161

Re: Alte iubiri:)

Cezara A scris:

Pe mine ma sperie, serios:) pare diabolica. Are ochii aia, ahh.

la ce pisica te uiti ?
are cei mai frumosi ochi din regnul animal lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

162

Re: Alte iubiri:)

Andi ce ai mai facut cu catelul? Ti-ai luat unul pana la urma?

Am si eu pisicutza asa big_smile Aqua, ai maare dreptate, cei mai frumosi ochi posibili birmanezele ii au big_smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

163

Re: Alte iubiri:)

allexya A scris:

Andi ce ai mai facut cu catelul? Ti-ai luat unul pana la urma?

Am si eu pisicutza asa big_smile Aqua, ai maare dreptate, cei mai frumosi ochi posibili birmanezele ii au big_smile

N-am reusit nimic deocamdata cu catelul, cat despre pisicuta din poza eu zic ca este siameza mai degraba, birmanezele au blanita colorata in nuante de bej/maron.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: Alte iubiri:)

Daca tot a venit vorba o sa atasez si eu o poza cu prietenul meu cel mai bun pe numele lui Nemo, de ce Nemo? Pe vremea cand era foarte, faorte mic si nu aveam voie sa il scot din casa am cumparat o cusca din plasa destul de solida. Intr-o buna zi am gasit cusca faramata de fiara, va reaminesc ca avea o luna jumate atunci. Cum avea mai multe nume in acea perioada dar niciunul nu ii venea bine si toate erau comune pt. un caine, am hotarat ca evadarea lui din cusca sa nu fie uitata si l-am numit Nemo, precum vestitul pestisor ce incerca sa evadeze din acvariu.
Cam atat despre cel mai bun prieten al meu.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Alte iubiri:)

si inca o poza

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

166

Re: Alte iubiri:)

intr-adevar, ciobanescul german ramane poate cel mai complet caine!

Re: Alte iubiri:)

ciprian01 A scris:

intr-adevar, ciobanescul german ramane poate cel mai complet caine!

"ce se aseamana se aduna" smile)

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

168

Re: Alte iubiri:)

smile
Am crescut 8 ani caini ciobanesti germani. Era curtea plina...! Am avut avantajul ca mama a lucrat in MI iar in unitatea in care era exista si centru de reproductie si dresaj canin.Mai rezolvam...cand se reduceau fondurile prin minister si trebuiau casati. pana la 11 au fost prin curte...! Caram plasele cu gaturi de pui sau oase de vita de mi se lungeau mainile.

Este unul dintre motivele pt care as vrea sa ma mut cat mai repede la o curte!

Este incredibil de multe ori ce poate face un ciobanesc german!

O sa caut niste poze, le scanz si postez si eu!

169

Re: Alte iubiri:)

acvariidevis A scris:

Daca tot a venit vorba o sa atasez si eu o poza cu prietenul meu cel mai bun pe numele lui Nemo, de ce Nemo? Pe vremea cand era foarte, faorte mic si nu aveam voie sa il scot din casa am cumparat o cusca din plasa destul de solida. Intr-o buna zi am gasit cusca faramata de fiara, va reaminesc ca avea o luna jumate atunci. Cum avea mai multe nume in acea perioada dar niciunul nu ii venea bine si toate erau comune pt. un caine, am hotarat ca evadarea lui din cusca sa nu fie uitata si l-am numit Nemo, precum vestitul pestisor ce incerca sa evadeze din acvariu.
Cam atat despre cel mai bun prieten al meu.

Frumoasa povestea numelui.
Sa traiasca, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

170

Re: Alte iubiri:)

Dupa cum spuneam mai sus, pt mine ciobanescul german este de departe cainele pe care oricand il voi avea! Am crescut cu ei, am lucrat cu ei, am citit despre ei cam cat am citit si despre pesti, i-am inmultit...! Marele regret este ca in Buc nu am unde sa inchiriez un spatiu in care sa tin un ciobanesc german. Nu poate fi tinut intr-un apartament de bloc! Ar fi un chin reciproc atat pt el cat si pt mine, iar dezvoltarea lui ar fi deficitara.
Desi am f multe poze pe hartie, am gasit acum cateva cu 3 caini dintre care unul il am si acum acasa la parinti. Le-am scanat!

171 Editat de ciprian01 (2010-07-28 02:37)

Re: Alte iubiri:)

Poza 1 - Naron.
Foarte calm si calculat, latra rar, dar foarte atent! Dimensiunile conform standardului. Un excelent caine de lucru! Este nepotul cainelui NIL, multiplu campion al jandermierie,  (proba de lucru) si urmas direct cainelui Calu (Pistruiatu)

Poza 2 - Stalone
Greu de lucrat, musca si daca cineva intinde mana spre mine. Mai mare putin decat dimensiunile standar. Nu il avantajeaza pozele dar are o forma superba! Este cainele meu de suflet. Au mai fost vreo doi...!

172 Editat de ciprian01 (2010-07-28 02:30)

Re: Alte iubiri:)

Stalone,

Lucru pe timp de noapte. In gradina!
Paza si venirea la comanda cu oprire.

173

Re: Alte iubiri:)

Stalone,
Lucru tot noaptea. Asteptarea in diverse pozitii.

Poza 3 - Nasa
Catea din care am scos multi pui. Mi-a placut foarte mult la ea culoarea si temperamentul. Nu s-au lucrat decat notiuni de baza deoarece era ori gestanta, ori cu pui, ori in perioada de refacere. Puii, masculii in special, superbi!

174

Re: Alte iubiri:)

Nasa

175

Re: Alte iubiri:)

ciprian01 A scris:

intr-adevar, ciobanescul german ramane poate cel mai complet caine!

eu personal sunt de parere ca husky sunt cei mai draguti  :flove

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

176 Editat de ciprian01 (2010-07-28 02:47)

Re: Alte iubiri:)

Daca tu spui....!
La mine ciobanescul german a fost prima iubire! Si ramane...! smile

Ma 'nerveaza Florin ca el are unde sa il tina...! smile

177

Re: Alte iubiri:)

cativa din prietenii mei

178

Re: Alte iubiri:)

ma uimeste cuvantul "cativa" in imaginile de mai sus ...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

179

Re: Alte iubiri:)

Hai mai sa v-o arat si eu pe "Maya"
Cred ca v-ati dat seama ca este vorba despre rottweilerul din poze
La curte mai am un baiat,Zorro este numele lui,vi-l arat si pe el

Cam atat ca va doriti toti rottweiler

180

Re: Alte iubiri:)

Superbi toti!! Sa vi`i tina Dumnezeu sanatosi si la fel de dragastosi si frumosi ca acum. Eu va anunt cu regrete, ca micuta mea soricica a murit in urma cu 1 saptamana. Stiu macar ca a murit de moarte buna, de batranete, si ma bucur ca am putut sa fac un alt soricel fericit. O poza cu ea...

Etiamsi omnes, sed non ego.