21 Editat de eduardvalentin2013 (2014-12-05 00:09)

Re: o mana de ajutor pt construit bomba co2 ?

off topic mi a zis un domn de aici de pe forum de la care am luat niste plantute ca el le baga fertilizant normal de plante de gradina niste pliculete de la kaufland de vreo 5-6 ron si ii cresc f bine plantele..merge si varianta asta?a mai folosit careva aa ceva?ar fi o solutie super iefftina si de luat in seama daca chiar e ok..

Re: o mana de ajutor pt construit bomba co2 ?

daca iti spun ca fertilizez cu balegar si rivalizez cu gradina botanica, ma crezi?  :-

23

Re: o mana de ajutor pt construit bomba co2 ?

eduardvalentin2013 A scris:

fertilizant normal de plante de gradina

   Despre ce acvariu este vorba? Fara vietuitoare? Cat cupru contine acel fertilizant? Alte detalii legate de subiectul asta poti gasi si aici!

Re: o mana de ajutor pt construit bomba co2 ?

acum nu stiu ce sa zic era un domn destul de respectabil si vorbea ff serios..de asta am si pus intrebarea poate o mai fi folosit asa ceva careva

25 Editat de eduardvalentin2013 (2014-12-05 04:50)

Re: o mana de ajutor pt construit bomba co2 ?

cam asta ar fi noul acvariu(am renuntat la nano si cel de 85 pt ast de 200)
https://www.youtube.com/watch?v=QqhVoK00sn4
aba am terminat de o saptamana de ciclat si deocamdata e inca in amenajare.. 2 buturugi una gen pom cu java mos pe ea,o piatra..filtru extern,3 neoane fluora termometru incalzitor pesti melci substrat toata randuiala..deocamdata stau rau cu plantele,am prea putine
din pacate caltate foto slaba samsung s2...

Re: o mana de ajutor pt construit bomba co2 ?

Salut, daca esti liber maine si dai o fuga pana in Aparatorii Patriei iti pot oferi ceva plante care s-au inmultit in exces (Vallisneria gigantea si  Egeria densa)


0766573357

Re: o mana de ajutor pt construit bomba co2 ?

alex.gabriel.sora A scris:

Salut, daca esti liber maine si dai o fuga pana in Aparatorii Patriei iti pot oferi ceva plante care s-au inmultit in exces (Vallisneria gigantea si  Egeria densa)


0766573357

vin,mersi mult!te sun maiine