21

Re: africani 375

Salut,ti-am explicat si pe messenger treaba cu  cantuitul sticlei macar lateralele pentru o aderenta buna,sticla dupa ce o taie este putin in valuri,degresarea sticlei este foarte importanta (poate cea mai importanta),dupa degresare nu trebui sa atingi zona degresata cu mana si ca trebui lasat la uscat circa 3 saptamani.Sfatul meu este sa il desfaci de tot,sa il cureti bine (in Hornbach au o solutie buna pentru indepartat petele de silicon).ATENTIE-doar petele,dupa ce ai curatat manual restul siliconului,siliconul de pe cantul sticlei il cureti cu lama de cater,cu o sarma de spalat vase freci bine pe CANT,deabea dupa ce l-ai curatat manual stergi cu acea solutie de curatat urmele de silicon.
Asta este sfatul meu,tu poti face ce vrei,ceva asemanator am patit si eu cand am lipit acvariul meu (doar ca la mine nu s-a desfacut)au fost alte probleme.Spor la treaba si ai grija cand il cureti cu lama de cater si  cea de ras,eu 1 saptamana dupa aceasta operatie am avut degetele zdrentuite zdravan lol  lol

0773797258

22

Re: africani 375

salutare....dupa mult timp si chin am reusit sa termin acvariul...se pare ca siliconul dow coring nu a fost bun ...am curatat acvariul bine ...si l-am lipit cu bison transparent....alta treaba se vede clar ca e mai bun

Re: africani 375

Ti-a luat ceva!  big_smile

24

Re: africani 375

da pai am fost plecat din tara cateva luni si dupa ce am venit m-am apucat de el......dar nu a iesit estetic ca prima data....nu am mai avut rabdare

25 Editat de cocos (2015-11-26 15:18)

Re: africani 375

am revenit,....

26

Re: africani 375

:crap

27

Re: africani 375

:apl