41

Re: gris

polar bear A scris:

acvariul este intr-o stare proaste(adica,pestii din el),am pus un incalzitor de 50 w in acvariu dar nu stiu de ce ndar nu a mai incalzit.imposibis sa se fi ars!nu stiu ce are,si acum temp a scazut de la 25 la 23!hoplo-ul meu s-a prins intre filtru si sticla si aproape ca s-a innecat sad .acum eu il duc din cand in cand sa i-a aer dar,vad ca,nu prea stiu cum sa explic,parca naparleste.

In ce zona stai ? ca sa te indrum de unde iti poti lua incalzitor si nu mai astepta sa treaca prea mult timp, vorba colegilor "s-ar putea sa ramai fara pesti" si cred ca nu vrei asta. Ia-ti un incalzitor de 75W sau unul de 100W mai bine ca sa nu ai probleme.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

42

Re: gris

ramirezii mei nu suporta caldura deloc, fetita s-a innegrit si baiatul incepe si el, dar ea arata groaznic. stau ascunsi printre frunze.. sper sa supravietuiasca perioadei tropicale...

cam cat mai costa un incalzitor zilele astea? ultima data cand m-am uitat eu era peste 70 de lei.. de ce toate articolele indispensabile costa asa mult? roll

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

43

Re: gris

Sau poti sa apelezi la "Pepika" este magazin online cu livrare la domiciliu si au preturi rezonabile:
http://www.pepika.ro/produse/21-acvaris … 100-w.html wink

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

44

Re: gris

allexya A scris:

cam cat mai costa un incalzitor zilele astea? ultima data cand m-am uitat eu era peste 70 de lei.. de ce toate articolele indispensabile costa asa mult? roll

Nu sti unde sa te uiti....tocmai am postat un link catre produs.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

45

Re: gris

eu sunt maniaca cu magazinele, prefer sa le iau de acolo ca sa il vad, sa il simt na prostii d-astea lol iar in magazine preturile sunt infioratoare. sub 70 d elei nu am gasit.
inca ma inchin cand ma uit la linkul tau, cred ca imi iau si eu unul lol k am de 50W si nu ar strica

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

46

Re: gris

allexya A scris:

eu sunt maniaca cu magazinele, prefer sa le iau de acolo ca sa il vad, sa il simt na prostii d-astea lol iar in magazine preturile sunt infioratoare. sub 70 d elei nu am gasit.
inca ma inchin cand ma uit la linkul tau, cred ca imi iau si eu unul lol k am de 50W si nu ar strica

Apropos daca citesti cu atentie cei de la "Pepika" sunt mai maleabili iti dau posibilitatea sa te duci sa-ti iei marfa de la sediul lor, sunt in zona biserica Armeneasca:

Str. Armeneasca, nr. 18, demisol, sect 2, Bucuresti, CP 021045
Accesul se face prin Str. Rafael Sanzio, intrare prin curte,

cu telefon in prealabil:

Office:

Telefon fix: 021 210 99 19
Fax: 021 211 04 09
Telefoane mobile: 0730 08 71 33
Email: magazin@pepika.ro

Bafta!

PS: am luat si eu ceva de la ei si sunt super baietii....

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

47

Re: gris

am vazut ca ma lasa sa le ridic, mult mai bine. pai daca ii recomanzi o sa imi iau si eu cate ceva de pe acolo ca mai aveam nevoie de diverse.
priza aici e 22 de lei. scump domne scump... lol e clar ma duc la cumparaturi azi.
aaa sa imi tii pumnii, daca imi iese astazi ceva o sa iau filtru extern big_smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

48 Editat de Andi66 (2010-05-18 12:38)

Re: gris

allexya A scris:

am vazut ca ma lasa sa le ridic, mult mai bine. pai daca ii recomanzi o sa imi iau si eu cate ceva de pe acolo ca mai aveam nevoie de diverse.
priza aici e 22 de lei. scump domne scump... lol e clar ma duc la cumparaturi azi.
aaa sa imi tii pumnii, daca imi iese astazi ceva o sa iau filtru extern big_smile

Ar fi super si eu imi doresc de mult un filtru extern, un acvariu mai mare si multe altele.
Sa revenim, iti tin pumnii, sa ai bafta sa-ti iasa ce ti-ai propus.....cat despre preturi sunt comparabile, unele sunt mai mari, altele ok, ca peste tot. In multimea asta de magazine poti alege, in functie de ce vrei, de cat vrei sa cheltuiesti, de posibilitati, de comoditate, calitate etc.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

