181

Re: LOCUINTA NOUA

Multumesc. scoici ,creveti decortificatisi inima de vita si curcan Mancare uscata pt arowana.Ai si tu o arowana?

182

Re: LOCUINTA NOUA

da,am si eu una dar mica decat arowana ta....undeva la 40cm

183

Re: LOCUINTA NOUA

Am cumparat ceva nou ca material filtrant .Puragen  ,pun o poza sper ca maine sa il bag in filtru.Ceva nou si foarte bun sa  limpezeasca apa .

184

Re: LOCUINTA NOUA

Azi am reusit sa golesc jumatate de cos de la filtru fx5 si am bagat pungulita de Purigen.Sper sa  se vada cevar rezultate in apa .Miroase cam a sulf , purigenul .

185 Editat de otto.harry (2013-01-08 18:29)

Re: LOCUINTA NOUA

sper sa nu afecteze si calitatea apei....pentru arowana nu de alta... in rest bafta cu proiectul tau

186

Re: LOCUINTA NOUA

Este un prieten bun ce se ocupa de acvaristica si chiar aseara a fost la mine si am vb cu el si el foloseste de ceva vreme  purigen.Si mia zis ca este ok .Si eu astept rezultate la acvariu.Am sa va tin la curent cu materialul filtrand dca se merita. :scool

187

Re: LOCUINTA NOUA

Nu vreau sa fac reclama dar spre mirare apa din acvariu sa facut clara .Chiar se merita ,Purigen, este ceva care face apa foarte clara ,ai impresia ca este apa sarata.Recomand :sok

188

Re: LOCUINTA NOUA

atunci imi pare rau ca m-am lasat influentat
succes

189

Re: LOCUINTA NOUA

Merci am sa fac niste poze si le voi pune.

190

Re: LOCUINTA NOUA

Jonny a trecut un timp ce parere ai de purigen?

191

Re: LOCUINTA NOUA

Sunt foarte multumit de el ,sincer.Am promis ca revin cu ceva poze dar  am fost cam ocupat cu serviciul.De cand lam pus in filtru ,nu mai este nici mizerie cum era in substrat(eu aspiram saptamanal substratul si totusi era mizeri de la pesti,acuma nu mai este cum era.Si am observat ca este mult mai curat de cand am pus puragenul). :sok

192

Re: LOCUINTA NOUA

Si mancare am inceput sa dau mult mai multa ,au crescut pesti si manaca mai mult.

193

Re: LOCUINTA NOUA

f bine, dar ai grija ca imediat trebuie sa faci un acvariu mai mare
bafta

194

Re: LOCUINTA NOUA

Da stiu ca va trebui sa fac alt bazin mai mare.Deja am avut  o experienta cu Arowana ,pe la 1 noaptea mi se auzea ceva ca ar trage filtrul greu.Am apucat sa ridic capacul doar din partea dreapta si surpriza.Arowana a sarit din acvariu ,ma lovit peste fata si a sarit tocmai in hol .Deci cam 2 metri a sarit ,am alergat am luat un prosop si dupa trei tentative esuate am reusit sa o prind sa o bag in acvariu.Are decat cateva julituru si un solz scapat. Am tras o sperietura cand am vazut ca a sarit  :scry

195

Re: LOCUINTA NOUA

Imi pare rau ca nu am facut poze dar am fost trezit din somn ,este mare in realitate sa facu cam cat un antebrat de om si destul de grea

196

Re: LOCUINTA NOUA

ai avut noroc, mai demult(acu 20 ani) am avut trei oscari in 225 L si cand s-au facut mari intr-o zi am gasit 2 uscati pe persan (nu avea acvariul capac numai sticla) au sarit cu sticla cu tot
trebuie sa iei zgarda si lesa de la catel si sa-l legi  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

197

Re: LOCUINTA NOUA

jhonny,asteptam poze si filmulet cu acvariul,din nou.

198

Re: LOCUINTA NOUA

Am sa incerc sa postez un filmulet .Am achizitionat aseara un test ph si unul de amoniac de la seachem.Voi face poze si la ele ,vad ca arata bine.

199

Re: LOCUINTA NOUA

Amoniac adica NH3 banuiesc, ce vrei sa testezi cu el? smile

200

Re: LOCUINTA NOUA

Niste facute asta seara ,dar nu miau iestit prea reusite .Femela de papagal,testele de ph si amoniac Doua cu arowana