61 Editat de MariusMinu (2014-09-24 15:14)

Re: tudor 103

d.m. A scris:

as vrea totusi sa stiu "scena"  de pe care vrea lumea sa il dea jos pe acuzat.

Este cam mult spus "lumea" , de fapt sunt 3 useri care posteaza mai rar pe aici si dintr-odata s-au facut foc si para de Tudor pentru o tranzactie care nici n-a avut loc.
Si ca sa raspund la intrebare : Este vorba despre "scena" vanzarilor.

Mie unul postarea de mai jos imi pare acuzatie, nicidecum o postare de amuzament:

d.m A scris:

Omusteanul face comenzi din afara tarii  si pune capac la pret sa ii iasa  si "la gura lui ceva"...neinregistrat, fara pfa sau srl...despre asta vorbeam...odata depistat asa ceva de catre un reprezentant al statului(nu neaparat fisc) crede-ma ca pedeapsa este una usturatoare rau. faptul ca deocamdata statul este destul de permisiv si inchide ochii la Bisnita nu inseamna ca o sa fim scutiti si pe viitor.

Oricum de vreme ce tranzactia nu s-a desfasurat pe acvariidevis nu vad de ce calificativul i se da aici...mai mult tranzactia nici nu avut loc de fapt...Sunteti ca ala cu drobul de sare...Ca a vorbit urat e greseala lui, dar altceva nu vad in neregula...Eu ma retrag si va las sa va rezolvati problemele interne :smoke (din Iasi).
PS: M-am razgandit... Nu mai ma retrag :sevil ...Si repet intrebarea pe care am mai pus-o o data : Cu ce v-a gresit Tudor (concret ) ? Sau va apuca mistocareala asa dintr-o data ? Pai din 75 de postari deja 10% sunt mistouri  (inclusiv la adresa mea.) drept pentru care cer banarea ta pe motiv ca tragi comunitate in jos. Valoarea unui forum este data de calitatea userilor, ori noua nu ne trebuie useri d'astia care trag comunitatea in jos. Si cu tine si fara tine noi tot aia suntem :pp

62

Re: tudor 103

Imediat ce acest subiect se incheie as dori si contul meu sa se inchidaNu ma intereseaza daca cei doi vor disparea de pe site insa atrag atentia asupra atitudinii lui D.m.,dar nu numai a lui ci si a lui Bobi Brasov care a deschis un topic fara nici un sens,si un om fara principii ca si Dm.Pun pachetul la posta cu confirmarea ca totul este bine dupa care ma suna sa faca bascalie de mine,scopul final fiind acela de a nu mai ridica pachetul la primire.Fata de Anca recunosc ca mi-am pierdut cumpatul,insa mi se par o bataie de joc la adresa vanzatorului cand precizezi in anunt ca nu negociezi si te suna cu 2 produse doar ca sa negocieze.Na fiecare cu gandirea lui...

Calitatea se plateste!

63 Editat de MariusMinu (2014-09-25 11:44)

Re: tudor 103

Tudor103 A scris:

Pun pachetul la posta cu confirmarea ca totul este bine dupa care ma suna sa faca bascalie de mine,scopul final fiind acela de a nu mai ridica pachetul la primire.

Pai si acum vrei sa te cred pe cuvant?  :omfg Daca mai ai chitanta de la posta fa-i o poza si pune aici, altfel nu stiu pe cine sa cred. Pe mine nu ma intereseaza in mod special cum au stat lucrurile intre tine si @Bobi Brasov (mai ales ca tranzactie era pe cale sa se incheie pe OLX) lol
Am intervenit doar in momentul in care am vazut ca @d.m face acuzatii de evaziune fiscala si mistouri de curte scolii cu toate ca n-a facut tranzactii cu tine in trecut. Imi spune mie ca aberez eu si el nu e bisnitar, cu toate ca are numai posturi la vanzari/cumparari si feed back (negativ bineinteles) smile L-a pacalit si pe el altul cu un filtru, nu stiu cum...vorbea de Omenie acolo...
Il intreb eu acum pe @d.m : Unde este Omenia?

