81 Editat de Avatar (2010-05-12 22:55)

Re: Plantat 320l

Narcis e cautat prin INTERPOL pentru acvarii care taie rasuflarea privitorilor, e criminal in serie, s-a pus recompensa pe capul lui de un milion de euro.

p.s: acum vine razvan si zice: "pe bune???"

82

Re: Plantat 320l

Avatar A scris:

Narcis e cautat prin INTERPOL pentru acvarii care taie rasuflarea privitorilor, e criminal in serie, s-a pus recompensa pe capul lui de un milion de euro.

p.s: acum vine razvan si zice: "pe bune???"

pss: si inca vreo 2 smile

83

Re: Plantat 320l

pelly67 A scris:
narcis.b A scris:
pelly67 A scris:

Mai Narcis esti criminal!...iar dau cu distonocalm smile
rog administratorul sa-i cenzureze postarile tongue:P:P:P

Poate e pe gustul tau Paul,poate nu reusesc sa ating toate gusturile,important e ca eu ma simt bine privindu-l si ma bucur ca si tie iti place..si poate mai sunt

am 3 poze salvate ,maine le pun background pe toate calculatoarele de la serviciu!

poate te trezesti cu politia pe cap pentru dpreturile de autor lol:lol::lol::lol::lol::lol:

84

Re: Plantat 320l

coco A scris:
pelly67 A scris:
narcis.b A scris:

Poate e pe gustul tau Paul,poate nu reusesc sa ating toate gusturile,important e ca eu ma simt bine privindu-l si ma bucur ca si tie iti place..si poate mai sunt

am 3 poze salvate ,maine le pun background pe toate calculatoarele de la serviciu!

poate te trezesti cu politia pe cap pentru dpreturile de autor lol:lol::lol::lol::lol::lol:

ii dorim succesuri...ca tot este concetatean cu d-soara!

85

Re: Plantat 320l

Avatar A scris:

Narcis e cautat prin INTERPOL pentru acvarii care taie rasuflarea privitorilor, e criminal in serie, s-a pus recompensa pe capul lui de un milion de euro.

p.s: acum vine razvan si zice: "pe bune???"

Facem bara bara,iti dau capu` da dai juma de tona de coco?  lol desi dupa parerea mea...asi mai taia cativa de zero ca tare is multi,freo 3,4...  lol

86

Re: Plantat 320l

Daca-mi dai capu' ...dejaba banii tongue

87

Re: Plantat 320l

Ce sa le fac? Cesc plantele ca vor ele,se si aseaza frumos... e vina lor,eu sunt doar frizerul...le mai tund,mai fac o carare,un bigudiu....rutina destul de necalificata...deci ele sunt vinovate!:lol:

88

Re: Plantat 320l

Super acvariu,felicitari se vede ca este un setup sanatos.Sa te bucuri de el.

89

Re: Plantat 320l

Remusica A scris:

Super acvariu,felicitari se vede ca este un setup sanatos.Sa te bucuri de el.

Gresit ,e un setup de "poza",foarte frumos dealtfel,dar cu probleme de circulatie a apei...Genul de setup de care te bucuri scurt timp pentru ca nu mai astepti nici o evolutie de la el,fiind aproape de limita,una din greseli facata esta ca m-am axat foarte mult pe dezvoltarea rapida a Parvulei,mult prea rapida ca m-a dat gata si mi-a stricat un pic socotelile.Drept urmare l-am "sfaramat" dupa o evolutie a resetupului de 2 saptamani smile Asta e problema mea,ma plictisesc repede!

90

Re: Plantat 320l

Pacat in poza arata superb,Poate la reamenajarea noului setup iti mai raman cateva firicele din fiecare planta care le ai tu pe acolo sa imi trimiti si mie.(binenteles contra cost )

91

Re: Plantat 320l

Si dupa cum spuneam am incheiat cu acest layout care chiar mi-a placut foarte mult,dar evolutia mult prea mare a Parvulei m-a facut sa renunt la el,a m incercat usor sa o raresc,imposibil! se smulgea cu totul,iar o replantare ar fi dezechilibrat ritmul de evolutie...
Deci un nou inceput,mai de vara,fara "piese grele" si fara sa ma tina zilnic 3 ore cu mana in apa smile
http://img176.imageshack.us/img176/5633/snc00246.jpg


Nu stiu daca va ramane asa dar oricum pe aproape .Nu stiu ce sa aleg ca obiectiv tinta,o planta o buturuga...Eh ,dupa cum am bagat coasa in plante si dupa cat de mici au ramas,mai e destul pana acolo,da poate primesc idei de la voi smile Poza cam obosita facuta cu telefonul ca m-au lastat de tot accumulatorii smile (deh,dupa o varsta te astepti la orice! smile )

92

Re: Plantat 320l

ceva nature style.. ?
mai multe lemne, mai putine plante, mai putin de munca?

