1.421

Re: Acvariul meu

Asta da distractie !!!

marian37

1.422 Editat de MariusMinu (2014-07-16 10:58)

Re: Acvariul meu

Jocul cu apa big_smile

1.423 Editat de MariusMinu (2014-07-25 12:18)

Re: Acvariul meu

Azi noapte rotorul de la JBL cred ca a cedat definitiv...m-a trezit un carait de numa mad L-am tot "dres" inainte... mai un capac dupa ceafa, mai o mana de vaselina... vreo 2 luni l-am pacalit, dar pana aici i-a fost. Astept sa-mi vina comanda maine si sper sa treaca iar pe "mute" cum era inainte. Cu totul, (cat a mers la mine si la fostul proprietar) cred ca are aproape 5 ani filtrul...

1.424

Re: Acvariul meu

R.I.P.

1.425

Re: Acvariul meu

E liniste din nou. S-a nimerit rotor bun ...made in germany :sok

1.426

Re: Acvariul meu

Cand te apuci de noul aranjament ???
Asteptam si ceva poze...

marian37

1.427

Re: Acvariul meu

Mai dureaza...momentan stau prost de tot cu timpul liber, n-am dat nici macar o foarfeca in setarea asta. Ieri am incarcat si butelia de CO2, mai avea ceva, dar am golit-o ca trecuse pe rosu si m-am gandit sa nu se termine fix in zilele in care sunt foarte ocupat. De data asta am bagat 7 kg de CO2. Am prins curaj ca inaintea mea era un nene cu 12 butelii de 20 kg si n-avea nici un stres, pai eu imi faceam griji pentru butelioara mea lol ...sa nu creasca prea mult presiunea pana ajung acasa din cauza caldurii, ajuns acasa am pus reductorul si avea doar 50 de atm, abia peste cateva ore a ajuns la 60 de atm... si a fost destul de cald ieri...

1.428

Re: Acvariul meu

Asa patesc si eu,cand pun reductorul imediat dupa umplere are50 atm dupa ce se incalzeste gazul si se dilata ajunge la 60 si... cand baga co2 in butelir  este foarte.rece

1.429

Re: Acvariul meu

Stai linistit,a mea a avut si 70 si nu s-a intamplat nimic,chiar nu am avut nici un stres....
Bine,eu sunt si mai inconstient de fel... lol

marian37

1.430

Re: Acvariul meu

Asa patesc si eu,cand pun reductorul imediat dupa umplere are50 atm dupa ce se incalzeste gazul si se dilata ajunge la 60 si... cand baga co2 in butelir  este foarte.rece

1.431

Re: Acvariul meu

Ai vrut sa ai ULTIMUL cuvant de spus ???  lol  lol  lol

marian37

1.432

Re: Acvariul meu

Normal la 60 atm trebuie sa stea presiunea, dar merge si la 70 atm, nu cred ca este pericol daca nu urca mai mult...

1.433 Editat de MariusMinu (2014-07-28 21:07)

Re: Acvariul meu

Utricularia devine planta invaziva :omfg Urmatoarea achizitie in acvaristica va fi ...o motocoasa lol Poza de la o luna si jumatate...
http://i61.tinypic.com/migwmo.jpg.

1.434

Re: Acvariul meu

looool,
Utricularia vs roci : 1-0 ...

1.435

Re: Acvariul meu

Teren de fotbal lol

1.436

Re: Acvariul meu

Ancistrus A scris:

Teren de fotbal lol

Intr-adevar, dar nu din Romania... e "de afara"  lol

:apl

1.437

Re: Acvariul meu

:apl  :apl  :apl

marian37

1.438

Re: Acvariul meu

misto :apl arici ce fac? big_smile

1.439

Re: Acvariul meu

Super fain Marius...observ ca i-ai prins secretul....  wink  wink  wink

1.440

Re: Acvariul meu

Leon A scris:

looool,
Utricularia vs roci : 1-0 ...

Astazi a pierdut pe teren propriu... utricularia vs foarfeca 0-1 :sbr

Ancistrus A scris:

Teren de fotbal lol

Tocmai ce am luat niste var sa trasez tusa, dar cineva mi-a aruncat cateva pietre pe gazon si acum trebuie sa-l refac lol

george.r A scris:
Ancistrus A scris:

Teren de fotbal lol

Intr-adevar, dar nu din Romania... e "de afara"  lol

:apl

Intr-adevar este adus din Thailanda gazonul  wink

floreamarian37 A scris:

:apl  :apl  :apl

trohanel2005 A scris:

misto :apl arici ce fac? big_smile

Multumesc! Aricii merg relativ bine...cativa au tije, sper de data asta sa fie cu noroc :melc

petre79 A scris:

Super fain Marius...observ ca i-ai prins secretul....  wink  wink  wink

Multumesc! N-are nici un secret  smile Nu recunosc nimic, declar totul in favoarea mea  lol