64

Re: tudor 103

Tudor  draga, iti propun o lectura despre principii si valori, ierarhii de valori,iti propun sa afli cum sta treaba cu intelegerea intre oameni, ah scuza-ma esti prea ocupat  cu vanzarea de filtre smile))) Bisnitar

65

Re: tudor 103

MariusMinu A scris:

Am intervenit doar in momentul in care am vazut ca @d.m face acuzatii de evaziune fiscala si mistouri de curte scolii cu toate ca n-a facut tranzactii cu tine in trecut. Imi spune mie ca aberez eu si el nu e bisnitar, cu toate ca are numai posturi la vanzari/cumparari si feed back (negativ bineinteles) smile L-a pacalit si pe el altul cu un filtru, nu stiu cum...vorbea de Omenie acolo...
Il intreb eu acum pe @d.m : Unde este Omenia?

Dumnezeule, Marius....asa de putin iti era necesar pt a deveni rautacios? Asa usor ti-am atins orgoliul de fata mare? doar cu "mistouri de curtea scolii" am reusit sa ajung la ego-ul tau sensibil? da chiar arata si mie unde fac eu bisnita si feedback-ul meu negativ smile)) ca eu nu am vandut NIMIC pe forum :)a
unde este omenia Marius? departe de tine si cu siguranta de Tudor. de ce?pentru ca ai insiruit mai sus un Cacat fix Degeaba...care feedback?care vanzari?

in concluzie...parasesc si eu forumul. mi-au fost de folos articolele despre acvaristica pentru care multumesc.

66 Editat de MariusMinu (2014-09-25 12:28)

Re: tudor 103

bai prostanacule n-o da in diverse cu mine ca eu nu te-am jignit, am zis sa fiu om de caracter. Este vorba despre acest subiect facut de tine la rubrica feedback. Am spus ca te-a pacalit si pe tine altul, tu nu intelegi romaneste sau esti cu capu' ?http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … -slobozia/

Eu sunt si bun, sunt si nebun, mai incerc-o tu mult cu mine

67 Editat de Ancistrus (2014-09-25 12:34)

Re: tudor 103

MariusMinu A scris:

Imi spune mie ca aberez eu si el nu e bisnitar, cu toate ca are numai posturi la vanzari/cumparari si feed back (negativ bineinteles) smile

   Posibil din cauza acelui feedback @d.m. aka TreiUnu DoiSapte, a prins un ghimpe impotriva lui @Tudor103, dar, din cate am vazut, @d.m. are anunturi doar la cumparari/schimburi donatii... nu fii rautate mica big_smile

Bobi Brasov A scris:

(a se citi tudor 103) vinde o chestie pe care nu o cunoaste(vrajeala) la un pret de nimic(dubios)

   Aici si Bobi are dreptate, ba chiar cu vorbele spuse chiar de @Tudor103 in acel feedback de care se discuta aici, respectiv:

Tudor103 A scris:

EU cel putin numai cand aud ca un filtru costa 150 LEI imi dau seama ca are ceva probleme,sau e oricum ceva dubios cu el.

lol

PS: Nu mai parasiti toti forumul, noi cu cine ne mai certam? lol

68 Editat de MariusMinu (2014-09-25 12:37)

Re: tudor 103

Ancistrus A scris:

din cate am vazut, @d.m. are anunturi doar la cumparari/schimburi donatii.

