Re: Acvariul meu

Salut!
M-am inscris  la concurs si nu reusesc sa vad acvariile cu care concurez. Ma ajutati si pe mine, va rog? Sunt nou pe site si nu am stiu inca sa il folosesc prea bine. Multumesc!

Re: Acvariul meu

Am facut rost de creveti red chery insa calistusii s-au dovedit cam prea curiosi cu noii colocatari drept pentru care 3 dintre ei au luat calea pet shop-ului ,maine urmeaza si ceilalti 2 dar sunt cam greu de prins din cauza plantelor.In locul lor au aparut 9 rasbora si 4 pui de micro rasbora galaxy, cunostinte mai vechi ale crevetilor dintr-un acvariu de 60 l. Sunt multumit de aceasta combinatie,sper sa o pot pastra .

23

Re: Acvariul meu

Foarte frumos :sok

24

Re: Acvariul meu

Frumos.. imi place mult!Bravo

Re: Acvariul meu

Mai pun cateva poze:

26

Re: Acvariul meu

Mai pune, mai pune  :sok

Re: Acvariul meu

Si cu noii locatari :rcs si micro rasbora galaxy.

Re: Acvariul meu

Crevete in parvula

Re: Acvariul meu

Inca una cu rcs in cuba

30 Editat de Pop Remus (2011-12-18 22:45)

Re: Acvariul meu

Superb acvariu, bravo :sok
PS:nu imi spui te rog frumos ce dimensiuni are acvariul? :fbr

Re: Acvariul meu

Are 100x40x40 cm

32

Re: Acvariul meu

Acum tabar si eu cu o intrebare:

Eleocharis-ul ala nu creste mai mare de atat sau ai program de tuns peluza ? big_smile

Re: Acvariul meu

Nu am tuns-o pentru ca am vandut din ea si am vrut sa se vada ca nu are alge.

34

Re: Acvariul meu

Ahh, m-am prins. Ce am eu e acicularis nu parvula. Mi-a facut plete in acvariu asa ca i-am spus: "Roacare! Partidul te vrea tuns!"

Re: Acvariul meu

M-am gandit ca il confunzi cu acicularis, dar nu eram sigur. E o planta deosebita si acicularis.

Re: Acvariul meu

Cum pot sa vad daca sunt inscris la concurs?
Ma poate ajuta cineva?  ^:)^

Re: Acvariul meu

Ma gandesc sa fac o noua setare in acvariu. Nu stiu pentru ce sa optez. Ori pentru un stil olandez cum il am acum, ori unul axat mai mult pe plantele de gazon.

Re: Acvariul meu

Floare de Heteranthera zosterifolia

39

Re: Acvariul meu

:apl  :apl  :apl Imi place foarte tare :fbr  :sok

Re: Acvariul meu

Ma gandeam sa pastrez actuala setare pana dupa revelion dar nu am mai rezistat, am scos toate plantele ,am sifonat substratul care nu mai vazuse asta de vreo 4 luni si m-am apucat de treaba,adica am plantat cateva ore bune numai la cuba plus restul...va inchipuiti.Sper sa merite efortul .Revin cu poze dupa ce se mai clarifica apa.