201

Re: acvariul meu

Ma bucur ca ti-ai revenit...;)
... gata! nu mai intervin sa-ti stric postul....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

202

Re: acvariul meu

pelly, mai ai putin si ajungi director de vanzari la JBL!
ne bucuram cu totii pentru PEARLING!!!!!!!
sa vada si ochiul nostru.... cadre!!!!!!

203

Re: acvariul meu

kompan A scris:

pelly, mai ai putin si ajungi director de vanzari la JBL!
ne bucuram cu totii pentru PEARLING!!!!!!!
sa vada si ochiul nostru.... cadre!!!!!!

...mai ales tu!

204

Re: acvariul meu

Paulica, vrei filmuletul cu difuzorul activ?  big_smile

205

Re: acvariul meu

Danut tata ...ma mai intrebi? tongue:P:P

206

Re: acvariul meu

Postul cu numarul 500 ti-l dedic tie lol impreuna cu filmuletul. Calitatea inca e slaba, e la procesat inca.

http://www.youtube.com/watch?v=I4KCGE-ojM0

207

Re: acvariul meu

iar eu iti voi dedica postul cu nr.1000...in seara asta wink

208

Re: acvariul meu

Dane frate dar baga nu gluma ,parca e pompa de aer!....nu e prea mult?

209 Editat de Avatar (2010-03-16 23:37)

Re: acvariul meu

Nu e mult deloc tongue o bula pe secunda este....rar s-a intamplat sa imi scada sub 6 ph'ul, dar atunci aveam cam 2 bule/s.

Asa cum este acum, o duc bine atat plantele cat si pestii.

210 Editat de pelly67 (2010-03-16 23:44)

Re: acvariul meu

co2 il lasi si noaptea?

211

Re: acvariul meu

Dane tie si tuturor userilor de pe acest mega site va/le dedic mesajul meu cu nr. 1000!

212 Editat de Avatar (2010-03-16 23:56)

Re: acvariul meu

Multumesc frumos Paul, parca ii si simt gustul lol

Noaptea in niciun caz...am mai discutat acest subiect. Plantele din cate stiu eu, nu consuma dioxid de carbon pe timpul noptii wink

213

Re: acvariul meu

corect, imi era gandul la sticla aia lol

214

Re: acvariul meu

foarte tare acvariu, arata bine big_smilewink

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Acvariul meu: http://www.acvariidevis.ro/acvarii-util … -litri/323

215

Re: acvariul meu

Incercati cu filtru de tigare bagat intr-un furtun, la mine este singurul care a facut minuni, am incercat multe reactoare active si pasive. Trebuie inlocuit la 3-4 saptamani. Tutunuk dauneaza grav sanatatii big_smile
pt. a curba furtunul am folosit o sarma de cupru.in forma de ''U'' bagat in interior.

216

Re: acvariul meu

Foarte tare, am mai auzit undeva de schema asta...n-am incercat, partea proasta la difuzoarele astea din sticla e ca se depun alge destul de repede, cel putin pe ceramica din interior.

217

Re: acvariul meu

...poate ajung si la tigari dar stai sa vad cum merge asta de sticla ca abia l-am procurat tongue

218

Re: acvariul meu

Avatar A scris:

Multumesc frumos Paul, parca ii si simt gustul lol

Noaptea in niciun caz...am mai discutat acest subiect. Plantele din cate stiu eu, nu consuma dioxid de carbon pe timpul noptii wink

Ce s-ar intimpla negativ, daca totusi furnizarea de CO2 nu ar fi intrerupta noaptea?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

219

Re: acvariul meu

am citit mailul Radule, mersi frumos! nici eu nu opresc co2 noaptea si nu se observa nici o schimbare in rau, ba dimpotriva! nu prea am spus lucrul asta pana acum fiindca parerile sunt impartite si apareau iar "scantei"....sunt sigur ca dupa ce Dan va citi il va folosi si noaptea, oricum ii trebuie ca a picat pe locul 6 tongue

220

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:

am citit mailul Radule, mersi frumos! nici eu nu opresc co2 noaptea si nu se observa nici o schimbare in rau, ba dimpotriva! nu prea am spus lucrul asta pana acum fiindca parerile sunt impartite si apareau iar "scantei"....sunt sigur ca dupa ce Dan va citi il va folosi si noaptea, oricum ii trebuie ca a picat pe locul 6 tongue

Vezi tu...? Eu cred ca ar trebui sa spunem tot, chiar daca parerile majoritare sunt de cele mai multe ori opuse celor ale noastre. Am convingerea ca astfel apar noile tendinte si de ce nu chiar maniere. Stii si tu de cite ori un adevar recunoscut ca atare, a devenit perimat datorita experientelor celor care nu au astimpar...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!