Re: Acvariu 500 plantat

felicitari
asta e intr-adevar o reusita

242

Re: Acvariu 500 plantat

Baracuda A scris:
adilupu A scris:

spune te rog cate grade ai in acvariu

Acel set-up functiona la 25 grade. De ce intrebi?

pai si nu ai probleme cu discusii la temperatura asta pt ca eu stiu ca discusii stau la o temperatura intre 28-31 grade.
dar daca tu zici ca ai 25 de grade sunt curios de cat timp ai discusii in acvariu,poti sa mi spui?

243

Re: Acvariu 500 plantat

adilupu A scris:
Baracuda A scris:
adilupu A scris:

spune te rog cate grade ai in acvariu

Acel set-up functiona la 25 grade. De ce intrebi?

pai si nu ai probleme cu discusii la temperatura asta pt ca eu stiu ca discusii stau la o temperatura intre 28-31 grade.
dar daca tu zici ca ai 25 de grade sunt curios de cat timp ai discusii in acvariu,poti sa mi spui?

Nu ai citit cu atentie toate informatiile. Set-up-ul prezentat a fost facut pentru ciclide americane, pesti la care am renuntat de curind, intorcindu-ma in prezent la discusi, vechea pasiune!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

244

Re: Acvariu 500 plantat

Baracuda A scris:
adilupu A scris:
Baracuda A scris:

Acel set-up functiona la 25 grade. De ce intrebi?

pai si nu ai probleme cu discusii la temperatura asta pt ca eu stiu ca discusii stau la o temperatura intre 28-31 grade.
dar daca tu zici ca ai 25 de grade sunt curios de cat timp ai discusii in acvariu,poti sa mi spui?

Nu ai citit cu atentie toate informatiile. Set-up-ul prezentat a fost facut pentru ciclide americane, pesti la care am renuntat de curind, intorcindu-ma in prezent la discusi, vechea pasiune!


poze cu noul set-up  ... big_smile

245

Re: Acvariu 500 plantat

Costy, iti recomand rabdare si...  :smoke sau fa-mi rost de unul din Echinodorusii: Radicans, Chrileni, Compacta, Cordifolius, Rigidifolius, X-Barthii. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

246

Re: Acvariu 500 plantat

Baracuda A scris:

Costy, iti recomand rabdare si...  :smoke sau fa-mi rost de unul din Echinodorusii: Radicans, Chrileni, Compacta, Cordifolius, Rigidifolius, X-Barthii. lol


si dupa ...vedem si o poza ?

247

Re: Acvariu 500 plantat

Am vazut zilele acestea pozele unui coleg, in al carui acvariu, exista Staurogyne fixata pe buturugi, cu ajutorul unei plase si a firului de pescuit.
   Atasez si eu poze cu aceasta planta, fixata pe acealasi suport dar in alt mod... Este atit de bine fixata, incit, cind se doreste extragerea plantei din locas, se misca odata cu buturuga. Radacinile si-au facut treaba foarte bine.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

248

Re: Acvariu 500 plantat

Imi place cum arata prinsa de buturugi  :apl

249

Re: Acvariu 500 plantat

foarte frumos! :apl
dar o poza care sa cuprinda toate cele 3 poze de mai sus se poate ?

250

Re: Acvariu 500 plantat

buna radu!da ntradevar au prins super pe buturuga.oricum misto setupul,felicitarile mele.imi place enorm. :apl

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

251

Re: Acvariu 500 plantat

costyy_78 A scris:

foarte frumos! :apl
dar o poza care sa cuprinda toate cele 3 poze de mai sus se poate ?

Neatentule! lol O poza care sa le cuprinda pe toate cele trei, ar insemna prezenta aparatului in doua incaperi diferite, in acelasi timp... lol Uita-te la substrat!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

252

Re: Acvariu 500 plantat

dan.matei26 A scris:

buna radu!da ntradevar au prins super pe buturuga.oricum misto setupul,felicitarile mele.imi place enorm. :apl

Multumesc, este valabila si reciproca! :noroc

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

253

Re: Acvariu 500 plantat

Baracuda A scris:
costyy_78 A scris:

foarte frumos! :apl
dar o poza care sa cuprinda toate cele 3 poze de mai sus se poate ?

Neatentule! lol O poza care sa le cuprinda pe toate cele trei, ar insemna prezenta aparatului in doua incaperi diferite, in acelasi timp... lol Uita-te la substrat!

da , scuze, reformulez prima si ultima poza big_smile

254

Re: Acvariu 500 plantat

Arata foarte bine, de fapt si eu m-am gandit la ideea asta dupa ce am vazut pozele cu Staurogyne cocotate smile

255

Re: Acvariu 500 plantat

costyy_78 A scris:
Baracuda A scris:
costyy_78 A scris:

foarte frumos! :apl
dar o poza care sa cuprinda toate cele 3 poze de mai sus se poate ?

Neatentule! lol O poza care sa le cuprinda pe toate cele trei, ar insemna prezenta aparatului in doua incaperi diferite, in acelasi timp... lol Uita-te la substrat!

da , scuze, reformulez prima si ultima poza big_smile

Daca ai rabdare si reformulezi inca vreo 2-3 luni, de acum inainte, poate ai succes! lol Daca doream, puneam poze asa cum imi sugerezi tu dar... in calitatea mea de "baracuda" devenita si vedeta (sunt scos chiar la plimbare lol ), imi dau seama ca inca nu este momentul, fish-sitter-ii care se ocupa de mine, nu sint suficient pregatiti. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

256

Re: Acvariu 500 plantat

Foarte fain arata buturugile plantate. La inceput au fost si ele legate banuiesc ,nu?

257

Re: Acvariu 500 plantat

emil_visan A scris:

Foarte fain arata buturugile plantate. La inceput au fost si ele legate banuiesc ,nu?

   Nu, am folosit (speculat) toate crapaturile buturugilor (alese intentionat cu crapaturi si gauri). Pe alocuri am mai gaurit si eu, acolo unde mi s-a parut ca nu este suficient.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

258

Re: Acvariu 500 plantat

Domnule Radu sunt foarte curios sa vad acvariile dumneavoastră dar îmi va trebui multa răbdare de acum încolo  :smoke  .Oricum dumneavoastră ați avut se-tapuri foarte frumoase  :sok
Ape limpezi  :acv

259

Re: Acvariu 500 plantat

2-3 luni....nu vi se pare ca au trecut???...eu tot astept sa vad!!!!!!.....scuze nu m-am putut abtine...intru iar in umbra...si tac malc...si astept...si astept...si vreau sa vad...stiu ca nu am dreptul sa vb...dar sincer ma bucur ca ati revenit la aceeasi pasiune....DISCUSII!..inca o data scuze.....si astept din umbra!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

260

Re: Acvariu 500 plantat

remus242004 A scris:

2-3 luni....nu vi se pare ca au trecut???...eu tot astept sa vad!!!!!!.....scuze nu m-am putut abtine...intru iar in umbra...si tac malc...si astept...si astept...si vreau sa vad...stiu ca nu am dreptul sa vb...dar sincer ma bucur ca ati revenit la aceeasi pasiune....DISCUSII!..inca o data scuze.....si astept din umbra!

Ooooooo, Remus, ce ai de gind, tot departe de noi ramii? M-as bucura foarte tare sa revii! :pls

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!