Re: sall

De ce jumate din poza e  lol cu dulapul? Oricum, vroiam poze sa imi sustin mai bine ideea: opreste sistemul CO2 si pune-l la pastrare ca nu ti-l trebuie. Frumoasa creatura  :noroc , cred ca e mirific daca ajungi sa ai pui de la asa peste, cred ca e si mai interesant ca la discusi cum au grija de pui si cum ii tin in gura.

82

Re: sall

in partea de jos aveam ceva echipamente mai vechi care erau mai mici atunci Co2 inca nu mai este activ am pus butelia pe balcon.Merci de urari Sati spun ca prin muste si ii dau sa manace aproape sare din acvariu dupa ele
Daca reusesc am sa pun un filmulet cum manaca

Re: sall

Superb, am vazut filmulet cum mananca in natura, cand sar in copaci dupa tot felu de insecte.

84

Re: sall

Hai ca am reusit sa fac un filmulet cand manaca oscarul si arowana.le dadeam creveti decortificat
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cRzAVmgXTxE&feature=youtu.bei.[/youtube]Am inceput sai dau sa manace din mana reginei.

85

Re: sall

Ai un talent sa te grabesti cand scrii ceva, uite si tu ce titlu ai pus la filmuletul asta lol

PS: Am editat eu acum, dar pe viitor cand scrii mesajul si vrei sa bagi un filmulet de pe YouTube, selecteaza link-ul si apasa be butonul YouTube de deasupra :fok

86

Re: sall

am o tastatura cretina la laptop si cand vrea scrie cand nu trebuie sal scahimb merci frumos

87

Re: sall

gata am vazut mai scos raman dator  :noroc

88

Re: sall

A rebuit sa cresc kh un pic ca scazuse si am bagat ph kh tetra,vreau sa zic ca sia facut datoria co2 mia plecat de cateva ori bune ca sa mentina ph mai scazut.deci investitia se justifica :apl
Cum pot sa cresc kh fara sa fie afectat ph.!Eu am folosit de la tetra problema este ca si ph creste cam mult

89

Re: sall

Sall revin cu investiti noi ,trebuia sami vina un separator de proteine dar nu a mai venit ,in colet  nu era ce trebuia  comanda de pe ebay de la nemti.Asa ca am primit bani inapoi si am achizitionat un denitrificator  bubble-magus N120-AT lam tinut la dospit 2 saptamani cu 5 ml de alcool sasi dezvolte bacterile .ieri iam dat drumul si astept sa vad ce rezultate obtin de la el? Mai nou am achizitionat 2 litri de material filtrant MATRIX  cine poate  spune daca a folosit si cum este!

90

Re: sall

am sa fac poze sa pun pe forum . :sok

91

Re: sall

Si cel mai nou membru am uitat sa va zic  rocky  baietelul  .Lam adus tocmai de la timisoara si are aproape 3 luni