Re: Acvariul meu

Eu unul sunt dezamagit de cum arata acvariul meu acum,uite mai pun o poza ca sa vezi de ce:

Re: Acvariul meu

Asa o sa arate de anul nou

63

Re: Acvariul meu

Mno, creste el. Ca tot imi arati HC. Cum l-ai plantat? Cred ca am pietris identic cu al tau. Ca si granulatie.

64 Editat de MariusMinu (2011-12-24 14:50)

Re: Acvariul meu

L-am plantat aproape fir cu fir cat de aproape am putut. Nu conteaza daca are radacina sau nu ca isi face. Substratul este din balastru cernut 2-4mm.La cate galeti am pus in el daca puneam din ala de firma acvariul devenea cel mai scump obiect din casa. lol

65 Editat de MariusMinu (2011-12-24 14:56)

Re: Acvariul meu

.Si metodele home made pot da rezultate destul de bune ,am pus aceasta imagine pentru ca la precedenta pe aceiasi tema era bomba pe terminate.

Re: Acvariul meu

Pozitionati difuzorul de co2 in asa fel incat curentul de apa facut de filtru sa antreneze cat mai mult miscarea bulelor in apa . Atentie totusi la nivelul de co2,sa nu omorati pestii ,valori recomandate 20-25 ppm .

Re: Acvariul meu

Si o poza cu anubiasul meu .

68

Re: Acvariul meu

Foarte frumos :apl

Re: Acvariul meu

Multumesc! :sok

Re: Acvariul meu

Alta floare de Zosterifolia

71

Re: Acvariul meu

:apl Imi pace foarte mult violetul acela de la floare,foarte frumoasa :apl

Re: Acvariul meu

Multumesc de aprecieri ^:)^

73

Re: Acvariul meu

MariusMinu A scris:

Am facut topicul, sper sa fie bine :sok

Am vazut, iti multumesc in numele celor care vor profita! ^:)^

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariul meu

Multumesc si eu celor care au dat  diverse idei pe acest site, pentru ca si eu la randul meu am invatat multe lucruri utile.
Ape limpezi tuturor!

Re: Acvariul meu

mai pun o poza

76 Editat de MariusMinu (2012-01-04 01:26)

Re: Acvariul meu

Pun si o poza mai veche si una mai noua .intre poze sunt 2 luni si cateva zile ,cam asta poti face cu pps pro si trace mix plus co2 bomba .Ma refer strict la dezvoltarea plantelor .

77

Re: Acvariul meu

Foarte frumoasa dezvoltare a plantelor,bravo :sok  :apl

78

Re: Acvariul meu

Frumos ! Felicitari si ape limpezi in continuare!

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

79 Editat de MariusMinu (2012-01-04 01:39)

Re: Acvariul meu

Mersi ^:)^  Dupa ce faci rost de substante astept de la tine poze si mai frumoase Remus .Multumesc si tie Cristi (gogosanuc) .Ape limpezi !

80

Re: Acvariul meu

MariusMinu A scris:

Pun si o poza mai veche si una mai noua .intre poze sunt 2 luni si cateva zile ,cam asta poti face cu pps pro si trace mix plus co2 bomba .Ma refer strict la dezvoltarea plantelor .

Super! Imi place mai mult poza "dupa", "inainte" imi aduce aminte de plantele mele. Blixa cam asa arata la mine sad