Re: Home-Made 140 litri

bradraqua A scris:

Bravo Olimpiule, frumoasa evolutie! :apl

Multumesc frumos domnu' Radu, am avut de la cine invata  :fok

Andi66 A scris:

Foarte frumos !
Intradevar o evolutie spectaculoasa, felicitari si la mai mare !  :apl  :apl  :apl

Multumesc si tie Andi66, sper sa fie cat mai curand pasul asta cu "la mai mare !"

sTTTk A scris:

Frumos, bravo  :apl

Si de altfel multumesc tuturor celor care m-au indrumat in inceputurile mele in acvaristica.
Bafta si toate cele bune tuturor acvaristilor  :fok  cool

82

Re: Home-Made 140 litri

ce ai pe lemnul ala sub moss?

83

Re: Home-Made 140 litri

Olimpiu,gata! ai trecut la next level!  Bravo! cat de mult ma bucura sa vad ca in scurt timp ,cu vointa,devotament si nu in ultimul rand ceva banuti cheltuiti,poti ajunge sa te joci dea DOamne-Doamne in acvariu,sa creezi viata sa o dezvolti armonios si sa oferi toate conditiile necesare evolutie in buna conditie cu cerintele si nevoiele vietuitoarelor! Nu e minunat? Acum mai ai un nivel de absolvit,si anume estetica,adica atunci cand te uiti la acvariul tau,sa iti spuna ceva mai mult decat "plante frumoase si sanatoase".Ca tot veni vorba de estetica smile lemnele alea ,aliniate pe langa background nu isi au locul...strica estetica acvariului care se vrea momentan a fi unul aerisit...sunt al naibii de deschise la culoare,de mari,si de drepte!Creeaza un culoar vizual intre cele doua grupuri mari de plante si inca ceva hotarastete ce planta vrei de gazon,asa ai sentimentul de inpartire nefireasca de teritorii,precum recoltele pe camp,vazute din avion...iar Stauroginele, folosestete de ele in 2 grupuri restranse care sa rupa monotonia unui gazon prea vast! Succes !

Re: Home-Made 140 litri

Multumesc Narcis :pls  de cuvintele de duh pe care le-ai scris, sincer nu mi-am privit acvariul in acest fel niciodata. Acum ca tot mi-ai deschis ochi in halul asta sa sti ca am ramas mut  yikes  ceva timp si cu privirea la acvariu :smoke 
Multumesc de aprecieri si celorlalti useri care m-au sustinut si sper eu ca o vor face si in continuare.  :sok

Re: Home-Made 140 litri

danutz10 A scris:

ce ai pe lemnul ala sub moss?

Imi cer scuze dar cred ca am ramas dator cu un raspuns ...
Pe acel lemn am legat cu fir de pescuit Staurogyne Repens, si sincer mie imi place la nebunie cum arata, chiar daca uni zic ca arata cam ciudat ...  :sok

86

Re: Home-Made 140 litri

ba nu, arata superb. si daca tie iti place e de ajuns.(ti-am furat ideea)

Re: Home-Made 140 litri

danutz10 A scris:

ba nu, arata superb. si daca tie iti place e de ajuns.(ti-am furat ideea)

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor ... daca mai ai nevoie de ajutor, cu cea mai mare placere  :sok

88 Editat de Mr_BigOlyMan (2011-11-30 15:26)

Re: Home-Made 140 litri

Pentru inceput trecem la lucruri mai serioase, adica la acvariul meu. Cam asa se prezinta acvariul meu in data de 21.11.2011


Si acum sa va fac cunostinta cu noul si jucausul meu colocatar ...  :flove
El este Niculae ...
http://img4.imageshack.us/img4/4167/moto0137z.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/9986/moto0141o.jpg

89

Re: Home-Made 140 litri

Olimpiule, super acvariu  :apl  :apl  :apl  :apl .....iar motanelul este adorabil! :sok

90

Re: Home-Made 140 litri

Frumusetea acvariului este meritul tau, frumusetea pisicutei este meritul naturii dar pentru ambele: bravo, exceptional! :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

91

Re: Home-Made 140 litri

Foarte frumos acvariul, ati vazut cum numara Niculae neonii in poza 2? lol

PS: Pe 6 este ziua lui :noroc

92

Re: Home-Made 140 litri

Foarte frumos acvariu si plante sanatoase!  :noroc

93

Re: Home-Made 140 litri

Super acvariu,bravo! :sok

94

Re: Home-Made 140 litri

Extraordinar de frumos, felicitari  :apl  :apl  :apl

Multi vad, putini cunosc !

95

Re: Home-Made 140 litri

Bravo! Foarte bine Olimpiu!  :sok

Re: Home-Made 140 litri

Multumesc dragi colegi pentru aprecierile voastre  :sok 
Mare parte din merit o aveti voi, cei care m-ati corectat de fiecare data cand am gresit. Pentru asta va sunt recunoscator si va multumesc din tot sufletul.  :sok

Re: Home-Made 140 litri

:sok este frumos acvariul dar sa vedem și partea stingă a acestui setup

Re: Home-Made 140 litri

lup cosmin A scris:

:sok este frumos acvariul dar sa vedem și partea stingă a acestui setup

In partea stanga am tonine si ericauloni de la tine ... si arata cam asa ...

Re: Home-Made 140 litri

Dupa esecul pe care l-am avut cu toninele, am trecut la o frezare mai agresiva a acvariului si am mai schimbat locul unor plante. Dar in principiu a ramas acelasi hardscape si acvariul arata asa:

http://img208.imageshack.us/img208/1108/moto0236.jpg

100

Re: Home-Made 140 litri

:apl  :apl  :apl  Foarte frumos  :acv  ,bravo si multa bafta in continuare :sok