21

Re: Povestirile noastre !

imediat postez si eu avatar

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

22

Re: Povestirile noastre !

pelly67 A scris:

prastii de cauciuc cu zarzare
tevi de plastic legate cate 3 cu cornete cu bolduri ....pentru pisicile din ghena
prastii cu bolduri...petru strampii scolaritelor
carucioare cu rulmenti pusi pe juma de coada de matura
injectoare cu catran
sticle cu carbid
broaste umflate cu paiul
tigari din foita de ziar plina cu matase de la porumb
telefoane intre geamuri cu ata si cutii de vitamina C
guma de mestecat ....facuta cu pasta de pix albastra
arcuri cu sageti otravite....de pe broastele raioase
mingi sparte si umplute cu pietre...apoi asezate pe strada
caca pus sub ziare in flacari pe presurile de la usa...apoi sunam!
fumigene din mingi de ping pong pisate si bagate pe gaura cheii
..... tongue  etc.

Prastii din camera de la cauciucul de masina, cu care in vacanta de vara spargeam cat mai multe geamuri de la scoala (locuiam foarte aproape de scoala). Oricum la fiecare inceput de an scolar parintii si nu numai ai mei plateau o gramada de bani la fondul clasei, macar asa stiam pe ce  :pp  :pp  :pp

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

23

Re: Povestirile noastre !

aqua A scris:

imediat postez si eu avatar

Ce e coleaga ? A trecut mult timp de cand erai tu mic si nu mai tii minte ?  :-

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

24

Re: Povestirile noastre !

Andi66 A scris:
aqua A scris:

imediat postez si eu avatar

Ce e coleaga ? A trecut mult timp de cand erai tu mic si nu mai tii minte ?  :-

...problema este ca în vremurile astea nu prea mai ai cu ce sa te "lauzi"...in afara de balaur pe chat si aiurea in tramvai ...cu ce frate, cu ce? cine mai trage cu prastia si cu arcul ,cine mai sare gardul la scoala in pauze si fuge la o tigara in boscheti, cine mai vine la scoala cu bicicleta si cu "basica" in geanta pentru meciul de dupa ore, cine mai face poze cu aparatul din hartie , cine mai are emblema pe uniforma, cine???? ehei mai Andi ce vremuri!!!! :sok

25

Re: Povestirile noastre !

`aide mei Paul, nu`s asa departe. Eu cu frumosii mei 20 de anisori si`am prins cate una alta. Emblema pe uniforma, venit la scoala cu bicla, fara de care am si ramas in acest mod, fara tigari, ca nu`s fumatoarea, dar sarit gardul sa merg sa iau de mancare...nu sunt chiar atat de demult...cu toate ca, unele mi se par mie indepartate, voi ce sa mai ziceti?

Etiamsi omnes, sed non ego.

26

Re: Povestirile noastre !

Cezara A scris:

`aide mei Paul, nu`s asa departe. Eu cu frumosii mei 20 de anisori si`am prins cate una alta. Emblema pe uniforma, venit la scoala cu bicla, fara de care am si ramas in acest mod, fara tigari, ca nu`s fumatoarea, dar sarit gardul sa merg sa iau de mancare...nu sunt chiar atat de demult...cu toate ca, unele mi se par mie indepartate, voi ce sa mai ziceti?

Cezara iți dau dreptate parțial.....fiindcă șarmul anilor 70 are un farmec aparte! Este posibil ca peste 20 de ani sa le spui forumiștilor de pe acest site același lucru! Iți doresc sa o poți face! :sok

27

Re: Povestirile noastre !

Banuiesc ca au, ca de alfel fiecare generatie in parte are ceva frumos. Eu una ma intreb unde`s copii aia care`si rup cate ceva zilnic doar pentru ca nu stau locului? Cred ca pana la 12-13 ani lejer inca umblam brambura toata ziua. Acum, astia de 13 ani cer discutii la privat pe chaturi si ies prin cluburi...suntem intr`o continua schimbare.

Etiamsi omnes, sed non ego.

28

Re: Povestirile noastre !

e inca bine pe la tine pe acolo....la noi in curte vin si fumeaza iarba dupa ce o cumpara de la coltul blocului sad

29

Re: Povestirile noastre !

