61

Re: Povestirile noastre !

scarile erau din astea "taranesti" sa zic asa dar mai rablagite decat aia din imagine !
si va dati seama ca pe o bezna totala ,sa le mai si cobori era pericol !
Oricum,casa fiind inca in constructie (sa nu credeti ca au pastrat scarile alea) au pus niste scari "de urgenta sa zic asa !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

62

Re: Povestirile noastre !

Pietre puse pe sinele de cale ferata
Mersul cu bicicleta cu ghidoanele intoarse
Foc facut din anvelope auto
Bere bauta cu paiul
Udatul fetelor cu pungi pline cu apa si multe altele care nu-mi vin acum in minte

Mult mai frumos fata de ce fac copii astazi

63

Re: Povestirile noastre !

maya A scris:

Pietre puse pe sinele de cale ferata

bun deci inteleg ca,copii din generatia anterioara faceau lucruri mai distractive ,da faza asta pot sa zic ca e deja terorism !  lol  lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

64 Editat de Baracuda (2010-08-05 19:01)

Re: Povestirile noastre !

aqua A scris:

scarile erau din astea "taranesti" sa zic asa dar mai rablagite decat aia din imagine !
si va dati seama ca pe o bezna totala ,sa le mai si cobori era pericol !
Oricum,casa fiind inca in constructie (sa nu credeti ca au pastrat scarile alea) au pus niste scari "de urgenta sa zic asa !

Vreau sa vad, acum dupa postarea desenelor si povestea scrisa, dupa parerea mea cu oarecare farmec si sesibilitate, citi din cei care iti erau potrivnici, ramin la fel. Daca ai gindi inainte tot ce spui pe forum, asa cum ai facut-o de data asta, vei fi surprins de numarul punctelor de apreciere. Bravo copile, mie cel putin, mi-ai redat speranta!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

65

Re: Povestirile noastre !

Si daca nu si-ar fi creeat inca un cont destinat pentru a-si da puncte de apreciere.....poate. :-

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

66 Editat de aqua (2010-08-05 22:24)

Re: Povestirile noastre !

:stupid  :stupid  :stupid

Andi66 A scris:

Si daca nu si-ar fi creeat inca un cont destinat pentru a-si da puncte de apreciere.....poate. :-

nu realizezi ce prostii spui ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

67

Re: Povestirile noastre !

Andi66 A scris:

Si daca nu si-ar fi creeat inca un cont destinat pentru a-si da puncte de apreciere.....poate. :-

Daca ar fi asa (administratorii pot verifica IP-ul de pe care vin mesajele), ar fi oribil, ar fi a cita (?) tentativa de "golanie" de pe acest forum. Eu sper totusi ca te inseli, ca argument aduc faptul ca, totusi are putine puncte de apreciere. Asa cum il cunoastem cu totii, eu cred ca ar fi avut peste 40 puncte cu plus. Oricum, acuzatia adusa de tine mi se pare destul de grava, iar daca se dovedeste ca nu este fondata, vei fi intr-o situatie delicata.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Povestirile noastre !

Un taran in caruta si un caine pe langa .... Taranu' batea calu' sa-l rupa : "Dii boala, dii!!!"
La un moment dat, calu', sictirit d'atata trosneala, se intorce *** zice : " Ba nene, da' las-o in masa ..... ce draq? Dai ca marlanu'!"
Mama, cand aude taranu', sare din carutza si da fuga pan' acasa, se opreshte mort de spaima si de oboseala in fata curtii sa-si traga sufletul, cand, din spatele lui, cainele, cu limba scoasa:
" Mama, sa mor io, ce m-am speriat cand a vorbit calu'!!!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

Re: Povestirile noastre !

scuze...de postare...am incurcat...

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

Re: Povestirile noastre !

eu nu cred ca si-a mai facut un cont....nu cred ptr ca el nu este un copil prost....ba din contra...il duce capul cand vrea si si-ar fi dat seama ca adminii pot sa vada ip......nu stiu...dupa parerea mea este un copil....doar un copil si atat si ca toti copiii mai fac si greseli cei ce sunt parinti cunosc situatia ca sunt zile cand atat de cicalitori sunt ca iti vine ca o iei arazna...dar sunt totusi copii...eu am o parere bunicica despre el in sensul ca uite totusi sta pe un forum unde poate invata ceva util...altii stau pe xxx...sau invata cum sa mai traga o tzeapa la bancomate....nu stiu ce sa zic.....

