21 Editat de inger_diabolic (2010-07-20 01:36)

Re: buna

ms bobi de incurajare....si bn v-am gasit pe toti..

acvariu care sa-mi placa ..:-?   :smoke  :smoke  :smoke  :smoke  :smoke    ..e o varietate foarte mare..in general imi plac cele in care totu se echilibreaza..si par cat mai naturale..e ceva de gandit la asta ..  ramane sa vedem pe viitor ce o sa iese din micutul meu acvariu.. vreau sa  iese ceva frum:X:X.. deocamdata vreau s ainmultesc guppy-ile sa   fac rost de cat mai multe plante pt ca duc lipsa:))..apoi sa  ii mut intr-un acvariu mare.sa cumpar geam sa fac un acvariu mai mare  iar apoi intrun final.. sa ma bucur de el:))  si sa mai cumapr   vreo 2-3 carasi sa ii cresc vedem ce mai e pe viitor..dar eu sper ca incet incet sa le realizez pe toate.. :sok  :sok  :sok  :sok  :sok

22

Re: buna

salut si bine ai venit draguta din craiova un inceput ca toti ceilanti plecati de jos cu multe incercari ape limpezi :sok

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

Re: buna

ms ^:)^

Re: buna

Buna.Sa sti ca si eu am fost pe nicaieri la inceput nu stiam ce inseamna acvaristica.Dar am ascultat fiecare parere in parte si am bagat la cap.Am avut multe de invatat de pe acest forum si mai am inca. :acv

25

Re: buna

toti am fost pe nicaieri cand am intrat aici  ^:)^ 
eu sunt de un an pe forum si mai am o gramada de invatat

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

26 Editat de inger_diabolic (2010-07-20 01:39)

Re: buna

:noroc   big_smile  big_smile  big_smile

27

Re: buna

aqua A scris:

toti am fost pe nicaieri cand am intrat aici  ^:)^ 
eu sunt de un an pe forum si mai am o gramada de invatat

apoi scz dar tu esti pe nicaieri cam tot timpul  lol  lol  lol  lol

28

Re: buna

coco A scris:
aqua A scris:

toti am fost pe nicaieri cand am intrat aici  ^:)^ 
eu sunt de un an pe forum si mai am o gramada de invatat

apoi scz dar tu esti pe nicaieri cam tot timpul  lol  lol  lol  lol

poftim ! ?
ce tot spui acolo ?
de cand sunt eu pe forum ,am invatat urmatoarele :
sa fac o bomba co2 ,sa imi tratez pestii de diferite boli,denumirile plantelor,denumirile stintifice ale pestiilor,sa ciclez un acvariu,sa imi fac un nano,sa fertilizez acvariul(nu cu apa minerala) si alte chestii dar nu pot sa le enumer pe toate !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: buna

ce e ala nano? :-  :-

30

Re: buna

,,nano,,- acvariu de dimensiuni mai mici! este o denumire subiectiva totusi! un nano poate avea 2-5-10-20-30...L!

Re: buna

2,5,,ce poti face cu un acvariu de 2 l.. mi se pare extrem de mic.. in afar de puii de la o fatare de guppy sau am rog..alta specie..altceva nik.. parerea mea  big_smile eu aia as pune in el

32

Re: buna

Eu nu sunt capabil decat sa scot puii din icre intrun acvariu de 2 L! Altii fac arta in el si ar mai ramane spatiu!

33 Editat de Baracuda (2010-07-20 10:47)

Re: buna

inger_diabolic A scris:

salut!
pt inceput..am 16 ani..adica 17 fara 2 luni si sunt noua pe aici:D :- si sunt din craiova  big_smile
avand in vdere ca sunt la inceput am  un acvariu in care am 4 guppy si toate  femele..  .. i'am confiscat verisoarei mele din pesti.. :frogp  :frogp  si mai am  in acvariu si  3-4  plante....  putine as zice eu dar pe viitor  o sa il populez  mai mult..:X si mai am in fatza casei un lac artificial unde am 3 carasi de cavariu,..i'am cumaparat cand erau  micuti..cam prin  mai-iunie..si sincer sau dezvoltat  fff repede..chiar nu ma asteptam..  si sunt  mari:X..  pe care ii hranesc cu pureci de balta  si  prot congelat tocat marunt si ei 3 sunt  ca niste rechini acolo:))  mi'e teama sa bag alti esti mai mici.. iar pe viitor  o sa mai bag niste carasi  sa aiba mai multi prieteni..  le place foarte mult akolo  au loc sa innoate au pe unde sa se ascunda.. dar o sa trebuiasca sa populez si akolo cu plante..:( .. 
astept o guppyta sa imi fete are o ditamaii burtaaaa.. si e foarte agitata de ieri de idmineata da foarte repede din gura si sincer imi e frica sa nu explodeze.. am mai inmultit guppy  akm unan si stiu cum se procedeaza din punctul asta de vedere..... sper sa iasa bine  :bf  :bf  :bf  :bf
o sa revin cu imagini sa ii vedeti si voi:X sper ca deseara o sa pun cateva poze
sal'!

Ia-o ca pe un sfat: pina nu apuci sa te consacrezi pe acest forum, poate iti schimbi numele, asocierea celor doua cuvinte este de-a dreptul socanta. Daca din teribilism asta ai urmarit, trebuie sa recunosc ca ai reusit dar in acelasi timp dai si de gindit in ceea ce priveste maturitatea, care chiar si la 16 ani poate fi exprimata.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

34 Editat de miruna (2010-07-20 10:54)

Re: buna

inger in fata parintilor  :ang   si diabolic in timpul liber si cu amici lol  lol  :pp

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

35 Editat de Andi66 (2010-07-20 11:04)

Re: buna

Adica te face cu zambetul pe buze?.... :smoke

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

36

Re: buna

Andi66 A scris:

Adica te face cu zambetul pe buze?.... :smoke

da sa fi sigur de asta. imi cer scuze daca gresesc la afirmatie este doar parerea mea  :pls  lol

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

37

Re: buna

miruna A scris:
Andi66 A scris:

Adica te face cu zambetul pe buze?.... :smoke

da sa fi sigur de asta. imi cer scuze daca gresesc la afirmatie este doar parerea mea  :pls  lol

Ma sperii...inseamna ca am inceput sa traim periculos.... hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

38

Re: buna

tineretul din ziua de azi te uimeste andi nimic nu te mai mira dar sper ca daca este una din persoanele care intra pe un forum pentru a se mai documenta pentru cultura generala si nu numai ca deobicei la varsta lor sunt pe chaturi :stupid  :stupid

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

39

Re: buna

bitanu A scris:

Bun venit! Dar de acvaristica cand se mai discuta?

Discutam si despre acvaristica, daca ne convingem ca merita... smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: buna

bun..deci e problema fiecaruia cum ma considera, de multe ori aparentele insala, ma rog..fiecare cu ideile lui..putin ma intereseaza cum ma considera unii, nu are nimeni dreptul sa ma judece pana nu ma cunoaste indeajuns de bine . iar daca am intrat pe forum sa fiti siguri ca am intrat ca sa documentez , altfel nu mi-as fi pierdut timpul cu ceva care putin ma inetresa  . iar  numele nu mi'l schimb...il folosesc de mult timp si nu am de gand sa il schimb la afirmatia unui user. iar de maturitatate stiu sa dau dovada atunci cand  este cazul. SAL :sok