49

Re: gris

Tre sa fim recunoscatori ca stam in Bucuresti, altii nu pot sa ia nici medicamente pentru pesti ca nu gasesc, nu mai discut de plante sau pesti mai "fancy".  Vorba ta, noi avem o multitudine de variante din care sa alegem.
Iti urez si tie mult succes in a-ti lua un acvariu mai mare big_smile incet incet se rezolva si asta, "problema" cu acvaristica e ca ai nevoie de muulta rabdare tongue dar putin cu putin se face marea

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

50

Re: gris

allexya A scris:

Tre sa fim recunoscatori ca stam in Bucuresti, altii nu pot sa ia nici medicamente pentru pesti ca nu gasesc, nu mai discut de plante sau pesti mai "fancy".  Vorba ta, noi avem o multitudine de variante din care sa alegem.
Iti urez si tie mult succes in a-ti lua un acvariu mai mare big_smile incet incet se rezolva si asta, "problema" cu acvaristica e ca ai nevoie de muulta rabdare tongue dar putin cu putin se face marea

Iti multumesc mult de urari si incurajari....sa auzim numai de bine.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

51 Editat de polar bear (2010-05-18 16:08)

Re: gris

bun,am comandat 2 incalzitoare.unul de 100 w si altul de 50 w (pentru testoasa).maine dimineata sau in seara asta vin sa-mi aduca comanda.(total un milion si nu mais tiu cat).incalzitorul de 100 de w a costat 15 lei si cel de 50 w a costat 56 lei yikes . eu nu am vorbit la tel,dar daca vorbeam eu,mai bine comandam 2 incalzitoare de 100 w la 30 de lei(total).si acum nu mai pot de suparare.puteam scapa doar cu 30 de lei si uite ca dau acum 100 lei. sad  ,oricum,tot ce vreau este sa imi salvez pestii.
allexia,imi pare rau pentru ramirezii tai.

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

52

Re: gris

Polar dar nu poti sa anulezi comanda? sau sa vorbesti cu ei sa iti schimbe produsul? trebuie sa inteleaga, spui ca ai inteles tu gresit sau ai comandat aiurea. Vorbeste cu ei, poate mai poti rezolva ceva.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

53

Re: gris

surprinzator!! au mai aparut 2 puncte albe pe neon si un punct pe un altul. tocmai ce ziceam ca sta sa se vindece. se vede ca mai am ceva de munca...

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

54

Re: gris

Uf..imi pare rau sa aud asta. Dar daca zici ca da rezultate, insemna ca esti pe drumul cel bun

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: gris

nu pot anula comanda sad .oamenii aceia au comandat produsele.plus.acvariul o duce foarte rau.fara incalzitoare apa este la 21 de grade yikes !!!am mai ramas doar cu 4 carasei sad .am vazut la coada lor ca sunt in suvite.parca este finrot.dar eri nu era absolut nimic yikes .nu am gasit decat un cadavru(la neoni) din 3.neonul ii lipseste coada!.acum nici nu mai stiu ce sa fac.astept comanda.toti pestii mei(carasii plus cadavre) par sa aibe finrot yikes .dar eri nu aveau absolut nimic. yikes
e foarte ciudat. sad

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

56

Re: gris

ok sa inteleg ca restul au murit si ai ramas doar cu carasii? si cu 2 neoni. hoplo cum este?
pentru carasi 21 de grade nu este asa rau dar daca ai gris este groaznic.
ce pesti mai ai tu acolo?

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

Re: gris

carasi sii,atat sad
"hoplo cum este?"
este in rai,saracutul, sad
se pare ca nu prea m-am exprimat cum trebuie.deci,mi-au murit toti pestii in afara de carasi.cred ca o sa moara femela(am o femela si 3 masculi)

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

58 Editat de allexya (2010-05-19 15:23)

Re: gris

vai imi pare rau sad grisul este o boala necrutatoare, daca nu actionezi imediat cam asta este rezultatul sad
ai primit costapurul? sau incalzitoarele? cand ar trebui sa ajunga? daca nu spune-mi unde stai in bucuresti si iti gasesc un pet shop aproape.
daca vrei am eu un hoplo de care am grija momentan si apoi il donez, ti-l pot da tie smile ca stiu ca iti plac mult si ai grija de ei si ii iubesti, asta ca sa nu ii duci lipsa asa tare smile dar il mai tin putin sub supraveghere

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

59

Re: gris

Pot sa-ti donez si eu 2 Labeo daca-ti plac, ca sa nu mai fi trista wink

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

60

Re: gris

uite mai am si 2 black molly, niste neoni smile daca vrei iti dau ca si asa eu am suprapopulare

usor usor iti pui tu la loc pe picioare acvariul smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....