141

Re: Alte iubiri:)

Cezara A scris:

(...) Imi pare rau sa te dezamagesc Lucia, dar majoritatea cainilor maidanezi nu sunt potriviti. Latra, ataca, dar dau rapid inapoi, daca sunt loviti, sau dupa caz, doar goniti. Putini sunt cei, care si loviti inca ataca.

marea majoritate da,dar cainele meu este si el maidanez si in momentul in care este lovit sau i se provoaca durere de catre cineva devine foarte agresiv.la persoane necunoscute sare sa-i muste si ii latra.deci,exista si caini maidanezi care sunt caini foarte buni de paza.mai ales daca vin hoti,sii ii lovesc,hotii au incurcato!

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

142

Re: Alte iubiri:)

Andi66 A scris:
pelly67 A scris:

Andi lasa cainii! ia-ti arma frate...cu 2 tevi si glont brenic

Multumesc tuturor de incurajari si suport moral. Cei din Ungaria iar ne-au luat-o inainte. Au reinfintat Garda de Fier....pe cand si la noi ???
Sa sti ca ma batea gandul sa-mi iau o arma si ma gandeam mai degraba la ceva gen Winchester cu repetitie si cu teava scurta.

....las-o in colo de garda! la aia miroase a altceva nu la ce ai vrea tu!

143

Re: Alte iubiri:)

polar bear A scris:
Cezara A scris:

(...) Imi pare rau sa te dezamagesc Lucia, dar majoritatea cainilor maidanezi nu sunt potriviti. Latra, ataca, dar dau rapid inapoi, daca sunt loviti, sau dupa caz, doar goniti. Putini sunt cei, care si loviti inca ataca.

marea majoritate da,dar cainele meu este si el maidanez si in momentul in care este lovit sau i se provoaca durere de catre cineva devine foarte agresiv.la persoane necunoscute sare sa-i muste si ii latra.deci,exista si caini maidanezi care sunt caini foarte buni de paza.mai ales daca vin hoti,sii ii lovesc,hotii au incurcato!

La fel este si a mea sa stii. cu noi este adorabila, cuminte foc, din momentul in care intra cineva in casa e in stare sa sfasie. o data cineva a incercat in gluma sa se dea la ea brusc, s-a repezit si de abia am tinut-o sa nu o sfasie. este cuminte pana cand ajunge un strain langa casa sau, si mai rau, langa casa. si este maidanez 100%.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

144

Re: Alte iubiri:)

allexya A scris:
polar bear A scris:
Cezara A scris:

(...) Imi pare rau sa te dezamagesc Lucia, dar majoritatea cainilor maidanezi nu sunt potriviti. Latra, ataca, dar dau rapid inapoi, daca sunt loviti, sau dupa caz, doar goniti. Putini sunt cei, care si loviti inca ataca.

marea majoritate da,dar cainele meu este si el maidanez si in momentul in care este lovit sau i se provoaca durere de catre cineva devine foarte agresiv.la persoane necunoscute sare sa-i muste si ii latra.deci,exista si caini maidanezi care sunt caini foarte buni de paza.mai ales daca vin hoti,sii ii lovesc,hotii au incurcato!

La fel este si a mea sa stii. cu noi este adorabila, cuminte foc, din momentul in care intra cineva in casa e in stare sa sfasie. o data cineva a incercat in gluma sa se dea la ea brusc, s-a repezit si de abia am tinut-o sa nu o sfasie. este cuminte pana cand ajunge un strain langa casa sau, si mai rau, langa casa. si este maidanez 100%.

Ok, o sa incerc undeva la un adapost...dar am senzatia ca acolo sunt deja sterilizati si dupa cate stiu eu odata sterilizati acestia devin docili.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

145

Re: Alte iubiri:)

Andi66 A scris:
allexya A scris:
polar bear A scris:

marea majoritate da,dar cainele meu este si el maidanez si in momentul in care este lovit sau i se provoaca durere de catre cineva devine foarte agresiv.la persoane necunoscute sare sa-i muste si ii latra.deci,exista si caini maidanezi care sunt caini foarte buni de paza.mai ales daca vin hoti,sii ii lovesc,hotii au incurcato!

