81

Re: Cayman 60 Profesional

Mai pune niste poze cu acvariul tau sa vedem cum evolueaza :sok

Re: Cayman 60 Profesional

macaz A scris:
wizardd007 A scris:

te iert ca a dat gol Rapidul  lol  lol  lol

buna asta smile)


...echipa...da stiu, cea mai buna!!! big_smile

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

83

Re: Cayman 60 Profesional

wizardd007 A scris:

...mdeaa... din cate am citit pe net se pare ca cei de la acvamax (singurii cu neoane dennerle) nu au pe stoc de ani de zile.... deci nu prea se pot cumpara din romania....

P.S. O sa incerc sa le comand de pe siteuri straine...sa vedem ce primesc smile

   Stiam din start ca ori nu se gasesc, ori se gasesc extrem de greu aceste tuburi, in Romania dar am zis ca au aparut noutati.
   In ceea ce priveste comanda pe site-uri din afara Romaniei, cei mai multi au pretentia la o cantitate minima (o cutie de 12 buc. la fel ca si in cazul firmei Acvamax din Iasi) destul de... costisitoare, asa ca indicat ar fi sa se cupleze mai multi cumparatori. Oricum, majoritatea celor care ar fi dispusi sa trimita in Romania, nu-si asuma riscul spargerii tuburilor, in timpul transportului.
   Daca ar fi fost atit de simplu, marcile Giesemann si Dennerle, reginele tuburilor de neon, ar fi fost la fel de populare in Romania ca si Osram, JBL, Hagen, etc.
   Incercati pe www.aquaristic.net, poate aveti mai mult noroc decit mine!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Cayman 60 Profesional

Baracuda A scris:

   Incercati pe www.aquaristic.net, poate aveti mai mult noroc decit mine!

le-am dat email aseara astora ( printre altii) si mi-au raspuns in dimineata asta: trimit doar 2 tuburi si transportul costa 19,98 euro.

un alt site (aquaristikshop.com): transport 16,90 euro si trimit doar 2 tuburi.

....am mai primit si de la altii raspuns dar cu transport peste 50 euro  :smoke

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

Re: Cayman 60 Profesional

gata, am facut comanda la www.aquaristikshop.com pentru 2 tuburi Dennerle... acum astept sa vad ce primesc big_smile   .... daca mai primesc ceva.... big_smile
va tin la curent.

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

86

Re: Cayman 60 Profesional

Pana iti vin tuburile mai pune niste poze  :scool

87

Re: Cayman 60 Profesional

Exact mai pune niste poze,ca nu ai pus de mult :noroc  smile

Re: Cayman 60 Profesional

o sa pun cu noua lumina... big_smile

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

89 Editat de Pop Remus (2012-01-09 18:11)

Re: Cayman 60 Profesional

Pune acum cateva poze sa ne potolesti curiozitatea,sa vedem cum a evoluat :noroc

Re: Cayman 60 Profesional

....si dupa aproximativ 2 saptamani, si cu cateva peripetii, au sosit neoanele dennerle din germania. Intregi si nevatamate.... partea buna: au sosit 4 in loc de 2 big_smile

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

91

Re: Cayman 60 Profesional

lol  lol  4 in loc de 2 si la ce pret la pret de doua  :smoke  lol ,pune niste poze cu acv tau,ca sunt curios  big_smile   :pp

Re: Cayman 60 Profesional

... cu 2 tuburi dennerle

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

93

Re: Cayman 60 Profesional

Mi se pare cam golas acvariul in parte din fata,parca ai avut HC si elocharis, ti s-au uscat,sau ce s-a intamplat cu ele? :smoke  :fbr  :fok

Re: Cayman 60 Profesional

Salut ! muschiul arata bine de tot in poze la tine , cred ca o sa pun si eu un mopan cu niste muschi pe el  :fok

95

Re: Cayman 60 Profesional

Pop Remus A scris:

Mi se pare cam golas acvariul in parte din fata,parca ai avut HC si elocharis, ti s-au uscat,sau ce s-a intamplat cu ele? :smoke  :fbr  :fok

S-au uscat si au si luat foc, de la tuburile cele noi! lol Mai Remusica, esti o sursa de umor nesecata!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

96

Re: Cayman 60 Profesional

lol

97 Editat de wizardd007 (2012-01-25 19:34)

Re: Cayman 60 Profesional

3 pomaceea sunt vinovatii pentru hc, parvula si 2-3 p. helferi    mad

P.S. si blyxa japonica  smile

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....

98

Re: Cayman 60 Profesional

Da, am ajuns si eu la concluzia ca Pomacea sunt buni numai pentru a ajuta la ciclare sau daca ai plante de care ei nu se ating. Cam orice cu textura moale cade prada falcilor lor.

Re: Cayman 60 Profesional

la mine n-au iertat nimic smile
I-am donat la timp ca ramaneam cu un steril smile)   Si cand ma gandesc ca pe unul dintre ei l-am salvat de la moarte cand zacea de 2 zile sub canapea... smile)

Nu fura! Guvernul nu vrea concurenta....