Pai si topicul asta cine l-a facut ? mamarea???http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … -slobozia/

69

Re: tudor 103

MariusMinu A scris:

Imi spune mie ca aberez eu si el nu e bisnitar, cu toate ca are numai posturi la vanzari/cumparari si feed back (negativ bineinteles) smile

Prostanac smile)))) buna asta...oi fi...AI ZIS sa fii om de carcater  dar cu atat ai ramas, cu zisul smile algocalmin,pastile tigani,evrei, unt, ulei, pateu...linisteste-te mai Tourette
E usor sa spui despre tine ca esti Bun, e usor sa spui ca esti Nebun cand iti convine...dar nu sperii pe nimeni mai nene, ia-ti control  si fii pe pace ca altceva...numai vorbe(o mie de vorbe nu fac un ban)

Re: tudor 103

d.m. A scris:
MariusMinu A scris:

Am intervenit doar in momentul in care am vazut ca @d.m face acuzatii de evaziune fiscala si mistouri de curte scolii cu toate ca n-a facut tranzactii cu tine in trecut. Imi spune mie ca aberez eu si el nu e bisnitar, cu toate ca are numai posturi la vanzari/cumparari si feed back (negativ bineinteles) :) L-a pacalit si pe el altul cu un filtru, nu stiu cum...vorbea de Omenie acolo...
Il intreb eu acum pe @d.m : Unde este Omenia?

Dumnezeule, Marius....asa de putin iti era necesar pt a deveni rautacios? Asa usor ti-am atins orgoliul de fata mare? doar cu "mistouri de curtea scolii" am reusit sa ajung la ego-ul tau sensibil? da chiar arata si mie unde fac eu bisnita si feedback-ul meu negativ smile)) ca eu nu am vandut NIMIC pe forum :)a
unde este omenia Marius? departe de tine si cu siguranta de Tudor. de ce?pentru ca ai insiruit mai sus un Cacat fix Degeaba...care feedback?care vanzari?

Feed backul facut de tine. In loc sa te aprinzi ca o muiere in calduri mai bine ai citi ce am scris, nu doar sa interpretezi dupa bunul plac.

71 Editat de Ancistrus (2014-09-25 12:49)

Re: tudor 103

MariusMinu A scris:
Ancistrus A scris:

din cate am vazut, @d.m. are anunturi doar la cumparari/schimburi donatii.

Pai si topicul asta cine l-a facut ? mamarea???http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … -slobozia/

   Ma refeream la rubricile la care ar putea fi numit @d.m. "bisnitar"... offf, te-au luat nervii :kiss Normal ca mai are omu' si alte topicuri, pe la prezentare etc.

PS: Terminati cu feedback-urile astea... cel putin din cauza astuia, Iasiul a parasit forumul lol

72 Editat de MariusMinu (2014-09-25 12:51)

Re: tudor 103

d.m. A scris:

numai vorbe(o mie de vorbe nu fac un ban)

Si care sunt realizarile tale? Eu n-am vazut pe forumul asta decat postari la vanzari/cumparari/ feedback. Nici macar bazinul nu l-ai prezentat ...daca ai chef de mistouri dute-n plm in curtea scolii ca acolo nu-ti zice nimeni nimic.

73

Re: tudor 103

Ghimpele l-am prins cand am primit in privat  am primit de la Tudorel o super oferta de a imi face un acvariu care sa bucure ochii in schimbul unei sume  de bani. Cand am refuzat argumentand cu dorinta de a incerca sa fac unul cu eforturi proprii am fost luat la "treispepaispe" dar nu e nimic.
Ancistrus si Marius - am avut de asimilat multa informatie despre atingerea unui mediu propice pestilor si plantelor aici pe forum, am multumit in repetate randuri pt informatia primita, dar cand se ajunge la aberatie pe gratis sigur ca amuzamentul meu atinge cote mari.
E simplu si clar ca nu am nimic de pierdut aici si nici forumul fara mine, un Ban pe user/ip/email ce vreti voi...in rest Sanatate si va mai doresc un sistem de triere a userilor ca na...sunt oameni rautaciosi ca mine,bisnitari ca tudor si altii, Succes Baieti

74

Re: tudor 103

MariusMinu A scris:

Nici macar bazinul nu l-ai prezentat

   Ba l-a prezentat, aici!

Re: tudor 103

In loc sa crestem valoarea acvaristicii (pentru asta exista un forum) ne luptam ca prostii intre noi, astia suntem noi romanii...da aia ne-au slugarit toate natiile in trecut :turcii/rusii/tatarii au venit peste noi ca au vazut ca nu suntem uniti. Ca suntem prosti si ne furam caciula unul la altul.

