Re: Intrebare

Bogdavio ai un Pm.sa vedem cati vor supravietui pentru ca, cativa dintre ei iam bagat intrun acvariu cuc cilide americane.Am facut un separeu si iam bagat sa vedem maine.

"Omnia vincit amor et nos cedamus amori"

22

Re: Intrebare

Ai un filtru foarte mic, sau cel putin asa mi se pare mie. Poate ma insel. Cat despre fiert, in general decoratiunile se fierb din cauza microbilor pe care ii pot aduce in apa. Si da, cam tot ce bagi ar trebui fiert, ca si masura de siguranta, mai ales ca e foarte usor. Ce sa zic, tre sa te chinui ceva sa omori ciclide, din scurta mea experienta cu ele, nu mor asa repede, sunt pesti rezistenti, de cele mai multe ori aparand decese in randul lor din cauza luptelor.

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Intrebare

Nice "Chiar daca toti , eu nu."A Vedem ce se va intampla maine

"Omnia vincit amor et nos cedamus amori"

24

Re: Intrebare

eXcesDeZel A scris:

Bogdavio ai un Pm.sa vedem cati vor supravietui pentru ca, cativa dintre ei iam bagat intrun acvariu cuc cilide americane.Am facut un separeu si iam bagat sa vedem maine.

Poti sa-mi scri si pe privat dar mai bine posteaza aici sa vada toata lumea si sa te ajute fiecare cu sfaturi,apoi tu doar trebuie sa extragi esenta   :sok

Re: Intrebare

Eu cred ca daca erau gupi in locul ciclidelor probabil ramaneai fara nici unul la asa tratament smile.
Nu vad nimic calcaros in acvariul tau, asta daca am vazut bine!

Fii natural !

26

Re: Intrebare

bogdivaio A scris:
eXcesDeZel A scris:

Bogdavio ai un Pm.sa vedem cati vor supravietui pentru ca, cativa dintre ei iam bagat intrun acvariu cuc cilide americane.Am facut un separeu si iam bagat sa vedem maine.

Poti sa-mi scri si pe privat dar mai bine posteaza aici sa vada toata lumea si sa te ajute fiecare cu sfaturi,apoi tu doar trebuie sa extragi esenta   :sok

care esti tu din videoclip ???

27

Re: Intrebare

coco A scris:
bogdivaio A scris:
eXcesDeZel A scris:

Bogdavio ai un Pm.sa vedem cati vor supravietui pentru ca, cativa dintre ei iam bagat intrun acvariu cuc cilide americane.Am facut un separeu si iam bagat sa vedem maine.

Poti sa-mi scri si pe privat dar mai bine posteaza aici sa vada toata lumea si sa te ajute fiecare cu sfaturi,apoi tu doar trebuie sa extragi esenta   :sok

care esti tu din videoclip ???

eu sunt regizorul  lol  lol  lol

28

Re: Intrebare

bogdane esti manelist ?  :omfg  :omfg  :omfg

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

29

Re: Intrebare

si daca as fi ce?!  :pp   lol  lol  lol ...hai sa nu-i stricam totusi topicul omului

30

Re: Intrebare

bogdane sterge filmul ala de la semnatura ca e cu conexiune directa la fereastra de youtube  :pp  :pp
mie mi-a sters-o coco pe a mea care era cu acvariul meu da pai pe a ta !  :pp  :pp

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

31

Re: Intrebare

poi mai Raducule la asta am si vrut sa se ajunga,acum intelegi tu  lol ..rau mai sunt  :stupid

32

Re: Intrebare

hai ca ii poluaram topicul omului ...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

33 Editat de bogdivaio (2010-08-30 22:32)

Re: Intrebare

aqua A scris:

hai ca ii poluaram topicul omului ...

hai ca asta-i buna   :smoke

P.S.eXcesDeZel astazi e ziua mea de nume cica  :stupid   :pp  ,deci sper sa treci cu vederea mai usor peste nerusinarile mele  :ang...daca nu roga-l pe coco sa vina cu maturica sa faca curat  :frogp

Re: Intrebare

La multi ani.Nu conteaza mie orcum imi place sa citesc.Ciclidele sau dus acavariula  ramas gol il voi lasa la ciclat am bagat cele 2 ciclide americane in acest acvariu se simn foarte bine.

"Omnia vincit amor et nos cedamus amori"

35

Re: Intrebare

Pai mai omule, cum lasi tu acvariul la ciclat si bagi americanele acolo?
Cum ai vrea sa iti traiasca saracii pesti cand ii tot muti de colo colo? De ce nu le`ai lasat pe americane unde erau, ciclai frumos acvariul fara pesti si dupa vedeai tu ce bagai acolo. Cine sa te mai inteleaga....

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Intrebare

Inca nu le-am bagat.Dupa ce se cicleaza le bag sau poate pana atunci am sa fac rost de alti caeruleus si red hongi si afro

"Omnia vincit amor et nos cedamus amori"

Re: Intrebare

chiar faci exces de zel......nu stiu...cred ca esti pus pe fapte rele....toata lumea te-a invatat de bine....ti s-a zis sa si citesti...cu toate astea faci tot ce-ti trece tie prin cap.. si o sa vi iar cu probleme ca ti-au murit pestii....poti face ce vrei in definitiv este acvariul tau dar moral esti partas la traiul pestilor tai....una este sa o faci din nestiina...si una este sa fi invatat, sa si citesti ce inseamna ciclarea si sa te doara in cot de tot si sa o ti pe a ta.....nu te supara dar in felul acesta iti bati joc si de bietii pesti, si de tine, si de banutii bagati in acvariu....pacat....exista o vb la romani....daca"uiti" ce ti se zice...scrie....ca e mai bine!!...salutare si ape limpezi in continuare...

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

38 Editat de Cezara (2010-08-31 15:10)

Re: Intrebare

eXcesDeZel A scris:

am bagat cele 2 ciclide americane in acest acvariu se simn foarte bine.

Uite ce ai scris tu....

Plus ca nu e ok sa bagi si americane si africane in acelasi "borcan"

Etiamsi omnes, sed non ego.

39 Editat de aqua (2010-08-31 15:20)

Re: Intrebare

stai putin ca nu mai inteleg nimic !!!!!
cum adica tu zici adineaori ca ai bagat cele doua ciclide si se simt foarte bine si acuma zici ca nu le-ai bagat inca,ca le bagi dupa ciclare ?! ?!  :stupid  :omfg  :omfg

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Intrebare

Deci am scos apa din acel acvariu.25% am bagat iarasi apa statuta.Astazi am facut la fel am scos 25% si am pus iar apa statuta.Am bagat ciclidele si nu au nimik.Sunt ok.Se jaoca printre Pietre manaca.

"Omnia vincit amor et nos cedamus amori"