Re: Acvariul meu

cam ce doze de easycarbo ai pus la inceput sa scapi de alge Adrian? daca am inteles eu bine in loc sa pui doza de 6 ml cat recomanda producatorul tu deja pui 10 ml de easycarbo. poate ai descoperit ceva si ne ajuti pe unii dintre noi sa scapam de alge. la fel si cu fertilizantii daca sunt luati de aici ... 8 ml/zi ar fi doza recomandata la 300 de litri.

apropos ... ce-ai facut cu varfurile care ti-au ramas dupa tunsoare ?

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

22

Re: Acvariul meu

Am anunt pentru vanzarea plantelor, eaasycarbo bag de ceva vreme 11-12 ml zilnic,fertilizantii sunt de la cristi ionescu macro si micro din care pun cate 8 ml zilnic si injectie co2 din butelie cat cuprinde.

23

Re: Acvariul meu

Imi poate spune cineva despre calitatea filtrelor externe jhw ?

Re: Acvariul meu

Foarte frumos acvariul tonin ! tine-o tot asa. Este unul dintre acvariile de top dupa parerea mea din cele care sunt la prezentari. Bravo !

25

Re: Acvariul meu

PinzariuMihai A scris:

Este unul dintre acvariile de top dupa parerea mea din cele care sunt la prezentari. Bravo !

   Mare grija sa nu-l superi pe @bitanu' wink

26

Re: Acvariul meu

Ancistrus A scris:
PinzariuMihai A scris:

Este unul dintre acvariile de top dupa parerea mea din cele care sunt la prezentari. Bravo !

   Mare grija sa nu-l superi pe @bitanu' wink

lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol , a fost buna asta Cristi, am ras cu lacrimi.Multumesc  :noroc

Intradevar e un acvariu tare reusit, felicitari!  :noroc

27

Re: Acvariul meu

Revin cu cateva poze inainte de o noua tunsoare si posibil va urma un nou aranjament. Ma tot macina gandul daca e posibil sa introduc o pereche matura de discusi,oare ar face srticaciuni in ce priveste plantele? si daca la 28-29 grade se mai pot dezvolta plantele la fel de bine? daca cineva a facut asemenea experiment astept sfaturi. Multumesc !

28

Re: Acvariul meu

Asa arata acvariul in asteptarea unnei perechi mature de discusi, sper sa impac bine flora cu fauna .

Re: Acvariul meu

Salut. Superb acvariul , dar ar mai trebui încă vreo 2-3 pestisori .... părerea mea, eu sincer m-am îndrăgostit de acvariul tau

30

Re: Acvariul meu

Am sa fac in asa fel sa nu trec de 28-29 grade,discusii daca vor avea la un moment dat prebleme de sanatate si vor necesita tratament de ridicare a temperaturii am sa-i mut intr-un aclt acvariu steril cat timp ii tratez, avand in vedere ca sunt de 14 cm am sa-i tin mai mult pe granule.

31 Editat de dinescu tiberius (2012-06-16 15:40)

Re: Acvariul meu

eu nu iti recomand sa bagi discusi...toate vor fi ok pana este necesar un tratament... iar daca ii multi in alt acvariu cand ii pui inapoi discusii se imbolnavesc iar... e nevoie de tratament si in acvariu iar plantele le vei zapacii....
pe langa toate astea poti sa-ti iei la revedere de la hc cuba..o sa o umpli de ange  din cauza mixturii iar daca nu le dai mixtura discusii o sa aiba imunitatea foarte scazuta si asa mai departe... e alegerea ta

32

Re: Acvariul meu

Foarte cool acvariul.Eu zic ca ar trebui sa-l inscri in concurs.Mult succes in continuare.

Dale chica!

33

Re: Acvariul meu

Nu te contrazic in ceea ce spui in privinta discusilor ,dar pana nu incerc sa vad pe pielea mea nu ma las wink  am vazut ca parerile sunt impartite in privinta discusilor in plantat, ba chiar sunt mult mai multi cei care spun ca nu merge dar intrebarea este: cati din cei care zic ca nu se poate o fac din proprie experienta?

Re: Acvariul meu

EU! smile) totul a fost ok pana am fost nevoie sa aplic tratamentul in acvariul plantat... iar  in legaruta cu hc cuba.... trebuie sa aspiri de fiecare data dupa ce le dai mixtura... daca a apucat sa intre mixtura prin hc cuba.. adio poti sa-i spui

35

Re: Acvariul meu

Multumec "Pitbull" pentru aprecieri dar totusi e chiar de concurs  wink

36

Re: Acvariul meu

Despre discusi e ca intrebare a fi sau a nu fi.Noi ii dam sfaturi dar el face cum doreste.

Dale chica!

37

Re: Acvariul meu

Da ai dreptate  cu mixtura,dar nu le voi da,decat granule si artemia, acum i-am primit de la  " ionutzpopbr" din Braila ii am la acomodare de 1,5 ore,sunt pereche formata si au cam 14 cm.

Re: Acvariul meu

e bine ca au 14 cm..e silgurul lucru bun ..iar in legatura cu mixtura poti incerca sa le dai din mana..dupa parerea mea este necesara

39

Re: Acvariul meu

Gata i-am introdus in acvariu, las lumina stinsa pana pe seara sa nu-i stresez, iar cu prima ocazie am sa revin cu ceva poze.

40

Re: Acvariul meu

tonin A scris:

Nu te contrazic in ceea ce spui in privinta discusilor ,dar pana nu incerc sa vad pe pielea mea nu ma las wink

   Ar fi bine incercarea asta sa nu o faci pe pielea discusilor :fok