61 Editat de inger_diabolic (2010-07-22 02:12)

Re: buna

eu asa  ii numarai trasai  linie pe  ei big_smile
acum un an si ceva am mai avut si daca nu ma insel vara trecuta i-am desfiintat si i-am dat lu varamea..si  aveam o pestoaika de fata mereu..si ii manca.. dupa ce ii fata..  ii sorbea imediat.. si trebuia sa stau cu ochii pe ea sa o tin in pahar..sa il fete sa il vars in acvariu..era un chin..

62 Editat de aqua (2010-07-22 02:21)

Re: buna

femela ta a fatat extraordinar de multi pui !
foarte rar se intampla asta  neutral
ma intreb unde or fi incaput atatia tongue
oricum la maturitate iti vor ajunge mult mai putini...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: buna

in burtica ei..:X  deaia ziceam ca mie frica sa nu explodeze..era uriasaa:X  probabil e mai batrana.. fata de mai mult timp de a ajuns la suma asta.. cred:D :-

64

Re: buna

Procentul mortalitatii la vivipari in perioada de dezvoltare e f mic! Cu mult mai mic decat la cei care depun icre!

Re: buna

:apl   acu astept sa fete a doua..cam intro spatamana..  peste cateva zile probabil o sa o separ sa o scot din acvariu..ca nu imi place cum sta acolo..iar maternitatea care am facuto eu nu era buna.. puii nu trecusera deloc prin plasa aia akolo  in josul gurii  la dopul siticlei... absolut nikiunu eraui toti  pe langa ea in gura de sticla.. ma asteptam sa functioneze..poate pestisorii mei sunt mai redusi mintal de nu ii duse capul sa coboare jos.. mama lor..

66 Editat de inger_diabolic (2010-07-22 02:52)

Re: buna

dupa modelul asta era maternitatea mea.. iar scheletii aia trebeau sa fie niste guppy.. inetelegti voi..nu stiu sa desenez pesti:D:)) cel putin nu in paint  ..

la urmatoarea fatare poate o sa ii pun sa asculte motzard.. sa o destresez..sa faca pui frumosi.. 
adevarat..  pestii aud?:-??  ei la urechi au branhiile alea pe care le folosesc ca sa respire..dar de auzit oare aud? chestia aia cu : ''mai incet ca sperii pestii..''oare e afevarata? sau e doar un mit?.. :fbr  :fbr

67

Re: buna

Nu vor iesi din maternitatea aia. Cumpara una!

Pestii percep sunetele chiar bine. Au un sistem de senzori la nivel cefalic si o formatiune cu ajutorul careia receptioneaza sunetele. Sistemul lor auditiv are o alat srtuctura decat a noastra dar cu aceleasi rezultate. Mai percep vibratiile si prin intermediu corpului asa cum si noi le percepem (auzim) daca ne astupama urechile. O facem prin oasele capului.

68 Editat de aqua (2010-07-22 15:50)

Re: buna

daca iti ajung toti la maturitate poti sa iti deschizi un pet-shop special de guppy  :fbr
esti super haioasa ! ai facut scheleti in loc de guppy  lol  lol  lol  lol   :sok

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

69 Editat de aqua (2010-07-23 01:23)

Re: buna

inger_diabolic A scris:
aqua A scris:

asa te vreau ! vorbeste domne olteneste !
cazu,avusei,plecai,scosei etc  tongue
renunta sa mai scri cu K ca ma cam zapacesti de cap

o sa incerc:D :fbr  :sok

o sa fie greu o data ce te obisnuiesti intr-un fel...na...asta e generatia...desii fac parte si eu din ea,nu imi plac regulile de adaptare ..si mai bine sa fiu lasat la margine decat sa vorbesc cu K sau cu mircisme si dialog de messenger...urasc sa faultez limba romana !
inainte scriam si eu la fel si am inceput sa ma urasc pentru asta...dar m-am desteptat !
de asta eu zic sa renunti la dialogul asta...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

70

Re: buna

inger_diabolic A scris:

