41

Re: Inceputul

salut , eu melci asasini am aflat de la ei ca sant melci de substrat si cei de substrat nu am retinut de care au spus ca sant , asa ca ia la cautat prin acvarii ca sigur au .

Moca nu exista,  ieftin nu rezista.

42

Re: Inceputul

scuze visiniu,chiar m-am uitat in mare prin postari sa vad daca zice ceva despre EC,dar mi-a scapat.vroiam sa spun ca e posibilitatea dintre a tine plante cu CO2 si a tine si fara este data de EC  big_smile

43

Re: Inceputul

Cateva poze

44

Re: Inceputul

...

45

Re: Inceputul

19.12.2012

46

Re: Inceputul

Imi place foarte mult cum arata  :sok  :sok  :sok ....
Felicitari   :apl

47

Re: Inceputul

Usor, usor, se profileaza un.... acvariu!

48

Re: Inceputul

Multumesc!  ^:)^

Am crezut ca o sa rezist fara probleme o luna, chiar mai mult ... dar abia astept sa pun pestii  smile

M-am hotarat la Paracheirodon innesi si o pereche de Papiliochromis ramirezi.

49

Re: Inceputul

Arata bine pentru inceput.
Eu personal cred ca iti va fi greu sa pastrezi neamestecate substraturile.

50 Editat de knox38 (2012-12-19 23:32)

Re: Inceputul

Mihai la cum bate filtrul dupa ce pui pestii resturile de mancare si mizeria de la pesti o sa cam intre la greu in pestera facuta, nu ar fi fost mai bine sa lasi doar o jumatate din spray bar si sa il pui sa bata in lungul acvariului... sau e dintr-o singura bucata respectivul?

Spor in continuare.. astept cu nerabdare sa vad cum evolueaza in urmatoarele luni big_smile

Where My Shrimps At?

51

Re: Inceputul

@ Technics

Deja s-au amestecat un pic. Multumita melcilor care ara pe acolo de parca sunt la ma'sa-n batatura  tongue
Cand vreau sa ma relaxez culeg cu penseta bob cu bob  mad

@ Catalin

Am incercat cum zici tu, jetul e si mai mare cu doar o bucata de spray bar si imi facea praf partea dreapta. Acum zic eu ca e rezonabil, voi vedea.
Merci, la fel!

52

Re: Inceputul

MihaiB A scris:

Am incercat cum zici tu, jetul e si mai mare cu doar o bucata de spray bar si imi facea praf partea dreapta. Acum zic eu ca e rezonabil, voi vedea.
Merci, la fel!

Cam aceasi problema am avut si eu cu,debitul filtrului intr-un acvariu ,tot timpul imi amesteca manado-ul cu pietrisul alb....Pina cei gasesti pozitia buna la spray bar,ii o adevarata bataie de cap la separarea manado-ului fata de pietrisul alb.....
Oricum cum am mai spus mie imi place cum a iesit acest setup

53

Re: Inceputul

Evolutia:

54

Re: Inceputul

...

55

Re: Inceputul

...

56

Re: Inceputul

Superb betanul  smile

57

Re: Inceputul

Excelent si acvariul...ti-a fugit unpic manado-ul peste nisipul alb,dar arata bine si asa  :sok ....

58

Re: Inceputul

frumos,asteptam sa rezolvi si sa inceapa sa isi dea drumul si moss-ul :sok
mi se pare ca vad 2 betta,amandoi masculi?!

59

Re: Inceputul

Technics A scris:

Superb betanul  smile

Eu vroiam sa cumpar ramirezi dar cand am vazut betanul am stat pe ganduri. Prietena a inclinat balanta catre betan  smile

petre79 A scris:

Excelent si acvariul...ti-a fugit unpic manado-ul peste nisipul alb,dar arata bine si asa   ....

Multumesc! Melcii pomacea au facut ravagii, nu stiu daca asta e comportamentul lor normal dar astia ai mei jur ca sapau in substrat si faceau santuri.
Acum arata asa pentru ca am stat cateva ore bune sa mai separ volcanitul de nisipul alb.

octavian A scris:

mi se pare ca vad 2 betta,amandoi masculi?!

Nu, sunt pereche. Femela e cea din prim plan in imaginea de ansamblu.

60

Re: Inceputul

poti sa faci o poza mai de aproape la femela de beta?!pentru ca eu sunt aproape sigur ca e tot mascul,asa cum se vede din poza