La fel este si a mea sa stii. cu noi este adorabila, cuminte foc, din momentul in care intra cineva in casa e in stare sa sfasie. o data cineva a incercat in gluma sa se dea la ea brusc, s-a repezit si de abia am tinut-o sa nu o sfasie. este cuminte pana cand ajunge un strain langa casa sau, si mai rau, langa casa. si este maidanez 100%.

Ok, o sa incerc undeva la un adapost...dar am senzatia ca acolo sunt deja sterilizati si dupa cate stiu eu odata sterilizati acestia devin docili.

a mea este sterilizata de 2 ani si e la fel de nervoasa si bataioasa lol daca nu ar fi avut probleme cu blana ar fi fost un caine de paza ideal.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

146

Re: Alte iubiri:)

Da..am revenit. Intru din ce in ce mai rar, dar incerc sa va urmaresc. Interesante discutii:)

Cat despre caine, am zis majoritatea. Jumatate din viata mea, la propriu, insemnand de pe la 6 la 16 ani asa, am crescut cainii din cartier si le cunosc cat de cat comportamentul. Normal ca nu sunt toti asa, dar, orice ati zice, e mult mai usor sa modelezi un caine dupa cum il vrei, decat sa corectezi comportamentul unuia adult.

Etiamsi omnes, sed non ego.

147

Re: Alte iubiri:)

andi66,dar nu trebuie sa iti iei neaparat unul de la adapost.poti lua un pui de 4-8 luni de pe strada si il obisnuiesti doar cu membri familie tale si cu tine,nu prea il lasi sa se obisnuiasca cu strainii sau cu vizite dese si el va fii in timp agresiv cu persoanele necunoscute.sau poti sa-l duci la dresaj si sa fie caine de paza,sau poti sa-ti iei un caine de rasa cu un comportament de obicei agresiv,spre exemplu un boxer.dar faci cum crezi tu.

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

148

Re: Alte iubiri:)

Sa va prezint si cutzulik meu big_smile
Il cheama blacky si are 1 an si...3 luni

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

149

Re: Alte iubiri:)

1

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

150

Re: Alte iubiri:)

2

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

151

Re: Alte iubiri:)

3

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

152 Editat de MARIVUS (2010-05-24 20:03)

Re: Alte iubiri:)

4... big_smile

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

153 Editat de MARIVUS (2010-05-24 20:05)

Re: Alte iubiri:)

smile

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

154

Re: Alte iubiri:)

Sa`ti traiasca Marius! E un simpatic, cam sef din cate vad:)

Etiamsi omnes, sed non ego.

155

Re: Alte iubiri:)

multumesc...e si un pic rasfatat big_smile de cand vin acasa pana plec a 2-a zi,,, nu se desparte de mine lol

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

156

Re: Alte iubiri:)

MARIVUS A scris:

Sa va prezint si cutzulik meu big_smile
Il cheama blacky si are 1 an si...3 luni

Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si sa va bucurati ani multi impreuna! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

157

Re: Alte iubiri:)

Ziceti-mi mie ca pisica asta nu e SUUUUPPPEEERRRBBBAAA !!! yikes big_smile smile roll cool

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

158

Re: Alte iubiri:)

aqua A scris:

Ziceti-mi mie ca pisica asta nu e SUUUUPPPEEERRRBBBAAA !!! yikes big_smile smile roll cool

Este superba! smile
Nu poate nimeni sa conteste.. smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

159

Re: Alte iubiri:)

m-am gandit ca tot vorbim de animale aici,sa o postez aici big_smile
are niste picioruse,parca e incaltata cu sosete cool

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

160

Re: Alte iubiri:)

Pe mine ma sperie, serios:) pare diabolica. Are ochii aia, ahh.

Etiamsi omnes, sed non ego.