''inainte scriam si eu la fel...dar m-am desteptat ''  adica ce vrei sa zici despre mine a?:)) :fp

faultarea limbii romane in felul acesta scris,e chiar o prostie ...nu stiu cui i-o fi venit ideea asta !
de asta va dau un mesaj :treziti-va la realitate !nu mai scrieti prostii ! ca se supara stramosii nostri pe noi !
treziti-va la realitate(asta am vrut sa zic prin desteptare)
am o multime de prieteni care inca vorbesc asa ...o data i-am zis unuia "VORBESTE BA ROMANESTE" ca ma saturasem sa aud " nupz , dap, k ,ke mai faci si alte prostii de genu'...
eu personal urasc generatia asta....o sa ajungem sa nu mai radem,cand auzim ceva amuzant sa zicem LOL
asa o sa ajungem...si e trist  neutral

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

71

Re: buna

inger_diabolic A scris:

limbajul asta e folosit pe mess, pentru scrierea mai rapida..sa termini mai repede ce ai de spus.  de ex: ce mai faci?=cmf
sau
ce faci?=cf?
chestii de genu'.

chestiile astea sunt abrevieri ! sunt de acord cu ele ! dar nu sunt de acord cu chestiile scrise cu k cand nu trebuie ! si muuuuuuuulte alte lucruri de genu' ...umblu acuma pe hi5 ca iti gasesc la exemple .. lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: buna

da stiu la ce te referi. intra pe pitzipoanca.org smile)sa vezi acolo cate gasesti:P ia da'mi hi5'ul tau. sau mai de graba intra pe mess sa vorbim  ca depasiram de mult subiectul ''acvaristica'' :fp

73 Editat de aqua (2010-07-23 01:37)

Re: buna

eu n-am hi5 ...am eu fata de hi5 ? lol
nu vezi ce fata am pictata cu albastru...zici ca-s din ala din avatar lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: buna

inger_diabolic A scris:

Pun ce poza vreau , cand vreau. Cui nu ii convine sa nu se uite la ea si punct. Iar bogdivaio   pentru cultura ta generala sa sti ca sunt  chiar din buricul Craiovei, asa ca nu iti mai da cu presupusu' aiurea, si nu cred ca trebuia facut un ditamai scandalul pentru o amarata de poza  :stupid  :stupid  :stupid  :stupid  :stupid

Mai inger mic si asa zis diabolic, lucrurile stau un pic diferit, daca tot vrei sa pozezi sexy avem 2 variante:
1. am un prieten ce are un site de cuplari www.69love.ro iar acolo poti sa iti pui poze chiar nud daca tot te deranjeaza lenjeria.
2. are taticu un aparat foto performant, adica d80 cu un obiectiv ce se lungeste pana la 35 de cm, (crezi ca este satisfacator) si putem face o sedinta foto gratis cand ajungi prin buc. de le facem invidioase pe felele alea de la pagina 5.
A si era sa uit, asta este un site de acvaristica "in puii mei" , poate tu nu fusesi "atenta fata"

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

75 Editat de inger_diabolic (2010-07-23 01:43)

Re: buna

dar si nu a mai vazut lumea picioare? ce era atat de indecent in poza aia? iar nud chiar nu pozez, pe site-uri de cuplari nu am ce sa caut si nu inteleg de unde ai tras concluzia ca ma deranjeaza lenjeria?

76

Re: buna

dupa voi astea sunt...abrevieri!?

77

Re: buna

ciprian01 A scris:

dupa voi astea sunt...abrevieri!?

care ciprian ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: buna

O abreviere este o prescurtare, o reducere în lungime sau în conţinut a unui cuvânt sau a unei expresii comune, des folosite. Abrevierea este apropiată de conceptul de acronim, dar nu este identică cu acesta, deşi face parte din aceeaşi familie largă a prescurtărilor.   



cireian se refera la cmf .. si astea..:P

79

Re: buna

inger_diabolic A scris:

O abreviere este o prescurtare, o reducere în lungime sau în conţinut a unui cuvânt sau a unei expresii comune, des folosite. Abrevierea este apropiată de conceptul de acronim, dar nu este identică cu acesta, deşi face parte din aceeaşi familie largă a prescurtărilor.   



cireian se refera la cmf .. si astea..:P

Exact !
ce DEX ai folosit ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

80

Re: buna

La un craiovean, am facut fata cu greu, mai aveam putin si ma impuscam, dar doi...deja e prea mult pentru capacitatea mea intelectuala !  :omfg