381

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Am sunat de 2 ori, si mi s`a dat cu respins. Si ieri si alaltaieri. Scuze, da acum am 2 joburi si uit jumatate din lucrurile pe care trebuie sa le fac. Cel mai bine trimit un mail acum si gata. Imi cer scuze pentru intarziere inca odata. Multumesc

Etiamsi omnes, sed non ego.

382

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

hard to please A scris:

Ciprian...e ceva ce n-ai facut tu? big_smile

tu ce zici...este?! smile

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

O parte din juriu au intrat in posesia premiilor, cei din afara Bucurestiului vor primi premiile in data de 23.03 , va rugam pe fiecare sa confirmati primirea premiilor. Va multumim inca o data pt participare voastra la alcatuirea acestui clasament si promitem ca in scurt timp acest clasament va fi afisat pe una din paginile siteului nostru.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

384

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Intr-adevar le-am primit azi, si vreau sa ii multumesc frumos lui Kokos si D-lui Racovita inca o data!
Pentru mine vor insemna mai mult decat niste obiecte... si vor avea un loc de cinste asa cum il merita.

Multumesc!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

385 Editat de kokos (2010-03-30 17:21)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

pelly67 A scris:

sa traiti ! ...sefu nu ne puneti si noua muritorilor o poza cu premile tongue

se pare ca nu vrea lol:lol::lol::lol:

dar se poate dezvalui............un suport pentru un nr de Cd-uri si o cana termorezistenta din inox&pvc.... inscriptionate cu sigla acvariidevis.....

...port cd-uri pt informatiile culese de pe forum wink
...cana termorezistenta pt cafea si rabdare cu ceilalti pe forum.....doar Dl Racovita este mai special...a primit cana  ca sa aiba rabdare cu mine.... lol si mi-am oprit si eu una ca sa am si eu rabdare cu el....... wink

cum am spus....ceva simbolic care sa ne aduca aminte de un topic lucrat de toata lumea de pe forum... si de un juriu imparial wink

?

386

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Au ajuns ai la mine. Tare frumos gestul. Intradevar, ceva simbolic dar cu alta valoare;)

Etiamsi omnes, sed non ego.

387 Editat de kokos (2010-03-30 18:58)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

mi-au murit doi din regii apelor dulci.....vinovat????? e si doar eu...am sa beau o tuica fiarta din cana termorezistenta in cinstea lor......si restul din vina o au cei de la C........s, dar nu le port pica pentru ca suntem in saptamana patimilor

?

388

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Imi pare nespus de rau.... sincer...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kokos, da-mi voie sa fac o gluma nesarata, pt ca simt ca ti-am ramas oarecum datoare...erau cei alb cu negru ? tongue

PS imi pare rau...pe bune!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

390

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

hard to please A scris:

kokos, da-mi voie sa fac o gluma nesarata, pt ca simt ca ti-am ramas oarecum datoare...erau cei alb cu negru ? tongue

PS imi pare rau...pe bune!

lol:lol::lol::lol: alb-negru...mi-au ramas inca doi...mai vrei? smile

este vina mea....mi-a spus Florin sa am grija de unde...cum...cand....sa cumpar pesti...si sa-l anunt sa-i vada....iar eu cucu, am facut de capul meu....acum tot acvariul este in tratament.....asa-i cand iti bagi mana unde nu te pricepi.....iar magazinul de unde i-am cumparat nu face decat sa-si vada profitabila afacerea.... => vina este 99.99% a mea prin prizma faptului ca am fost avertizat in repetate randuri sa nu fac o astfel de greseala..... si restul de 0.01% prin aceasi prizma a magazinului.....

de la eveniment pt mine magazinele de acvaristica din Romania sunt INCHISE.....iar eu imi voi exercita talentul doar acolo unde ma pricep.....si poate sa sara tot forumul in capul meu....care-ti este satisfactia....unde-i munca ta.....etc...etc...etc.... toti cei inteligenti vor intelege...

in rest...pesti sanatosi TUTUROR!!!!!!

?

391

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Rest in Peace !
Riposa in Pace !
安息 !
anapayetai en eirini !
Descanse em paz !
Ruhe in Frieden ! Eu nu mai intru in petshopuri, nu mai am pentru ce, tot ce am nevoie gasesc la nevertebrate. Iar daca vreau o planta mai speciala sau un peste, prefer sa cumpar de la un alt acvarist.

392

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Cadoul chiar m-a surprins nea` Kokos! Cana aceea e foarte practica, deci un cadou mai mult decat simbolic.
Multumesc frumos pentru gest, dar si domnului Florin pentru deplasare!

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

393

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

cam tarziu dar asta e " am primit si eu coletul , multumesc celor ce au luat aceasta initiativa
ce de cafea o sa mai vada cana aia cand o sa fiu la pescuit in inima deltei. lol:lol:

394

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

costi8 A scris:

cam tarziu dar asta e " am primit si eu coletul , multumesc celor ce au luat aceasta initiativa
ce de cafea o sa mai vada cana aia cand o sa fiu la pescuit in inima deltei. lol:lol:

lol fir intins

?

395

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

niste poze cu pesti frumosi mai vedem aici?

?

396

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

acvariidevis A scris:

O parte din juriu au intrat in posesia premiilor, cei din afara Bucurestiului vor primi premiile in data de 23.03 , va rugam pe fiecare sa confirmati primirea premiilor. Va multumim inca o data pt participare voastra la alcatuirea acestui clasament si promitem ca in scurt timp acest clasament va fi afisat pe una din paginile siteului nostru.

remind......poate cu niste poze misto..... :noroc  :noroc  :noroc

....moderatoriiiiiii...mai cu talent baieti..... :apl  :apl  :apl  :noroc  :noroc  :noroc

?

397

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

la 10.000 de afisari  :noroc  :noroc  :noroc ....astept un premiu  lol  lol  lol

:-  :-  :-

?

398 Editat de kokos (2010-09-08 15:28)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

:ang

?

399

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Desi topicul pare incheiat, propun si eu un peste (cum zicea alt coleg, ce e al meu , e cel mai frumos big_smile). Rainbow Shark

400

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

:sok