121 Editat de merlin21 (2010-06-23 21:07)

Re: Plantat 320l

direct harem ai acolo.. smile)

ps.. mama frate acum am vazut.. ce reputatie am..

Re: Plantat 320l

Superb acvariu, Narcis!!! Wowwwww!!! Minunat, felicitari pentru bun gust!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

123

Re: Plantat 320l

@htp: tu ai face bine sa ajungi sa iei pestii, nu sa pierzi timpul pe forum.  :frogp   lol  :pp

124

Re: Plantat 320l

merlin21 A scris:

direct harem ai acolo.. smile)

ps.. mama frate acum am vazut.. ce reputatie am..


Concluzia: cand nu ai CO2, da cu minus. smile))

125 Editat de merlin21 (2010-06-23 21:42)

Re: Plantat 320l

ce sa ii faci.. invidia asta  :-
in curand o sa fiu eu bad boy nu kokos..

narcis, credeam ca esti oleaca mai "juvenil".. acum inteleg de unde atata stiinta  ^:)^

126

Re: Plantat 320l

Aoleo merlin, ce-ai facut ?  :-O  a innebunit lumea ma. Te scot eu cu bogdan din groapa indata  :sok

127 Editat de narcis.b (2010-06-23 22:49)

Re: Plantat 320l

Jinduiti la titlul lui kokos?  lol
Facem schimb merlin? :apl varsta contra ...tot bagajul de cunostinte  :pp
Multumesc mult hard to please pentru aprecieri...fac si eu ce pot...dar se pare ca nu e suficient...asa zic "greii" de la AAC  lol
E bine ca voua aici pe forum va place

128

Re: Plantat 320l

narcis.b A scris:

Jinduiti la titlul lui kokos?  lol
Facem schimb merlin? :apl varsta contra ...tot bagajul de cunostinte  :pp
Multumesc mult hard to please pentru aprecieri...fac si eu ce pot...dar se pare ca nu e suficient...asa zic "greii" de la AAC  lol
E bine ca voua aici pe forum va place

Frate numai ca ai fost acolo și este ceva! Sunt acvarii acolo expuse de vorbești singur 5 zile!
Ai făcut o treaba excelenta!  :apl

129

Re: Plantat 320l

Avatar A scris:

Aoleo merlin, ce-ai facut ?  :-O  a innebunit lumea ma. Te scot eu cu bogdan din groapa indata  :sok

Si cu +2 de la mine ai ajuns la 0. Acum tre sa lupti ca sa cresti.  lol   :noroc

130

Re: Plantat 320l

de la nasu mare +1  :sok

131 Editat de merlin21 (2010-06-23 23:30)

Re: Plantat 320l

va multumesc..
dar cum scrie pe aparatele "tehnice" ale bravei armate romane.. "atentie! dusmanul asculta!"

Narcis, nu facem schimbul..  :hug
Trebuie sa vad si eu odata acvariile alea "fruntase".. mie imi tot da ca sunt prea multi useri si sa mai astept..
Imi cer scuze daca te-am indispus cu observatia mea, dar eu chiar am fost mirat.. ai spiritul unui om mai tanar... fata de mine care desi sunt nu ma simt asa..
Oricum pt mine s-au clarificat cateva aspecte: de unde atatea cunostinte si de ce olandeze..
Ce nu inteleg.. de ce merge doar un singur acvariu..

Dane, ma bucur ca ardealul e cu mine.. dupa cum am vorbit si cu bogdan aseara.. sunt si eu jumate.. ardealean..

L.E. ce v-am zis eu de dusman..  :sevil  cand am intrat aveam +2, acum am iar 0..

132

Re: Plantat 320l

Ardealul e cu toti, mai putin cu ....Sudul  :smoke  :noroc

Esti baiat de treaba, nu stiu cine iti poarta pica si de ce....el/ea stie !

