221

Re: Acvariu 500 plantat

lup cosmin A scris:

Superb și acest setup.Felicitări Domnule Radu  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok  :sok

Multumesc Cosmine, la mai mare si tie!!! :noroc

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariu 500 plantat

:omfg  :omfg  :omfg Incredibil, cand faceti tunsoarea va trimit o maceta ca sa va fie mai usor ^:)^

Satul de Romania !!!

223

Re: Acvariu 500 plantat

Edisonjohn86 A scris:

:omfg  :omfg  :omfg Incredibil, cand faceti tunsoarea va trimit o maceta ca sa va fie mai usor ^:)^

Tardiv! Nu am tuns nimic, toate plantele au ajuns la citiva prieteni. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Acvariu 500 plantat

bradraqua A scris:
Edisonjohn86 A scris:

:omfg  :omfg  :omfg Incredibil, cand faceti tunsoarea va trimit o maceta ca sa va fie mai usor ^:)^

Tardiv! Nu am tuns nimic, toate plantele au ajuns la citiva prieteni. lol

Setup nou fara plante :fok Stiu ca ati cumparat odata o "radacina" de la un coleg de pe forum, ceva foarte mare, ati folosit-o?

Satul de Romania !!!

225

Re: Acvariu 500 plantat

Edisonjohn86 A scris:
bradraqua A scris:
Edisonjohn86 A scris:

:omfg  :omfg  :omfg Incredibil, cand faceti tunsoarea va trimit o maceta ca sa va fie mai usor ^:)^

Tardiv! Nu am tuns nimic, toate plantele au ajuns la citiva prieteni. lol

Setup nou fara plante :fok Stiu ca ati cumparat odata o "radacina" de la un coleg de pe forum, ceva foarte mare, ati folosit-o?

   1. Gresit: set-up nou dar cu plante (mai putine...)
   2. Radacina prezentata ca mangrova, de catre vinzator, s-a dovedit a fi de conifer din Parcul Herastrau, am platit-o (de rusine) dar nu am folosit-o...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

226

Re: Acvariu 500 plantat

Radule...ce ne pregatesti tu oare? Pe bune poti sa te inbolnavesti de inima pe forum...Radu ameninta cu setup nou...da nu zice,bitanu isi rade de noi intreband daca sa posteze imensa lui lista de hardware... nebunie nu gluma...dau deja cu distonocalm,vorba lui Paul( desi amanuntul asta din urma e inutil,caci toata lumea stie in mod evident ca este o vorba de-a Lui  ^:)^  )
Deci clar forumul asta e pentru deashtia cu inma tare!  :noroc

227

Re: Acvariu 500 plantat

narcis.b A scris:

Radule...ce ne pregatesti tu oare? Pe bune poti sa te inbolnavesti de inima pe forum...Radu ameninta cu setup nou...da nu zice,bitanu isi rade de noi intreband daca sa posteze imensa lui lista de hardware... nebunie nu gluma...dau deja cu distonocalm,vorba lui Paul( desi amanuntul asta din urma e inutil,caci toata lumea stie in mod evident ca este o vorba de-a Lui  ^:)^  )
Deci clar forumul asta e pentru deashtia cu inma tare!  :noroc

   Narcis, in primul rind esti un dragut si campion al umorului, in al doilea rind, ce sa fac, sa incep sa pun poze de la stadiul de acvariu gol si apoi, de cite ori adaug ceva, pac - poza noua?  Nu va rog decit sa aveti putina rabdare si o sa vedeti despre ce este vorba, merita si asteptarea dar mai ales... locatarii! wink Ca sa intelegi, sunt atit de disperat, incit ofer un reactor CO2 Dupla S in schimbul a 2-3 Echinodorusi cu petiolul frunzei foarte lung, care sa ajunga la suprafata apei, sa creeze umbra. Am spus destul...! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

228

Re: Acvariu 500 plantat

bradraqua A scris:

Ca sa intelegi, sunt atit de disperat, incit ofer un reactor CO2 Dupla S in schimbul a 2-3 Echinodorusi cu petiolul frunzei foarte lung, care sa ajunga la suprafata apei, sa creeze umbra. Am spus destul...! lol

   "Curipera"? lol

229

Re: Acvariu 500 plantat

Cred ca se reîntorc Discusi înapoi în acvariu  :hug

230

Re: Acvariu 500 plantat

Railor! Sa lasam adminul sa aibe bucuria si placerea de a ne oferi o surpriza! Uite Radu ca eu,desi nu-mi sta in fire,o sa astept cumintzel! asta nu inseamna ca nu o sa te intreb zilnic...da...surpriza e surpriza!  :noroc

