61

Re: Acvariul meu

Multumesc. Mi-am facut acum o idee.

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

62

Re: Acvariul meu

Capacul e confectionat din glaf de fereastra pvc, acele canale ale glafurilor le-am folosit pentru tragerea firelor pentru neoane.

63

Re: Acvariul meu

Super acvariul! Sper ca din poza nr. 1, cei care au spirit de observatie, sa observe cel mai important lucru, care este determinant in calitatea plantelor tale... wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

64

Re: Acvariul meu

Super, acvariul! Sper ca din poza nr. 1, cei care au spirit de observatie, sa observe cel mai important lucru, care este determinant in calitatea plantelor tale... wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

65

Re: Acvariul meu

Salut,acum ce tipuri de neoane ai ca vad ca 2 sunt mai lungi si 2 mai scurte big_smile???

66

Re: Acvariul meu

Pop Remus A scris:

Salut,acum ce tipuri de neoane ai ca vad ca 2 sunt mai lungi si 2 mai scurte big_smile???

Si daca este vorba despre planurile diferite, in care sunt amplasate neoanele?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

67

Re: Acvariul meu

Am 4 neoane de 54w ,cele 2 din centru mai scurte sunt dennerle unul color plus si unul special plant, iar celelalte fata si spate sunt osram,unul 965 si unul 865.

68

Re: Acvariul meu

Greseala mea, am crezut ca sunt amplasate pe un semicerc si din cauza asta dau impresia ca sunt mai scurte! Scuze Remus!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

69

Re: Acvariul meu

Ok mulutmesc de raspuns, nu este nimic d-le Radu  wink

70

Re: Acvariul meu

Va salut pe toti ! cum va descurcati cu temperatura in acvarii?  eu cu greu reusesc sa o tin la un maxim de 30 grade. Plantele nu dau semne ca ar fi afectate dar sunt convins ca le-ar fi mult mai bine la un 26-27 grade.
Cateva poze cu acvariul dupa vinderea unei parti din HC si replantarea lui care sper sa reacopere din nou cat mai repede.

71

Re: Acvariul meu

Felicitari  :sok  :sok .......................foarte frumos aranjamentul  :apl  :apl  :apl  :apl  :apl

72

Re: Acvariul meu

Multumesc,m-am uitat  la acvariul tau si arata foarte bine.

73

Re: Acvariul meu

Revin cu ceva poze recente ale acvariului, gazonul nu-mi placuse cum a crescut ,asa ca l-am scos si replantat ,sper ca in curand sa invadeze suprafata destinata.

74

Re: Acvariul meu

Superb......plante sanatoase si frumoase.........un acvariu de nota maxima  :sok
Felicitari  :apl  :apl  :apl

75

Re: Acvariul meu

tonin A scris:

Revin cu ceva poze recente ale acvariului, gazonul nu-mi placuse cum a crescut ,asa ca l-am scos si replantat ,sper ca in curand sa invadeze suprafata destinata.

Eu n-am observat absenta gazonului big_smile Cum ne-ai obisnuit, plante superbe!

76

Re: Acvariul meu

Multumesc pentru aprecieri, nu sunt chiar superbe doar hranite si luminate aproape corespunzator wink

Re: Acvariul meu

Foarte frumos acvariul  :apl  plante foarte sanatoase  :fok

78

Re: Acvariul meu

Frumos acvariul, Adrian, si admir sanatatea plantelor tale... dar daca ai incerca sa le faci sa se "rusineze" putin ?

79

Re: Acvariul meu

Si mie imi plac plantele rosii dar nu stiu ce  sa fac,daca ai un secret poate mi-l divulgi.

80

Re: Acvariul meu

M-am uitat si nu am vazut la tine in acvariu hetheranthera. Se stie ca este mare consumatoare de NO3. Ai putea sa inghesui undeva cateva fire... sau poate ai un nivel prea mic de PO4.