41

Re: cataloage plante

kokos A scris:
bradraqua A scris:

Aspectul cu afacerea este adevarat, parerea mea este ca trebuie sa avem mereu pregatite metode, prin care sa contracaram lipsa de deontologie a comerciantilor.

aici mai avem de luptat si din pacate pentru unii (unde ma incadrez si eu) le este foarte greu deoarece, acestia au o experinta mai mare si o abilitate mai mare in a "prostii".

bradraqua A scris:

Referitor la "captarea atentiei", am ajuns la virsta la care am invatat sa fiu mult mai concesiv. Imi asum destul de usor situatiile in care orgoliul meu trebuie sa cedeze in fata interesului personal.

aici sunt de acord, insa sunt constient de momentul in care captez atentia cuiva (avantajul fiind de data asta de partea mea prin prisma experientei).....asta nu inseamna ca fac abuz de acest lucru....... caci ai parte de reusita maxima in momentul in care folosesti acest lucru atata timp cand "partenerul" crede ca detine controlul.... intotdeauna tintesc rezultatul si nu detaliile din drumul spre acesta.........

"Imi asum destul de usor situatiile in care orgoliul meu trebuie sa cedeze in fata interesului personal" - in aceasta propozitie se oglindesc anii si experienta.....fff frumos sunt impletite cuvintele...

Am inteles, sincer ma bucur ca suntem pe aceeasi lungime de unda! Sa auzim numai de bine!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

42 Editat de pelly67 (2010-04-06 20:17)

Re: cataloage plante

pentru cei care iubesc padurile acvatice http://plants.ifas.ufl.edu/node/34
....engleza obligatoriu!

43

Re: cataloage plante

Ceva util pentru toti, un searcher de plante:

http://www.aquaticplantcentral.com/foru … .php?id=51

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

44

Re: cataloage plante

pt mine magazinul CORALIS s-a inchis pt totdeauna - pt ca sunt neprofesionisti....am luat pesti bonavi de la ei si a trebuit tratat tot acvariul dupa ce Dl Alex mi-a garantat cu viata pt marfa lui......

?

45

Re: cataloage plante

kokos A scris:

pt mine magazinul CORALIS s-a inchis pt totdeauna - pt ca sunt neprofesionisti....am luat pesti bonavi de la ei si a trebuit tratat tot acvariul dupa ce Dl Alex mi-a garantat cu viata pt marfa lui......

Imi pare rau sa aud de magarii de genul asta. Ar trebui sa postezi si in alta parte ca sa afle cati mai multi. Tipii trebuie faultati, nu trebuie lasati sa scape asa usor. Sanatate multa !

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771