Cezara A scris:

Banuiesc ca au, ca de alfel fiecare generatie in parte are ceva frumos. Eu una ma intreb unde`s copii aia care`si rup cate ceva zilnic doar pentru ca nu stau locului? Cred ca pana la 12-13 ani lejer inca umblam brambura toata ziua. Acum, astia de 13 ani cer discutii la privat pe chaturi si ies prin cluburi...suntem intr`o continua schimbare.

generatie de retardati,care cresc in fata calculatorului !
niste dobitoci nu am ce spune !  :stupid  :stupid
cand astia din generatia asta o sa ajunga tatici,o sa ii intrebe copii lor "tati nu ne povestesti ce faceai in copilarie?"
si ala ce sa le zica daca a stat toata viata la calculator !
"ba copii am facut un Counter strike etc ...."
cam atata ...
eu sunt scarbit ca nu exista oameni normali.....

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

30

Re: Povestirile noastre !

Va rog faceti liniste, acum scrie aqua compunerea  smile

Incepe cu: "Eu cand eram mai mic, ma jucam cu..."

31

Re: Povestirile noastre !

aqua A scris:

eu sunt scarbit ca nu exista oameni normali.....

lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  :apl  :apl  :apl  :apl

Asta e numai bun de pus la semnatura mai Raducule  :stupid

32

Re: Povestirile noastre !

Sa destindem putin atmosfera ca deviem...

La noua ani am fost prins de tata, facand prostioare cu o vecina de aceeasi varsta cu mine. Am luat prima si cea mai zdravana bataie pe care mi-o amintesc, cu cureaua pe buca goala  :noroc

Mi-au placut fetele inca din "pampers"

33 Editat de bogdivaio (2010-08-05 00:46)

Re: Povestirile noastre !

Oho...eu le-am luat pe toate vecinele la rand  lol ...aveam noi o padurice pe langa bloc si acolo ne stragem sa ne atingem putzele  :frogp ..nu exista una nemarcata de la blocuri  :pp   lol  lol

34

Re: Povestirile noastre !

Da' ce-ti mai place sa intrii in detalii, oho  big_smile

35

Re: Povestirile noastre !

poi ce detalii frate...asa i ziceam noi pe la bloc "hai sa ne atingem putzele" acum fiecare intelege ce vrea,eu nu sunt pudic  lol

36

Re: Povestirile noastre !

Pai pune o poza sa vedem despre ce e vorba....daca nu esti pudic   :frogp

37

Re: Povestirile noastre !

bogdivaio A scris:

poi ce detalii frate...asa i ziceam noi pe la bloc "hai sa ne atingem putzele" acum fiecare intelege ce vrea,eu nu sunt pudic  lol

"hai sa ne atingem putzele"....adică fluierul?  lol  lol  lol  lol

38

Re: Povestirile noastre !

pelly67 A scris:

prastii de cauciuc cu zarzare
tevi de plastic legate cate 3 cu cornete cu bolduri ....pentru pisicile din ghena
prastii cu bolduri...petru strampii scolaritelor
carucioare cu rulmenti pusi pe juma de coada de matura
injectoare cu catran
sticle cu carbid
broaste umflate cu paiul
tigari din foita de ziar plina cu matase de la porumb
telefoane intre geamuri cu ata si cutii de vitamina C
guma de mestecat ....facuta cu pasta de pix albastra
arcuri cu sageti otravite....de pe broastele raioase
mingi sparte si umplute cu pietre...apoi asezate pe strada
caca pus sub ziare in flacari pe presurile de la usa...apoi sunam!
fumigene din mingi de ping pong pisate si bagate pe gaura cheii
..... tongue  etc.

cam toate incercat ba mai mult si imbunatatite pe ici pe colo  lol   :apl

cu seringa puneam spirt pe spatele broastelor si apoi le dadeam foc sa vedem cum topaie cu flacara albastra pe spate  :stupid
si multe altele dar nu mai zic ca ma bate Lucia  :pp

39 Editat de bogdivaio (2010-08-05 00:56)

Re: Povestirile noastre !

Avatar A scris:

Pai pune o poza sa vedem despre ce e vorba....daca nu esti pudic   :frogp

Mai as pune dar nu am asa ceva,pe atunci nu aveam aparate foto(cine avea era domn si oricum nu la indemana unui copil) de telefoane cu camera nici nu se pune problema  lol
..si astea mai recente nu sunt de postat ca dau in vulgar  lol  lol

40

Re: Povestirile noastre !

...și eu tot de Lucia m-am oprit!  :sok  :pp