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

71

Re: Povestirile noastre !

Poate ca asta va spune ceva:

"desigur am 2 conturi !
ti-a luat mult sa te gandesti     
fenomen patologic..... daca nu iti convine eu zic sa pleci de pe forum..
m-am saturat de toate fitele tale ca nimic nu iti convine,ala e prost ala e prost  nu mai tu esti geniu ! hai sa fim seriosi !

Editat de aqua (Ieri 12:37:51)

Viata este frumoasa dar nu stim sa ne bucuram de ea !

Proiecte viitoare:nano de 8 litri"

Si mai e un amanunt am observat ca atunci cand are in jur de 10 - 11 voturi de apreciere (care oricum nu stiu de unde apar) revine foarte repede la cele 15 - 16 pe care le are de obicei, desi nu posteaza nimic care sa-i atraga aceste puncte de "apreciere".
Desigur nu am nicio dovada, ma intriga doar ideea, dar se pare ca oricum nu conteaza, e destul de smecher ca sa nu sara calu'.
Asta e, vom trece si peste asta, poate este doar rodul imaginatiei mele.

Va doresc o zi buna in continuare si un sfarsit de saptamana reusit !!!  :sok

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

72

Re: Povestirile noastre !

remus242004 A scris:

eu nu cred ca si-a mai facut un cont....nu cred ptr ca el nu este un copil prost....ba din contra...il duce capul cand vrea si si-ar fi dat seama ca adminii pot sa vada ip......nu stiu...dupa parerea mea este un copil....doar un copil si atat si ca toti copiii mai fac si greseli cei ce sunt parinti cunosc situatia ca sunt zile cand atat de cicalitori sunt ca iti vine ca o iei arazna...dar sunt totusi copii...eu am o parere bunicica despre el in sensul ca uite totusi sta pe un forum unde poate invata ceva util...altii stau pe xxx...sau invata cum sa mai traga o tzeapa la bancomate....nu stiu ce sa zic.....

Da, din pacate a devenit o regula, indiferent de subiect, acolo unde apare aqua, isi atrage instant ironii, critici si alte asemenea "consideratii", de parca ar prejudicia sau ar jigni pe cineva. Nu spun ca nu trebuie sa participam la educarea lui (are mare nevoie), dar o putem face intr-o maniera lipsita de agresivitate.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

73 Editat de Baracuda (2010-08-06 14:07)

Re: Povestirile noastre !

Andi66 A scris:

Poate ca asta va spune ceva:

"desigur am 2 conturi !
ti-a luat mult sa te gandesti     
fenomen patologic..... daca nu iti convine eu zic sa pleci de pe forum..
m-am saturat de toate fitele tale ca nimic nu iti convine,ala e prost ala e prost  nu mai tu esti geniu ! hai sa fim seriosi !

Editat de aqua (Ieri 12:37:51)

Viata este frumoasa dar nu stim sa ne bucuram de ea !

Proiecte viitoare:nano de 8 litri"

Si mai e un amanunt am observat ca atunci cand are in jur de 10 - 11 voturi de apreciere (care oricum nu stiu de unde apar) revine foarte repede la cele 15 - 16 pe care le are de obicei, desi nu posteaza nimic care sa-i atraga aceste puncte de "apreciere".
Desigur nu am nicio dovada, ma intriga doar ideea, dar se pare ca oricum nu conteaza, e destul de smecher ca sa nu sara calu'.
Asta e, vom trece si peste asta, poate este doar rodul imaginatiei mele.

Va doresc o zi buna in continuare si un sfarsit de saptamana reusit !!!  :sok

Andy, sint sigur ca stii, unul din principiile de baza ale democratiei este "prezumtia de nevinovatie", iar orice instanta de judecata trebuie sa dovedeasca vinovatia acuzatului, nicidecum acuzatul sa-si dovedeasca nevinovatia. Existenta (deocamdata ipotetica) a celor doua conturi nu probeaza modul in care userul le foloseste. Parerea mea este ca ar trebui sa ne oprim aici, cel putin pina cind (daca se va dori) administratorii pot confirma sau nu existenta acestor doua conturi. Cu scuzele de rigoare, citeodata am impresia ca suferim de lipsa subiectelor pe acest forum si ne cramponam de orice avem impresia ca ne scoate din plictiseala.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

74

Re: Povestirile noastre !

