101

Re: Scalari.

Iar cu puii daca reusesti cu ei ai poti da la un Pet shop.

Re: Scalari.

in acariu sunt numai ei, si are 54 l, deci nu ar fi sanse sa le manance nimeni. Au mai ajuns ei la stadiul acesta doar ca nu am stins filtrul si cand au inceput sa inoate au fost aspirati toti. Acum filtrul nu merge. Am doar o piatra de aerare. Sincer mie nu mi-ar trebui pui, pentru simplul fapt ca nu am ce face cu ei. Dar , le-am mai luat o data puii si de atunci au fost foarte tristi si speriati. Acum sunt fericiti si preocupati. Sia asa macar nu vor mai depune asa des. Eu sunt din Cluj.

Re: Scalari.

Numa sa nu isi mance singuri de frica. Am un perus, care e foarte entuziasmat de micuti si tot merge sa ii pupe. Va dati seama ce furiosi sunt parintii.

104

Re: Scalari.

Intradevar nu vor mai depune asa de des.Piatra de aerare este buna isi face treaba.Iar despre pui daca vrei ti cumpar eu dupa ce mai cresc un pic.Si cele doua perechi ale mele sunt foarte nervoase nu misca nimic in acvariu.Dupa toti peti se iau. :fok

105

Re: Scalari.

In sfirsit au depus si noi scalari pe care iam primit sunt tare bucuros.Am sa postez maine poze acum sunt tare obosit. :acv

106 Editat de lup cosmin (2010-07-25 23:08)

Re: Scalari.

Cele doua perechi de scalari care au depus la mine in acvariu.

Re: Scalari.

FRUMOSI SCALARII. IMI PLACE FOARTE MULT CEL NEGRU.
PERECHIILE STAU IN ACELASI ACVARIU. NU SE BAT. CA LA MINE CEI CARE DEPUN SUNT FORTE VIOLENTI. A TREBUIT SA II IZOLEZ.

108

Re: Scalari.

Ba se bat si la mine dar nu asa rau perechea a doua este mai pasnica fata de cealalta pereche.Dar au treaba cu ceilalti pesti din acvariu ai fugaresc la maxim.Multumesc de aprecieri :sok

109

Re: Scalari.

Scuze ca ma bag si eu.... dar am vazut la tine in acvariu o planta prinsa de o perdea dinaia de se pune in constructii...mi s`a parut foarte frumoasa.... te rog imi spui si mie ce planta e si cum ai prins`o acolo.... scuze inca o data ca m`am bagat la subiectul tau despre scalari....

m`au Ciuruit..... Un Fleak ....

110

Re: Scalari.

Alinushvl incearca sa-mi postezi poza despre care vb ca nu stiu despre ce planta zici.

111

Re: Scalari.

Sunt bucuros am reusit sa scot cam o suta de pui  :apl .Din prima serie mai am 5 dar sunt destul de marisori. :sok

112 Editat de lup cosmin (2010-09-19 22:12)

Re: Scalari.

Depunere scalari data 14.19.2010[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yVH_33n3qu8[/youtube]

Re: Scalari.

:sok Bravo prietene, stima si respect pentru ceea ce fac tu acolo ^:)^
Ai avut noroc ca ai reusit sa ii prinzi asupra faptului. Sincer ma bucur pentru tine. Sper ca intr-o buna zi o sa reusim sa incrucisam puii de scalari ( lol puii mei cu puii tai lol ) si sa iasa ceva frumos de tot.

Numai bine si ape limpezi iti doresc!

114 Editat de lup cosmin (2010-09-20 22:56)

Re: Scalari.

Si sa vezi tu ce pui o sa iasa de nu o sati vina sa crezi.Chiar miar suride ideia cu pui tai si pui mei  lol Dar sa raminem cu picioarele pe pamint mai trebuie un pic de rabdare si tutun si mai vedem dupa acea.  :sok

115

Re: Scalari.

off cosmine cu ce filmezi tongue
tot nu reusesti sa pui mana pe o camera ?!

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Scalari.

Intradevar Cosmine, inainte de a putea face treaba asta va trebui sa avem si de unde sa scoatem pui  tongue La tine nueste cazul ca tu ai de unde, dar eu va mai trebui sa astept sad 
Dar vorba ta,"rabdare si tutun"este tot ce ne mai trebuie, dar si alte lucruri.

117

Re: Scalari.

Oly nu iti fa probleme vei avea si tu la rindul tau citeva perechi de scalari pentru ca asta iti doresti.Eu cred ca vei reusi sati indeplinesti visul.Multa bafta si ape limpezi :acv

118

Re: Scalari.

Frati intr-u pasiune ce puneti voi la cale? O orgie acvatica?  :fp  :fp 
Sorry, glumita de autobaza. lol  lol

119

Re: Scalari.

Din greseala astazi nevastamea a depistat in acvariu un haos total acest peste Gyrinocheilus Aymonieri se hranea cu icrele scalarilor si din pacate era tirziu nu mai avea ce face le terminase pe toate.Acuma sunt intro dilema nu stiu ce sa fac cu el.

120

Re: Scalari.

Pacat! 

inscrie-l la donatii