93

Re: Plantat 320l

narcis.b A scris:

Si dupa cum spuneam am incheiat cu acest layout care chiar mi-a placut foarte mult,dar evolutia mult prea mare a Parvulei m-a facut sa renunt la el,a m incercat usor sa o raresc,imposibil! se smulgea cu totul,iar o replantare ar fi dezechilibrat ritmul de evolutie...
Deci un nou inceput,mai de vara,fara "piese grele" si fara sa ma tina zilnic 3 ore cu mana in apa smile
http://img176.imageshack.us/img176/5633/snc00246.jpg
Nu stiu daca va ramane asa dar oricum pe aproape .Nu stiu ce sa aleg ca obiectiv tinta,o planta o buturuga...Eh ,dupa cum am bagat coasa in plante si dupa cat de mici au ramas,mai e destul pana acolo,da poate primesc idei de la voi smile Poza cam obosita facuta cu telefonul ca m-au lastat de tot accumulatorii smile (deh,dupa o varsta te astepti la orice! smile )

Mai Narcis...tu si din galeata poti sa le dai drumu' ca tot de vis iese! Si tuns si netuns, si cu pietre si cu craci aruncate la zapaceala si scoti mereu minuni din maneca!...nu iti mai ramane decat stilul retro, adica un borcan de 10 kile smile...insa pun pariu ca si cu ala vei castiga locul 1!

94 Editat de narcis.b (2010-06-01 15:16)

Re: Plantat 320l

Nu cred Merlin,de obicei nu-mi ajunge spatiul pt plante si cum sunt inebunit dupa gazoane,nu ma incumet sa-l umplu de buturugi.O singura data am reusit un "nature" pur,si am realizat ca e foarte frumos,dar nu la mine,intr-o poza pe net sigur mi-ar fi placut,acasa vazut zilnic ma indispunea rau,avea un imens buchet de criptocorina wendti green,atat de mare ca echinodorusii parea mici pe langa,glosso,pogostemon h. si rotala wilichi pe langa multe buturugi deosebite....pacat ca foto de la el s-au dus odata cu hardul bulit acum aproape 2 ani.
Sunt foarte multe setupurile ce le vad in poze pe net si imi plac la nebunie dar stiu sigur ca pe marea lor majoritate nu le-as vrea pe viu in casa.Poate daca asi avea o sala precum Amano cu multe acvarii,mda atunci sigur asi incerca ...
Paul dupa cum ziceam peisagistica acvariilor mele cade pe gustul tau,nu pot atinge toate gusturile,am vazut pe aici multe acvarii cu tendinta" nature deutch" ,probabil pe acei admiratori nu pot sa-i ating,normal ca fiecare ne facem acvariile cum ne place .Sincer imi place sa decorez acvariul,daca s-ar putea asi face saptamanal alt setup...da nu se poate...

95 Editat de Baracuda (2010-06-01 15:30)

Re: Plantat 320l

Daca ai imginatie (si din minunatiile astea se vede ca ai prea multa...) inchipuie-ti ca sint in fata casei tale, pe trotuar, imi scot palaria si o trintesc de asfalt!!! lol Dom'le Narcis, minunat! Ma ai pe constiinta, citeva zile voi umbla vinat/macinat de invidie! lol Toata admiratia!!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

96

Re: Plantat 320l

domnule narcis esti fantastic in ceace creezi vad ca esti din constanta ma poti ajuta si me mine sa creez asa ceva lsi la mine acasa te rog si de saptamana viitoare o luam de la zero cumparam tot ceace ziceti dumneavoastra ca este nevoie. cu respect

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

97

Re: Plantat 320l

bine bine.. am inteles.. smile
era o sugestie.. eu numai dastea iti dau.. ca astea imi plac mie biotop si nature..
daca tot iti place gazonu.. uite o sugestie.. UG. tongue

98 Editat de narcis.b (2010-06-01 17:28)

Re: Plantat 320l

smile mda Merlin stiu bine ce iti place! Nu imi place Utricularia.Am avut gazon cu ea si nu imi place,in primul rand,daca o plantezi in fata unghiul frunzelur e de asa maniera,indreptat spre lumina,incat se vede destul de neplacut,apoi, daca i merge bine se misca foarte repede ,acopera mai tot in cale,si cand nu mai are loc se "calareste" ca proasta.Dupa ce am vazut acea foto din 2005 parca a lui Knott celebra dealtfel, cu UG urcata pe bolovani, http://www.pbase.com/plantella/hc60 ,sincer mi-a luat mintile,am facut tot posibilul sa dau de aceasta planta,prima oara am pierdut-o,a doua oara m-a surprins cat de repede s-a miscat,atat de repede ca nici nu m-am putut bucura de ea,s-a "calarit" de m-au luat toti dracii! Daca vezi Knott a pus-o pe fundal unghiul de inclinare a frunzei era in favoarea privitorului,pe cand la mine dimpotriva ,trebuia sa te uiti la ea din lateralul acvariului sa te bucuri de ea.Asa ca dupa mine cele mai frumoase gazoane sunt cu Parvula si/sau HC

99

Re: Plantat 320l

Cand vrei tu miruna ,cu mare placere,iti trimit pm cu nr de tel

100

Re: Plantat 320l

Radu ,m-ai surprins,placut evident smile ,n-am crezut ca iti plac acest gen de setupuri smile
Multumesc la toti.Si eu care credeam ca veti sarii cu gura ,in ideea ca prin comparatie cu celalat asta de acum e chiar o gluma smile Eh,am scapat basma curata smile