21

Re: Bine ca v-am gasit !

incearca sa tunzi heterantera de la jumatate sa poti face un buchet nou cu care poti ascunde filtrul
criptocorinele incearca i punele mai spre colt cu marsilea (o poti taia pe lungime de 3cm daca e lunga) in fata lor
iar tenelusu sau sagitaria ce ai u acolo sa o pui in fata la heterantera

22

Re: Bine ca v-am gasit !

multumesc mihai pentru sfaturile bune  ! incerc sa fac cum ai spus ! :noroc

Re: Bine ca v-am gasit !

Foarte frumos Florin, felicitari.Ai doua acvarii foarte frumoase.Sfatul meu: mai pune cativa cory, se simt singuri pe acolo.Si nu mai pui nitele plante e cam chel asa acvariul.Felicitari oricum si ape limpezi :sok

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

24

Re: Bine ca v-am gasit !

Buna si bine-ai venit. Imi place ce-am vazut, imi place ce-am citit si-mi pare bine de cunostinta  smile .

Asociatia italiana betta

http://www.aibetta.it/

25

Re: Bine ca v-am gasit !

Merci pajeroking!trebuie sa rezolv problema cu plantele!
-oricum vreau sa vad si eu poze cu acvariul tau,sau nu am cautat eu bine ... :noroc
Buna!@Axa_io
Si eu sant incantat de cunostinta!
I-mi place mult avatarul tau !

26

Re: Bine ca v-am gasit !

Frumos, ai o gandire foarte ok, mai ales pentru un incepator. Felicitari! Imi place ca, spre deosebire de majoriatate a celor care abia incep, lasi loc de imbunatatit prin adaugare, si nu prin modificari majore dupa comiterea unor greseli. Ai niste cory tare simpaticuti. Sa stapanesti sanatos si cel de`al doilea acvariu, si asteptam evolutia :fbr

Etiamsi omnes, sed non ego.

27

Re: Bine ca v-am gasit !

Cand eram pusti nu-mi placeau "sanitarii",acum i-mi par si mie nemaipomenit de dragalasi!
Cezara cei doi pretty cory (corydoras pulcher) te saluta!