Re: tudor 103

Ancistrus A scris:
MariusMinu A scris:

Nici macar bazinul nu l-ai prezentat

   Ba l-a prezentat, aici!

Nu l-am vazut de nervi, scuze...nici tu n-ai vazut pe ala de la feedback asa ca suntem chit/

77

Re: tudor 103

Marius realizarea cea mai mare este ca am un acvariu stabil datorita informatiei primite aici pentru ca nu am avut Tangenta cu domeniul pana acum un an si de bine de rau am un acvariu facut cu fortele proprii, fara sa fraieresc pe altii, sa vand cacaturi. ca nu am poze...nu cred ca e pacat.
Marius - ce ai rezolvat ca ma injuri? te simiti mai bine? macar atat folos sa fie din toata diareea verbala.

78 Editat de Ancistrus (2014-09-25 13:12)

Re: tudor 103

MariusMinu A scris:

nici tu n-ai vazut pe ala de la feedback asa ca suntem chit/

   Stiam de topicul de la feedback, ti-am explicat in postarea 71 ce am vrut sa zic, respectiv ca nu are anunturi la "Vanzari", conform carora sa poate fi facut "bisnitar" smile

LE:

MariusMinu A scris:

ne furam caciula unul la altul.

   Rog a i se inapoia caciula lui Marius, ca sa ii treaca supararea ^:)^

79 Editat de MariusMinu (2014-09-25 13:22)

Re: tudor 103

d.m. A scris:

Ghimpele l-am prins cand am primit in privat  am primit de la Tudorel o super oferta de a imi face un acvariu care sa bucure ochii in schimbul unei sume  de bani. Cand am refuzat argumentand cu dorinta de a incerca sa fac unul cu eforturi proprii am fost luat la "treispepaispe" dar nu e nimic.

Daca aveai ceva cu @Tudor puteai sa o rezolvi fie prin telefon fie in mod direct cu el, ca doar sunteti din aceeasi localitate. Dar daca te apuci sa faci acuzatii si mistouri pe site, lumea care intra si citeste ce zice...ba sa vezi ce se spurca aia pe forumul ala, si sa vezi cum se ia unul pe altul peste picior. Asemenea postari trag forumul in jos, daca te asteptai ca nimeni sa nu intervina te-ai inselat. Pentru tine probabil forumul asta nu reprezinta nimic, iti iei ban, revii cu alt IP si gata...insa eu aici am invatat multe lucruri de la cei care au mai multa experienta si am incercat la randul meu sa duc informatia mai departe, iar daca am putut sa-i dau un plus de valoare, cu atat mai bine. Nu este forumul meu sau al lui tata, doar ca tin la el si n-am chef ca sa fie transformat intr-o albie de porci (cum a ajund in ultimele postari din cauza ta ca ai lumea la misto). Sunt convins ca se va face curatenie aici, dar am vrut sa-ti spun ce inseamna Omenia...Omenia insemna sa ajuti, nu sa distrugi.

d.m. A scris:

Marius realizarea cea mai mare este ca am un acvariu stabil datorita informatiei primite aici .

Si ti-ar fi convenit daca gaseai aici numai postari de mistouri/insulte si alte de genu' . Unii sa chinuie sa faca ceva bun si altii pe la spate distrug.

80

Re: tudor 103

Marius draga, tii la el si te-ai apucat tu sa inveti novicii cum se injura si sa arati cine e Om aici ....sa fii sanatos. nu imi fac alt user ca nu am interese financiare iar  articolele importante le am printate plus ca mai exista forumuri.
mi-am permis sa fac misto pentru ca eram sigur ca discutia e deja deviata de la feedback si va fi cu siguranta stearsa...
te enervezi usor, asta a fost in favoarea mea pentru ca ai debitat vrute si nevrute pe gratis fara sa fii Jignit sau Injurat. Acum povesteste  la oameni cum esti tu compatimitor si ai notiunea Omeniei.