Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

MARCO555 A scris:

daca vrei am pe balcon un acavriu de 160 de lt cu capac si instalatie electrica poti veni ca ti-l donez tie

imi trebuie mie !
Mi-l dai ? Sau tre' sa ne certam putin pe forum ca sa-mi faci oferta smile  cool

"Money bring bitches, bitches bring lies"

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

air A scris:

Aveti grija cu individul asta, o sa va propuna sa va bateti in ringul de box sau o sa va ameninte ca va bate pana strigati viol.

CARE ? ca sa stiu sa ma feresc  (:|

"Money bring bitches, bitches bring lies"

63

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Chupacabra_ A scris:
air A scris:

Aveti grija cu individul asta, o sa va propuna sa va bateti in ringul de box sau o sa va ameninte ca va bate pana strigati viol.

CARE ? ca sa stiu sa ma feresc  (:|

Ancistrus smile)

64 Editat de ddmickey (2011-05-28 22:20)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Credeam ca circ gratis si mahalagisme gasesc doar in 336 la ora de varf !!!!
 

P.S. M-am inselat!

"-Ce faceti de dimineata pana seara?
  -Ma suport. (Emil Cioran)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Ancistrus A scris:
MARCO555 A scris:

Baneaza-ma hah ha ha ha ha  ^:)^  ^:)^  ^:)^  :fok  :fok  :fok  :fbr  :fbr  :fbr

" - ESTE INTERZIS:     
     
     c) Cedarea contului personal de pe forum catre un alt user.
     d) Crearea de conturi multiple, pe forum (clone)

     SANCTIUNI
     
     In raport de gravitatea abaterilor de la prezentul regulament si de frecventa acestora, sanctiunile aplicate membrilor forumului "Acvarii de Vis", sunt:
     
     1. Avertizare verbala explicita, in cadrul subiectului in care s-a constatat abaterea sau prin intermediul P.M.-ului.
     2. Avertizare sub forma de statut vizibil/public, cu ajutorul cuvintului "AVERTIZAT", amplasat sub profilul in site al userului.
     3. Suspendare sub forma de statut vizibil/public, cu ajutorul cuvintului "RESTRICTIONAT", amplasat sub profilul in site al userului, caz in care userul nu poate activa sub nicio forma pe forum.
     4. Eliminare prin stergerea contului userului, astfel disparind toate datele/posturile acestuia de pe forum, mai putin eventualele contributii aduse prin articole, materiale, etc., considerate utile de administratie."

   
   Citat din regulament, deci nu te baneaza nimeni dar unul dintre conturi ar trebui sa dispara :apl

Baietii au cerut aprobarea administratorului inainte de a face schimb de conturi.
Deci sunt legal.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

66

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

A face din tzintzar, armasar! Cu impresia asta am ramas, dupa citirea acestui subiect.
   Ce mi s-a parut de-a dreptul comic, este ca o data deschis subiectul, cei care si-au spus parerea (in afara celor angrenati in mod direct), au fost aspru criticati si chiar apostrofati. Domnilor, din moment ce intimplarea a fost facuta publica, ce se astepta, restul userilor sa se limiteze la a citi? Nostim si in acelasi timp ridicol! Specificul unui forum este dezbaterea subiectelor, implicarea userilor in discutii, nicidecum simpla lecturare, daca s-ar dori asa ceva, exista sumedenie de publicatii la indemina oricui.
   Incerc sa ma mentin echidistant si sa-mi spun parerea, greseala apartine ambelor parti dupa cum urmeaza:
   acuzatul - nu a verificat cum se cuvine plantele, pe care le-a primit la rindul lui din alta sursa
                - nu a incercat sa aplaneze conflictul in prima instanta, intr-o maniera lipsita de echivoc.
                - propunerea de returnare a banilor a venit un pic cam tirziu, dupa ce acuzatorilor li s-a transmis mesajul ca nu ar spune adevarul
   acuzatorii - nu au verificat plantele in momentul cumpararii, deosebirile dintre cele doua specii fiind, indiferent de conditiile de crestere, vizibile pentru un ochi format
                  - au dat o amploare mult prea mare acestei intimplari
                  - au ignorat comentariile userilor angreanti in subiect, devenind pe alocuri agresivi si tendentiosi in interpretarea mesajelor acestora.
                  - nu au dorit sa aplaneze confictul, dupa repetatele propuneri de returnare a banilor, venite din partea acuzatului.
   Ii cunosc personal pe toti cei trei protagonisti si declar ca nici unul din ei nu mi-a facut o impresie negativa, dimpotriva mi se par oameni de toata isprava. Din aceasta cauza am convingerea ca totul se rezuma la o neintelege regretabila, care nu va altera relatiile dintre ei.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

67 Editat de merlin21 (2011-06-11 03:29)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

:fmad

68

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

baietii sunteti ff tari.altii au cumparat masinii si-au luat tepe si voi faceti atata tam tam pentru 20 de lei ca de ieseati seara la o plimbare ii gaseati pe jos si nu mai era atata scandal.eu de rusine nu mai ziceam nimic.si apropo va credeti atat stiutori in ale acvaristici si ati luat teapa ca doara ati vazut pe ce dati banii

69

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

dan zichi  :apl  :apl  :apl

70

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

merlin21 A scris:
bradraqua A scris:

   acuzatorii - nu au verificat plantele in momentul cumpararii, deosebirile dintre cele doua specii fiind, indiferent de conditiile de crestere, vizibile pentru un ochi format

vizibile intr-adevar diferentele, dar asta daca plantele sunt crescute submers, si sunt vandute din acvariu.
in mod normal, firmele care comercializeaza plante, le cresc semi-emers, spre emers, iar un micranthemoides crescut emers nu este asa diferit de cuba, chiar seamana destul de mult, ambele crescute emers.
Din aceasta cauza, eu m-am ferit sa cumpar unul din poturile pe care le vindea insomnia, fiindca banuiam ca nu sunt HC.
                 

bradraqua A scris:

Din aceasta cauza am convingerea ca totul se rezuma la o neintelege regretabila, care nu va altera relatiile dintre ei.

poate ca sunt eu mai pesimist, dar cred ca relatiile dintre ei sunt deja alterate..

   Am spus "pentru un ochi format", Hemianthus micranthemoides seamana cu Egeria dar de mici dimensiuni. Oricum, date fiind diferentele mici, asta nu poate decit sa adauge circumstante atenuante pentru ambele parti, niciuna din ele nu s-a declarat niciodata super cunoscatoare.
   Relativ la relatiile dintre cei 3, eu ramin optimist, daca sunt oameni de calitate, vor trece peste acest moment, mai devereme sau mai tirziu.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!