intrebam, pt ca tot vad diverse acvarii pe net si nu stiu daca chiar sunt asa de populate sau sunt preparate pentru filmari si poze.

oricum nu vreau un numar mare de pesti, vreau sa se simta bine cei pe care ii i-am acum. oricum m-am decis, ca in cazul in care ar fi sa se inmulteasca sa nu intervin si las natura sa decida daca va scapa unu sau doi. Dar cum nu o sa am multe locuri de ascuns pt pui in acvariu, nu cred ca o sa fie cazul. Vreau sa am un acvari cat mai simplu, nu incarcat.

deci daca numarul de pesti de acum este bun nu o sa mai i-au altii.

merci!