Radu, ai perfecta dreptate, unul din cele mai de baza principii ale democratiei este cum spui si tu "prezumtia de nevinovatie". Pe mine, daca e asa cum banuiesc, ma deranjeaza gestul in sine. Cel mai tare insa, ma deranjeaza smecherasii care cred ca te pot prostii in fata, cu nonsalanta si cu foarte mult tupeu.
Asa cum spui si tu sa ingropam aici acest subiect si o sa ma prefac ca nu sa intamplat nimic. Sa ne concentram pe subiecte ce tin de acest forum si sa ignoram ceea ce nu are nicio legatura.
Sa auzim numai de bine!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

75

Re: Povestirile noastre !

Andi66 A scris:

Radu, ai perfecta dreptate, unul din cele mai de baza principii ale democratiei este cum spui si tu "prezumtia de nevinovatie". Pe mine, daca e asa cum banuiesc, ma deranjeaza gestul in sine. Cel mai tare insa, ma deranjeaza smecherasii care cred ca te pot prostii in fata, cu nonsalanta si cu foarte mult tupeu.
Asa cum spui si tu sa ingropam aici acest subiect si o sa ma prefac ca nu sa intamplat nimic. Sa ne concentram pe subiecte ce tin de acest forum si sa ignoram ceea ce nu are nicio legatura.
Sa auzim numai de bine!

Toata stima!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

76

Re: Povestirile noastre !

Andi  poti sa il intrebi pe domnul Bogdivaio !
el stie motivul deoarece i l-am dat si pe privat !
o zi buna !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

77

Re: Povestirile noastre !

asta e faza cu oamenii mai in varsta  lol
ei nu stiu cand glumesti tongue
eu te oftica si din neapreciere pentru tine andi si pentru ce ai scris acolo,am zis ceva la misto ca sa te oftic....si tu ai luat-o de buna ...asta e acuma...crezi ce vrei neutral

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

78

Re: Povestirile noastre !

sper ca ne-am inteles !
" inger_diabolic a citit topicul ala de la cafenea ca trebuie sa imi scoata coco avertizara daca am 100 reputatie ..si ea s-a apucat sa imi dea plusuri saracuta ca sa ma ajute   
si i-am zis "mi-a scos-o de mult" !
daca vrei iti trimit si mesajul privat
ps:si eu m-am mirat cand am vazut ca de la -2 ajunsasem la 11 puncte reputatie    "
cam asta i-am scris domnului bogdivaio !
o zi buna !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

79

Re: Povestirile noastre !

Alta data cand va mai fi o situatie similara....sa stiti ca o sa sun la 112, Remus stie de ce ?
Il chemam la o bere....rece.  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

80 Editat de Baracuda (2010-08-06 18:52)

Re: Povestirile noastre !

aqua A scris:

sper ca ne-am inteles !
" inger_diabolic a citit topicul ala de la cafenea ca trebuie sa imi scoata coco avertizara daca am 100 reputatie ..si ea s-a apucat sa imi dea plusuri saracuta ca sa ma ajute   
si i-am zis "mi-a scos-o de mult" !
daca vrei iti trimit si mesajul privat
ps:si eu m-am mirat cand am vazut ca de la -2 ajunsasem la 11 puncte reputatie    "
cam asta i-am scris domnului bogdivaio !
o zi buna !

Copilu', daca aveai prezenta de spirit ii spuneai lui andi: "da domnule, am doua conturi, al doilea are ca nume de user bradraqua"! lol
Apropos de "colaborarea" cu... sus-numita, ai cam fost magarus, daca tineai la onoare, o rugai pe "saracuta" sa-ti dea atitea minusuri, cite sa restabileasca adevarul. wink Cu prima ocazie, cind te vei mai duce la minastirea acea, de care ne-ai vorbit, spovedeste-te si marturiseste pacatul asta. tongue

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!