Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Clasamentu ar putea sa arate asa:
                                     Apa dulce                                  Apa sarata
Proba Costumului.... |   ..........                                  |   .........
Proba Rochieie........  |   .......
etc.....

Fiecare isi spune parerea si la sfarsit se numara voturile.

82

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

nikool_213 A scris:

Clasamentu ar putea sa arate asa:
                                     Apa dulce                                  Apa sarata
Proba Costumului.... |   ..........                                  |   .........
Proba Rochieie........  |   .......
etc.....

Fiecare isi spune parerea si la sfarsit se numara voturile.

ok este o parere...hai sa vedem ce zic si restul... ok?

?

83

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

La sectiunea apa dulce, rochite, indraznesc si eu sa inscriu Carasul Auriu Voalat, Callico Ryukin, proprietate personala.

Stiu ca pe net sunt poze mai reusite cu voalati, dar nu ma stiu cu drepturile de autor....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

84

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Ca sa intaresc faptul ca si caraseii meritau mentionati la apa dulce, mai pun una.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

85

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

in cazul in care asa se va desfasura.....sa fie si neonul voalat in concurs....ca new entry!

?

86

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Pai...
fiecare propune ce i se pare lui frumos, nu?
Eu asa am inteles: "Cei mai frumosi pesti din lume...Top 10"
(Off topic: Fiind indivizi diferiti percepem diferit lucrurile, vorbesc in modul general. Am o sora, dar nu avem aceleasi pareri.)

Oricum, era mare pacat sa nu fi adaugat si neonii voalati.
Pana la urma sunt pesti. Nu? lol

Unii mai comuni, altii mai exotici...
(fara nicio aluzie la colegul nostru de forum big_smile)

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

87

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

jale-belea!!!

asa-mi trebuie daca am deschis un topic unde-s toate parerile diferite..... lol

eu zic sa punem pestii pe care-i gasim furmosi dupa care juriul n-are decat sa-si bata capul......sa puna mana la munca si sah sah descurcah........ lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Luciaaaaaaaa> ce ai cu neoni? ...sunt superbi big_smile .....  o sa fie greu, greu, greu.........dar din cauza asta o sa fie si ffff antrenant......

?

88

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

nu uitati de betta!

89

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kokos A scris:

jale-belea!!!



Luciaaaaaaaa> ce ai cu neoni? ...sunt superbi big_smile .....  o sa fie greu, greu, greu.........dar din cauza asta o sa fie si ffff antrenant......

Nu am nimic!
Chiar sincer am zis ca meritau pomeniti.
Daca se intelege gresit, imi cer scuze!

Mie-mi plac toti pestii, doar ca fac si eu favoritisme, ca tot omu'....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

90 Editat de Avatar (2010-02-15 19:57)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Nu cred ca-ti plac toti pestii !!! Daca spui asta inseamna ca nu te-ai uitat la topul celor mai urati pesti ! lol

P.S: sau te refereai la toti pestii din acest topic ?

91 Editat de Lucia (2010-02-15 20:14)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Avatar A scris:

Nu cred ca-ti plac toti pestii !!! Daca spui asta inseamna ca nu te-ai uitat la topul celor mai urati pesti ! lol

P.S: sau te refereai la toti pestii din acest topic ?

Nu m-am uitat la top 10 urati, e adevarat!.... Pentru ca: ce nu stiu nu ma afecteaza! lol
lol lol lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

92

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

noi facem aici discutie, dar totusi, care voteaza? Candidati sunt destui, are juriul de unde alege, dar cine e in juriu, ca abia astept sa vad ce iese:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

93 Editat de aqua (2010-02-15 21:11)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

vreau ca toti membri sa puna doar doua poze,una cu ce considera el ca e frumos de apa sarata si la fel de apa dulce
nu se accepta subspecii!!doar specii
la sfarsit vom decide care e cel mai frumos smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Si eu sunt nerabdatoare ......... am tot asteptat am dat si idei orice numai sa fie gata mai repede ca nu mai am rabdare .........dar se pare ca mai dureaza.......:P Daca e buna ideea mea si nu are nimeni obiectii hai sa vedem cine stabileste juriul si sa ne apucam de treaba........:):):)

95 Editat de nikool_213 (2010-02-15 20:50)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Ar fi frumos un concurs dar si asa fara concurs si e greu da pai la concurs o sa fie si mai dificil.Cred eu ca o sa dureze foarte mult dar daca sunt si restu deacord ok eu ma bag numai ca am o intrebare daca mai multe persoane propun acelasi peste cine castiga......? Si ce anume?

96

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

eu nu cred ca ar trebui sa fie un concurs cu premii.. totul a inceput mai mult statistic, si cred ca fiecare a intrat pe topic pt a descoperi pesti frumosi.. nu pt a castiga ceva..

97

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

dap, castigul este al tuturor, vom avea propriu top cu cei mai frumosi pesti, si uite asa mai vedem si noi cate ceva nou, eu cel putin nu`i stiam pe toti de pe aici.

Etiamsi omnes, sed non ego.

98

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

normal smile
facem acest topic ca sa mai vedem frumuseti de pesti smile
acuma na repede sa castigam la orice cate ceva ? cine e de acord cu ideea mea de mai jos ? smile   

aqua A scris:

vreau ca toti membri sa puna doar doua poze,una cu ce considera el ca e frumos de apa sarata si la fel de apa dulce
nu se accepta subspecii!!doar specii
la sfarsit vom decide care e cel mai frumos smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

99

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Oohoohoo , da mare taraboi ati iscat aici.
Profani primiti???.......
Consider ca da si vin si eu cu o umila propunere de apa dulce desi habar nu am cum se numeste pestisorul acesta ( si nimic altceva despre el ) dar il am si este extrem de interesant. As vrea si o pereche pentru el dar nu am gasit inca.

Cei mai aprigi dusmani ai nostri suntem noi insine.

100

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Scuzati calitatea pozelor dar..........v-am zis ca sunt profan

Cei mai aprigi dusmani ai nostri suntem noi insine.