41

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

rtklancelot A scris:

2 ...nu dati cu pietre.....urc doar 3 poze.....apoi puteti da cu pietre

cu cat mai multe cu atat mai bine.... sa munceasca si viitorul juriu..... lol

?

42 Editat de rtklancelot (2010-02-14 23:57)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

si ceva rosu sa nu fiu deochiat ....

dupa ce se termina cu acest top...voi initializat si eu un top 10 betta big_smile sa vedem ce iese

acum nu vreau sa stresez juriul

calitatile unui acvarist....rabdare si spirit de observatie

43

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

aqua A scris:
maranu A scris:

blue tang

scuza-ma...blue tang e luat smile
nu accept sa se bage alte subspecii ...peste diferit vrea eu sa fie smile

aqua e ok sa fie si alte subspecii....sa se poata alege dintr-o paleta mai mare....

eu am zis reddiscus.....dar poate apare un coleg cu heckel sau white discus etc......si al meu sa nu apara in topul final......dar mereu imi va ramane in suflet....

te rog mult sa intelegi.......

?

44

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Cezara A scris:

Ar fii o idee sa asteptam sa posteze mai multa lume, si dupa sa incepem sa votam, ca la sfarsit sa facem o "centralizare" a voturilor. Ce formal a sunat:D

bravo, o sa asteptam si dupa centralizare sa se faca topul....

cezara> pt a simplifica am scris mai sus o modalitate de vot care rezulta dintr-un juriu a 3 pers..... alfel vor fi discutii peste discutii si am propus:

- adminul pt ca are experienta necesara
- unul din castigatorii concursului de acvarii fiindca premiul 1 il califica ca fiind acvarist
- si o doamna sau domnisoara de pe forum pt ca fetele au un simt estetic si o sensibilitate mai aparte.

sper sa fiu si in asentimentul tuturor.......

?

45

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

dk e vot inseamna ca toata lumea are aceleasi drepturi, nu?
asa se practica in toate tarile civilizate,nu?
poate in tarile din africa voteaza conducatorul tribului si cativa copii de la GAZ!!!!
(GOSPODARIE AGROZOOTEHNICA)

46

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kompan> mai bine ai veni cu niste propuneri.......cat despre vot....majoritatea va decide....vezi ca si la vot acvarii ai nevoie de 100mesaje+acceptul adminului......

?

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

sa pierdut ideea principala.....eu unu consider ca acest topic in aceasta seara ma facut un pic mai smile happy .....TOTi pesti prezentati sunt extraordinari si asta conteaza.....oricum eu am topul meu si asta conteaza...acum ca daca un peste iese pe 5 in loc de 3 ...uau si ce ? se dau premii ? propun sa mancam cel mai frumos peste....scuzati ironia.....

treaba cu votul si tarile civilizate e un VIS.....sa fim seriosi..."daca votul putea sa schimbe ceva era declarat ilegal "...uitate pe cine poti vota.....anumite persoane , "bine alese" pt a reprezenta interesele tari "civilizata"  .Ideea lu kokos simplifica lucrurile....si daca credeam vreun pic ca sar face "manevre" intrun top fara premii nu as sta sa scriu pe un astfel de forum....:))

eu ma bucur ca am propus pestele care imi place mie...si poate cativa care il vad ...vor zice ...da uite un peste frumos....

calitatile unui acvarist....rabdare si spirit de observatie

48

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

nr 1 Din partea mea

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

49 Editat de kokos (2010-02-15 00:35)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

rtklancelot> de 100000000000 bravo....asta e ideea.......am cautat pe net si nu exista topul acesta...... si noi cei de pe acest forum avem ocazia sa-l facem......hai sa o facem cu stil, fara contraziceri............

.......please, please, please

?

50

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

BuBu A scris:

nr 1 Din partea mea

"jucatorul" asta e pe teren.....altul te rog.......

?

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

votez cu NEMO si mai ales cu LIONFISH big_smile (ca am voie sa votez de 2 ori lol:lol::lol: )

52

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

cand te apuci si tu de reprodus astfel de exemplare?

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

daca dau acvariul de endleri cred ca peste maxim o luna am clownfish la reprodus big_smile (asta daca intrebarea imi era adresata daca nu scuze tongue)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

eu o sa propun 2 de apa sarata, desi unul a fost propus de mai multe ori dar nu ma pot abtine

lion fish

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

55

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

betta e splendid!
acum ar trebui sa voteze si  o domnisoara,nu?

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Wartskin Angler Antennarius maculatus

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Manutze.....cel mai "scump" peste lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

58

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

acvariidevis A scris:

Wartskin Angler Antennarius maculatus

doamne am trait si clipa asta ...sa-l prind pe admin in offside....este topul celor mai frumosi nu topul celor mai ciudati....... cu asta cred ca trebuie sa-mi rotesti bonsaiul cu 180 grade......fabian asti cu mine???? lol

va rog, va rog.... o secunda, o secunda, sa savurez momentul......

?

59

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

eu zic ca orice peste e ciudat in felul lui. uita-te atent la lion fish si la un pastrav big_smile    o sa vezi diferenta si la ce culori are acest peste mie chiar imi place smile

60

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Cu permisiunea voastra vin si eu cu un nr1