81 Editat de Faye (2016-03-28 04:09)

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Eu n-am mutat ouale din bazinul in care au fost depuse. Am rupt frunzele de care erau lipite si le-am lasat sa pluteasca in maternitate. Fara albastru si fara melci. Icrele de panda au eclozat in proportie de 95%, cele de trilineatus 5%. Cred ca ceva nu e in regula cu parametrii apei pentru trilineatusi. Puii care au supravietuit sunt toti de panda. Iar de hranit, din ziua 1 le-am dat tetra discus.  big_smile
L-am inmuiat si l-am frecat intre degete pana s-a transformat intr-un norisor.
Acum, ca au mai crescut, am inceput sa le dau spirulina si artemia pe langa tetra discus.
Cat despre felul in care au murit, a fost ciudat tare. Erau bine merci, se jucau prin maternitate, iar in secunda urmatoare nu se mai puteau tine pe fund, ii ridica apa la suprafata. In 5 minute maxim erau gata.

L.E. Unde ai gasit micro viermi?

82 Editat de Ancistrus (2016-03-28 04:21)

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Micro am luat mai demult o cultura de la cineva, posibil ca gasesti si aici la vanzari. Pune anunt si la cumparare cu micro sau banana worms.

83

Re: Buna, eu sunt Pacala!

M-am executat, sefu! smile

84 Editat de vexx (2016-03-28 12:44)

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Faye A scris:

Am uitat sa ma laud! Sunt bunica! Poza nereusita cu nepoteii. Cei mari au implinit 1 luna. Nu-mi ies deloc pozele.
http://i65.tinypic.com/js0iol.jpg

Ehe daca nu ne laudam noi atunci cine ? big_smile

Sa-ti traiasca nepoteii  :apl  , sa creasca mari si cuminti  cool



P.S : E extraordinar borcanul tau , felicitari  :sok   :fok

Everyone sees what you appear to be ,only few experience who you really are

85

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Multumesc.

86

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Gata, am pus capac borcanului, atat a fost viata acestui acvariu. M-am bucurat de el fix 2 ani.

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Pai?

88

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Pai ii strangea pe scalari pe la subtiori. Am trecut la ceva mai mare 150/50/50 375 l, sticla de 15, fara intarituri, fara fund dublu. O sa deschid topic pentru el, dar deocamdata e chel, doar apa si pesti si n-am ce arata. Nu am avut timp sa-l pun la punct si tre' sa-i fac si capac.

Re: Buna, eu sunt Pacala!

:apl

90

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Faye A scris:

Gata, am pus capac borcanului, atat a fost viata acestui acvariu. M-am bucurat de el fix 2 ani.

Success cu borcanul mai mare smile

Everyone sees what you appear to be ,only few experience who you really are

91

Re: Buna, eu sunt Pacala!

Multumesc.