41

Re: Acvariul meu

Asa este ,pe pielea lor si banii mei  smile

Re: Acvariul meu

Superb acvariul, mie mi-ar parea rau sa risc sa il distrug, daca tot vrei discusi ia un acvariu steril doar pentru ei ca sa nu strici gradina asta subacvatica mirifica ce o ai.

43

Re: Acvariul meu

Cateva poze cu noii locatari

Re: Acvariul meu

:Dar nu ai ce zice Daniele , arata mirific contrastul si pestii. O sa urmaresc cu interes sa vad ce se alege de plante si daca setupul v-a suferi vre-o modificare in sens negativ.

45

Re: Acvariul meu

Si eu sunt cu ochii pe tot ce misca si nu misca in acvariu ,iar daca observ un declin al plantelor fac mutarea discudilor inrt-un steril.

46

Re: Acvariul meu

Frumosi discusi.Ape calde si de abea astept poze cu acvariul.

Dale chica!

Re: Acvariul meu

Au model frumos dar cel mai important e ca nu au piper.
Dau foarte bine in acvariu.
Sa nu trebuiasca vreodata sa le faci tratament, asta e ceea ce-ti doresc.
Sau daca va trebui, sa te indrepti spre medicamentele ce au si baie de scurta durata.

Mixtura nu e neaparat necesara acum.
Este bine sa o dai cand sunt in dezvoltare insa din cate observ ai tai sunt deja maturi. Tetra discus le ofera tot ce au nevoie.
O hrana pe zi e de ajuns la varsta asta.

Orice probleme ai cu ei, nu ezita sa ma suni. Voi incerca sa te ajut.

Ai mai putea aranja cate ceva pe acolo prin acvariu sa fie mai estetic, ai mai putea lucra la fertilizanti si la modalitate de fotografiere.

In rest, numai laude.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

48

Re: Acvariul meu

Multumesc Marian pentru sfaturi,asa e, mai trebuie umblat la aranjament iar cu fotografiatul in afara ca nu am aparat bun nici nu sunt priceput.
  In caz de necesitate te contactez.

49

Re: Acvariul meu

Foarte, foarte frumos!!!!
Pestii sunt superbi si dau bine rau de tot. Sa-ti traiasca!!!
Si eu sper sa nu ai nici o problema cu plantele.......
Am auzit ca mancarea de la Tetra murdareste apa. Exista niste mancaruri de la JBL pe care scrie "clear water formula". Poate e o varianta........
Eu imi hranesc pestisorii cu JBL Novo Bts for Discus pe care scrie si Clear water formula.
Ape limpezi!!!

"Rabdarea este....pasiune imblanzita."

Re: Acvariul meu

Frumos acvariul ! Felicitari !!!

51

Re: Acvariul meu

Am de la tetra momentan,pe viitor poate incerc si alte variante.

52

Re: Acvariul meu

Extrem de frumosi pestii, la fel si acvariul! Dupa parerea mea exista o singura problema: pentru mentinerea calitatii apei, intr-un acvariu cu substrat si populat cu Discusi, substratul trebuie foarte bine sifonat. Cum vei proceda?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariul meu

Ce inseamna un acvariu plantat .... foarte frumos , parca nici nu sunt aceeasi pestii care au crescut in  acvariile mele ,pot spune ca sunt mai frumosi decat parintii lor. Sa-i stapanesti sanatos , sa te bucuri de ei.

54

Re: Acvariul meu

Am sa sifonez cat se poate ,adaug la filtru extern mediu filtrant mai bun si anume siporax si restul sanatosi sa fie ca ma descurc eu cumva.
  Multumesc Ionutz pentru exemplarele trimise , ai fost peste asteptari de serios in privinta promtitudinii.

55

Re: Acvariul meu

Revin cu cateva poze, o schimbare in bine este ca HC s-a extins 100% pe suprafata destinata,nemultumit sunt ca unele plante nu sunt rosii cum vreau ,dar lucrez la asta , discusii nu am reusit sa-i conving sa manance cum trebuie.

56

Re: Acvariul meu

Asa e ,trebuie sa bag iar foarfeca in plantatie,cu gazonul e putin mai mult de migalit, dar norocul e ca se face de tuns cam la 3 saptamani.

57

Re: Acvariul meu

Revin cu cateva poze ale acvariului fara sa fi suferit schimbari majore,doar ca am scos discusii .

58

Re: Acvariul meu

O explozie de verde. M-as plimba prin "parcul" tau big_smile

Un pic departe de subiect. Imi poti arata te rog 2-3 poze cu capacul, vreau sa fac un capac si sunt in pana de idei.


Eu sunt marinar si iti urez traditionalul "Vant din pupa!" - adica sa iti mearga din plin

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

59

Re: Acvariul meu

cateva poze care sper sa te lamureasca.

Re: Acvariul meu

Bine ai venit. Foarte frumos acvariu. Felicitari.