133 Editat de robertino (2010-06-24 00:14)

Re: Plantat 320l

Ar trebui facut public de catre un admin identitatea celui care ii tot da minus. wink

134

Re: Plantat 320l

Merlin ,imi doresc din tot sufletul sa raman tanar,fac tot ce pot sa nu par o piesa de casare  lol ,uneori chiar imi reuseste  lol Si fara grija,nu m-ai indispus,nu ascund varsta,e trecuta in prezentare  lol .Anturajul meu,multi prieteni sunt aproape de varsta ta...si ma incadrez in peisaj (sper eu  :-  )
M-am prezentat cu un sigur acvariu pentru ca astuia i-am dat cei mai multi sorti de izbanda lol
Paul...nu stiu daca ai dreptate...tu ai asa un stil ,cum sa zic ,pozitiv, incat nici nu ma gandeam sa nu ai o vorba buna  :noroc  Daca am face o speculatie,sa zicem ca cineva ar trebui sa fie,onorific, tatal acestui forum ,cu siguranta tu ai fi cel desemnat...asa cum evident ,asemeni onorific,mama ar fifara gresala Lucia !
    ...personal nu am folosit  acele manute,desconsider existenta lor cat si capacitatea de a desemna laitmotivul existentei lor ...nici macar in gluma  :-O

135 Editat de merlin21 (2010-06-24 02:44)

Re: Plantat 320l

narcis, fi fara grija, te incadrezi perfect.. eu unul as fi putut sa jur ca nu ai mai mult de 32..
sper ca macar, cand voi ajunge la varsta ta de acum, sa am acealasi realizari..
maine vin doamnele, nu?  big_smile

eu propun sa il votam toti pe paul ca sa castige si sa vedem si noi o poza cu el tongue

136

Re: Plantat 320l

acum am vazut si eu acvariile..
narcis.. ai capatat experienta de acum.. macranda no more..
pe cateva din ele le stiam de ceva timp.. deci e bine ca macar umblu pe unde trebuie..
acum, narcis, solutia ca sa mai urci in top, este simpla.. nature aqauarium, am vazut ca asta e la moda, asta le place, asta puncteaza.. as minti sa zic ca nu am si eu aceasi optica.. deci narcis apuca-te de adumat mossuri..  :apl

137

Re: Plantat 320l

Merlin,stiu eu un colectionar de mossuri  :apl  nu-mi fac probleme :sok ...Pe langa asta...trebuie sa-mi placa si mie...aici e buba! Clar este ca in conditia actuala sunt catalogat oribil de slab...trebui sa incerc sa schimb un pic optica,da pana la anul tot fac un "full olandez"sa ma simt bine...si abia apui ma apuc de unul "searbad"pt "ei".Mai ramane sa vad rezultatul de la IAPLC,asta vine abia la sfarsitul lui Iulie...daca si acolo e la fel de oribil situat...ma apuc de cultivat castraveciori,pastarnac... lol
Mda stiu ca si tie tot asta iti place...esti agent infiltrat de al lor!  :pp  lol
Psssssstttt! nu mai striga in gura mare propunerea cu Paul,ca poate ne aude!si nu mai participa! Asta trebuie sa fie un "tabu"strict intre noi ceilalti....dealtfel sunt convins ca va avea un loc fruntas chiar fara sa "punem mama de la mana" !
Hehehe de pe acum ma distreza gandul, ca e muuuult mai mosulica ca mine!  :apl  :pp  lol  :-  :noroc
Mda! Au sosit "doamnele" ...au deja un loc fruntas in acvariu!Pe langa cele asteptate a mai aparut si o Amania Senegalensis! :sok

138

Re: Plantat 320l

Mancava-și pălăria voastră de peloponezi! ...la ce concurs sa mai particip frate ca nu vedeți ce ceata este afara!...și mereu din ceata apare jr. care zice...ai 10 roni?...ai 20 roni?...ai 30 roni?...și la sfârșitul zilei s-a mai dus un perete de acvariu și un peste  lol  lol  lol  lol
Narcis fratele meu, nu sunt foarte mult mai moșulică, doar 2 primăveri peste  :frogp dar se simte când ploua si toamna  lol  lol  lol
Poze cu mine? am in toate ipostazele posibile....cum doriți?  lol  lol  lol

139 Editat de narcis.b (2010-06-24 14:57)

Re: Plantat 320l

Stiu Paul...`67...bun an! Aproape la fel de bun ca `69 ! lol  :apl  :pp
Io zic sa nu le dai nimic! Renunta la orice plata! si gata acvariul...sa nu se crape il pui peste maldarul de facturi neplatite ! :sok  :noroc
L.E. aaaaazici ca dai si nuduri?  :-O

140

Re: Plantat 320l

Alea din furtuna de nisip Paul ! big_smile