41

Re: buna

:apl

inger_diabolic A scris:

bun..deci e problema fiecaruia cum ma considera, de multe ori aparentele insala, ma rog..fiecare cu ideile lui..putin ma intereseaza cum ma considera unii, nu are nimeni dreptul sa ma judece pana nu ma cunoaste indeajuns de bine . iar daca am intrat pe forum sa fiti siguri ca am intrat ca sa documentez , altfel nu mi-as fi pierdut timpul cu ceva care putin ma inetresa  . iar  numele nu mi'l schimb...il folosesc de mult timp si nu am de gand sa il schimb la afirmatia unui user. iar de maturitatate stiu sa dau dovada atunci cand  este cazul. SAL :sok

:apl  :apl  :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

42

Re: buna

asta sper ca va fi ultimul off-topic !
poti sa imi spui si mie la ce liceu esti big_smile ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

43

Re: buna

Bine ai venit pe forumul nostru !  :sok
Aqua....flirtrezi cumva ?  :smoke  :smoke  :smoke

44

Re: buna

Bun venit pe barca  :noroc

Re: buna

Bine ai venit :sok
Si eu sunt un incepator cu guppy si cred ca o sa ai multe de invatat de pe acest forum, asa cum am avut si eu :sok
Tine aproape si o sa vezi ca tot ce se vorbeste si se scrie pe forum o sa se lege odata si odata.
Citeste si baga la cap, asta este sfatul meu :fok

Re: buna

eu nu ma pot considera incepatoare cu guppyle..am mai avut akm un an si cva.. sau 2.. si  le cam cunosc destul de bine..nu mi se par  foarte complicati ca pesti   mi se par destsul de simpli.. :acv  :acv  :acv  :acv

Re: buna

imi spusesi acum..:) bine te'am gasit!:P

Re: buna

tin sa va anunt ca azi de dim la ora 8  imi fata guppyta cam vreo 60 si cva de pui.dintre care 10 erau  nedevzoltati complet in icra si   facu icra dar se vedea puiu:(.. iar vreo 2-3 cu  unpic de incra pe burta.. iar in rest toti frum si viovi:X nu stiu cati apuca sa  manance .. ma trezi cu puii langa ea :acv  :acv  :acv  :acv

49

Re: buna

Cam ciudat, jumate icra jumate pui..... :stupid

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: buna

o sa fac poza:D

51

Re: buna

nu am auzit asa ceva !
guppy sunt animale vivipare cum dumnezeu sa fie icre !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: buna

ma rog..era ca un fel de incra.. cum sta el in mamicuta lui rotund.. asa mai erau unii  dar erau nedezvoltati.. nushu..pun deseara poze... nu's f clar..dar..ca idee  poate gasesc si pe net sa va arat:-s..li se vedeau ochii in incra.in sfera aia ce o fi ea..nushu..

Re: buna

http://forum.acvarist.ro/archive/index.php/t-1822.html     gasi aici ceva..

54

Re: buna

:smoke

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

55 Editat de inger_diabolic (2010-07-22 01:04)

Re: buna

nu's chiar clare pozele..dar ca idee.. cred ca a fost prea stresata deaia.. :frogp primul e icra respectiva..iar a inprtea dreapta e un pui de pestisor mort..:| si e incercuit acolo unde e bucatica aia e icra..

Re: buna

si poza  unde e icra aia incercuita..

57

Re: buna

Ingerasu' are dreptate!
Viiparii pastreaza icrele in interiorul corpui pe toata perioada dezvoltarii embrionare! Cand alevinii sunt formati, sunt expulzati din corpul femelei! Daca cineva urmareste momentul ,,fatarii, o sa vada ca de multe ori iese alevinul sub forma unei icre. In fractiuni de secunda are loc o zbatere si ,,intinderea ,, acestui alevin care deja devine activ.
Unii pui mai pot pastra 1-2 zile si o ramasita a sacului vitelin si apar ca tragand o icra dupa ei. Alti alevini sunt incomplet dezvoltati si vor ramane in acvariu sub forma unei icre expulzate de femela! Este tocmai icra pe care de emotie, ingerasu' nu poate sa o fotografieze!

Re: buna

nu puteam sa o fotografiez ca era prea mica  si cu n70 nu o pot prinde..:(....  am vazut ca puil iese ca o biluta si apoi  imediat se deschide...  dar icrele alea de st jos.. ca ramasera in acvariu.. sunt moarte nu?

59 Editat de inger_diabolic (2010-07-22 01:37)

Re: buna

smile)     se pare ca ma inselai de dim.. le numarai acum in poza..si laprima numatoroare imi dadu 78 iar la a doua 76..  vii:X e o mamica buna..oare cati o fi mancat..  cat timp fata eu nu o vazui sa manance vreunul..si statui cu ochii pe ea incotinuu..ii pusei si putina mancare dupa ce fata si nu manca..era lesinata smile) nici gura nu o mai deschidea  statea si putin aplecata.. oare o fi fost satula de la primii :-??... apoi  isi revenii

60

Re: buna

Numaratoarea nu cred ca este buna!Mai bine iei o bucata de geam, scoti fiecare pui si ii pui acolo! aliniati cate zece cate zece...! O sa fie mai simplu sa ii numeri asa...! smile

Nu a mancat niciun pui! O ricum a fatat multi, stai linistita!