231

Re: Acvariu 500 plantat

Daca as continua sa fac pe misteriosul, as deveni penibil, asa ca: DA, CUIPEUA!!!
   Multumita prietenilor Florin Racovita si Ciprian Stanescu, am intrat in posesia a 12 minunati discusori, pentru care am refacut set-up-ul.
   Trebuie sa spun, ca nu-mi amintesc sa fi fost atit de emotionat vreodata, la achizitia altor pesti, cum sunt acum! Am ajuns sa-mi exilez pina si ciinele, care nu are voie sa treaca prin camera unde se afla acvariul cu puisorii lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

232

Re: Acvariu 500 plantat

lol  lol
saracul caine !

233 Editat de costyy_78 (2011-10-26 11:51)

Re: Acvariu 500 plantat

Ancistrus A scris:
Ancistrus A scris:

   "Curipera"? lol

bradraqua A scris:

Daca as continua sa fac pe misteriosul, as deveni penibil, asa ca: DA, CUIPEUA!!!

   Ce ma banuia lumea pana acum de prietenii cu Dl. Radu... ee acum sa te tii... si nu a fost decat o "ghicitoare" nevinovata, la care doar mi-am folosit flerul sa raspund lol
   Felicitari pentru pesti :apl

si tu vrei sa credem ca este  doar o simpla "ghiceala" ? lol

sa zicem ca eu o sa cred, dar altiiiiii.................?

234

Re: Acvariu 500 plantat

Ancistrus A scris:
Ancistrus A scris:

   "Curipera"? lol

bradraqua A scris:

Daca as continua sa fac pe misteriosul, as deveni penibil, asa ca: DA, CUIPEUA!!!

   Ce ma banuia lumea pana acum de prietenii cu Dl. Radu... ee acum sa te tii... si nu a fost decat o "ghicitoare" nevinovata, la care doar mi-am folosit flerul sa raspund lol
   Felicitari pentru pesti :apl

   Mai Cristi, atita timp cit "banuielile" se mentin intr-o nota... placuta auzului lol , "prietenia" nu trebuie interpretata ca fiind un delict! Sper din suflet, ca "banuielile" sa nu ajunga sa fie folosite ca argument negativ, cu ocazia vreunei peroratii, pe teme etice! wink Daca s-o fi intimplat deja... ne asteapta ani grei de temnita lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

235

Re: Acvariu 500 plantat

costyy_78 A scris:
Ancistrus A scris:
Ancistrus A scris:

   "Curipera"? lol

bradraqua A scris:

Daca as continua sa fac pe misteriosul, as deveni penibil, asa ca: DA, CUIPEUA!!!

   Ce ma banuia lumea pana acum de prietenii cu Dl. Radu... ee acum sa te tii... si nu a fost decat o "ghicitoare" nevinovata, la care doar mi-am folosit flerul sa raspund lol
   Felicitari pentru pesti :apl

si tu vrei sa credem ca este  doar o simpla "ghiceala" ? lol

sa zicem ca eu o sa cred, dar altiiiiii.................?

   Cred ca pot dezlega misterul: in postul sau despre acesti pesti, Ciprian mi-a urat la un moment dat "sa-ti traiasca si ai tai", in urma unui comentariu de-al meu, asa ca... smecherul aflat la pinda, a notat si... "pac la razboiu"! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

236

Re: Acvariu 500 plantat

Daca este asa, ii urez si eu lui Ciprian, om cu totul deosebit, La multi ani!!! :noroc

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

237

Re: Acvariu 500 plantat

Cum era de asteptat nu a-ti stat prea mult timp departe de marea iubire numita DISCUS.
Asteptam cu nerabdare sa ne delectati cu cateva poze, insa asa cum va stiu ele vor sosii la momentul oportun.
Traiasca  :apl  :apl  :apl

Multi vad, putini cunosc !

238

Re: Acvariu 500 plantat

sTTTk A scris:

Cum era de asteptat nu a-ti stat prea mult timp departe de marea iubire numita DISCUS.
Asteptam cu nerabdare sa ne delectati cu cateva poze, insa asa cum va stiu ele vor sosii la momentul oportun.
Traiasca  :apl  :apl  :apl

Te astept si pe tine, sa te intorci din "ratacirea" in care esti acum! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

239

Re: Acvariu 500 plantat

spune te rog cate grade ai in acvariu

240

Re: Acvariu 500 plantat

adilupu A scris:

spune te rog cate grade ai in acvariu

Acel set-up functiona la 25 grade. De ce intrebi?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!